Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Marina:):) kojarze,ale jak wejde na forum to czasem jak nie ma zdjecia w avatarze po prostu myle osoby-przepraszam...:) ale mam pamiec wzrokową:)
  • Zoe jak to po leep nie ma linii cięcia?? :o yyyy to na jaki wynik ja czekam???
  • 10 lat temu
    Hello kobietki ......
    U mnie już zupełnie szpital tylko ja laze i sie nie daje .....
    Ja tez miałam LEEP i tez w wyniku miałam ze linia ciecia czysta od zmian dysplastycznych
    I jeszcze po łacinie , ale to jak zobaczył moj profesor powiedział super .......
    Ale jak widać po moim przypadku nie dokonca , bo cyto po 3 miesia ASCUS i kolpo do kitu .....teraz leczenie Gynalginem (bo miałam w cyto flotę bakteryjna) i kolejna cyto i kolpo
    Boje sie bo jak znów będzie do Dupy to kolejne Ciecie szyjki
  • Mala mi, a ile Ci już wycięli??
  • 10 lat temu
    Ja mam wycięte 18 mm
  • 10 lat temu
    Witajcie dziewczyny.4lexi pisała,że dzień zwolnienia,to jakiś zart. Ja chorowałam prawie 3 miesiące,co prawda miałam bonusy w postaci krwotoku i krwiaka ale i bez tego lekarz wcześniej mi mówił,ze 3-4 tygodnie to norma. Jeśli chodzi o linię przy leep to piszą ale jest ciężka do oceny dlatego robi się póżniej kolposkopie. Ja miałam chirurgiczną i lekarz nie kazał mi robic kolposkopi,pytałam dlaczego skoro inne robią. On mówił,że przy chirurgicznej nie trzeba bo jest jasny obraz cięcia. jeśli w cytologi bedzie coś nie tak to dopiero wtedy.
  • 10 lat temu
    no i mi wycieli 4,5cm
  • 10 lat temu
    Moze jak mi by wycięli więcej to miałabym spokój ......
    Jak coraz więcej czytam i was i innych artykułów to wydaje mi sie ze ze wpieprzyli mi ten zabieg
    Po pierwsze najlepiej Leep robić razem zkolposkopem bo po zabarwieniu preparatami dokładnie widać gdzie i co ciąć , ja nie miałam z kolposkopem
    Ja tylko pokazałam zdjęcia z kolposkopii i tyle ......jak teraz beda odcinać to nie odpuszcze , już tak jestem wyedukowani ze wiem co trzeba robić
  • 10 lat temu
    Migrenka,możesz mieć na wyniku napisane,że linia cięcia nie nadaje się do oceny ale będziesz miała potwierdzenie czy faktycznie był cin 3 i czy w wyskrobinach nic nie znaleźli. A czy jest wszystko wycięte potwierdzi przy ewentualnych wątpliwościach cytologia i kolposkopia...nie czekamy tylko na wiadomośc o lini cięcia...Ajisza miała linię cięcia czystą ale bonus w postaci pierwszego stopnia skorupiaka,wcześniej z wycinków cin3.
  • 10 lat temu
    Kobietki powiem Wm ze ja sie troszke dziwie jak ktos mowi ze po leep o jakiejs linii ciecia.No chyba ze jest zrobione mala czestotliwoscia pradu,nie jest spalone,nie est okopcone a tkanki nie są pomarszczone,nooo to wtedy ok.Ale jak slyszalam od kilku lekarz z onkologii to po leep naprawde jest ciezko o tą linie.
    Mala mi-ja tez nie mialam w trakcie zabiegu kolposkopii.Po prostu doktorek zrobil mi ja wczesniej-nagral sobie na plytke,zrobil opis-a przed zabiegiem sobie to odtworzyl,wiedzial co gdzie i jak...dal zastrzyk w szyjke ze te komorki zmieniaja swoj wyglad i zaczal ciąć.
    Kochana ja na Twoim miejscu po przeleczniu zrobilabym kolposkopie.Tak dla spokojnosci-to nasze zdrowie!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat