Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Zazdroszczę.. ja czekam na termin kolejnych wycinków.

    Znów bedzie pobranie tym razem również z kanału i pewnie znów łyżeczkowanie jak ostatnio. Znów będę się zwijać z bólu przez parę dni nafaszerowana środkami i znów szefowa w pracy będzie na mnie warczeć.

    Jak sobie pomyslę że to jedynie wstęp, bo jeszcze oczekiwanie na wyniki które mają raczej potwierdzić hsil , bo po cyto i kolpo wzkazuje na to ze się tym razem nie prześlizgnę bez konizacji lub ampytacji szyjki.

    Przynajmniej termin dostałam "na szybko" z racji pogorszenia bo inni muszą czekac kilka miesięcy w kolejce.

    Bezsensu to wszystko !
  • 10 lat temu
    Jedna rzecz nie daje mi spokoju,kiedy p.doktor robiła mi kolposkopie to powiedziała że nic tu niema chyba że siedzi to w kanale,przez ten stres i nerwy nie wiem czy wycinki pobrane byli również z kanału czy tylko z szyjki.
  • 10 lat temu
    Witaj Wikiz:):burczenie i przelewanie się w jelicie jest to zespó jelita drażliwego.Oznacza to zę w jelicie zalega kał nie wydalony.Nie jest to rak ,tylko nieodpowiednia dieta uboga w błonnik i wodę.Błonnik należy dostarczać rozsądnie ale codziennie w menu i wodę ok 2 l dzienni.Błonnik zawierają: brokuły sliwki ,otręby pszenne (inne produkty znajdziesz w necie wpisz)które świetnie je się z jogurtami zsiadłym mlekiem.W połączeniu z pitą wodą ale wodą! nie żadnymi napojami wymiata jak zmiotka wszystko z jelita i takie objawy jak piszesz natychmiast ustepują.Trzeba uczynić nawykiem by w diecie dorosłego człowieka nie było bzdetów z marketu taklich jak cole chipsy jakieś pseudo-tłuszcze itd.Obecnie jak nigdy przedtem ,trzeba mysleć co się je.Zastosuj pilnie w diecie błonnik i wodę ,czyść jelito złogi w nim są bardzo niebezpieczne.Pozdrawiam cieplusio
  • 10 lat temu
    Wikiz zawsze robi sie wycinki z szyjki i wyskrobiny z kanalu.Inaczej nie ma sensu pobieranie wycinkow bo bardzo wazny jest kanal.
    Ja na Twoim miejscu zrobilabym cyto za trzy miesiace.U mnie tez wycinki wyszly ok z nadzerka a kanal czysty...a jak sie okazalo wycinki byly zle pobrane...no i w ten sposob nie mam 2 cm szyjki.Wiec ja bym na tym nie zaprzestala....
  • 10 lat temu
    U mnie też były wyskrobiny z kanału .. wspominam to najgorzej.. Ale co dziwne w wyniku hist pat - nie mam konkretnej inf o wynikach z kanału poza - obecnymi komórkami z kanału , dziwne powinna być jakaś inf o stanie tych komórek podobnjie jak w przypadku szyjki konkretnie określone ..
  • 10 lat temu
    Dziękuję dziewczyny!;-)29.04 byłam swojej gin.kazała przyjść 6.05 i pobierze cytologie.Mam nadzieję że wynik wyjdzie dobry,jeżeli nie((to poczekam do końca sierpnia aż urodzę w tedy będę mogła coś więcej.
  • 10 lat temu
    Przejrzałam swój wynik z wycinka wczoraj jeszcze raz,pisze że miejscem pobrania wycinka była szyjka,o kanale a ni słowa(((
  • 10 lat temu
    Szyjka macicy składa się z kanału i tarczy
  • Hej Dziewczyny :) Ja się już pakuję powoli i rano do szpitala! Zleciało szybko odliczanie. 3majcie kciuki aby tym razem wycięli porządnie jak trzeba :)
  • Hej Dziewczyny :) Ja się już pakuję powoli i rano do szpitala! Zleciało szybko odliczanie. 3majcie kciuki aby tym razem wycięli porządnie jak trzeba :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat