Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Witam dziewczynki
    Zoe pytasz jak maz ? Lepiej ale jest teraz faza "Boże jaki ja jestem słaby " i ja oszaleje -teraz to dopiero marudzi i jest mało miły .......ale to nic
    Cieszę sie ze te co miały zabiegi to u nich OK a te co odebrały wyniki to sie cieszą .......
  • 10 lat temu
    Olga,gratulacje wyniku!!!! Migrenka,ja miałam na wyniku ile mi wycieli,wcześniej tylko wiedziałam,że duzo. Jeśli chodzi o współżycie to mi mówili,że po miesiacu musi zobaczyć lekarz i jak się zgodzi to można. Nie zgodził się i czekałam aż się zagoi. Więc czekałam chyba 6-7 tygodni.
  • 10 lat temu
    Mala mi- chlopy tak maja, maly ból a już umierają :) ciekawe co by zrobili na naszym miejscu ;)

    Olga - gratulacje szczęściaro!! :) jesteś zdrowa!! :)

    Migrenka - ja też nie mam napisane ile wycieli, tylko widzialam, wydawalo mi sie że sporo, ale może po tym glupim jasiu mialam zwidy :))) na wyniku napewno będziemy mialy napisane, ja też mam za 3 tygodnie wynik więc razem czekamy :) bralaś może zwolnienie z pracy?
  • 4lexi ja też podczas wypisu widziałam na czerwono rysunek i też duże to, ale nie powiedziała mi. Pytali czy chcę zwolnienie, ale ja póki co czekam na umowę, więc... po co mi L-4 na Urząd Pracy ;) a Ty masz? Na ile dają w ogóle? Bo nie wiem :) Buziaki
  • 10 lat temu
    No wlasnie pytalam bo też mnie ciekawi na ile dają :) Ja nie bralam, ale z tego co slyszalam to mój lekarz daje tylko na jeden dzień zabiegu i sie zastanawiam czy iść do rodzinnej czy sobie odpuścić :) jak się dzisiaj czujesz?
  • dziewczyny ja dostałam zwolnienie ze szpitala na 3 tygodnie, ale ja mam cięzką pracę, tzn taka gdzie nigdy nie wiadomo co moze się zdarzyć, teraz siedzę dalej na zwolnieniu i mysle do 2 miesiecy w moim wypadku to norma,ale jesli macie siedzącą, spokojna prace to mysle, ze nie ma takiej potrzeby, ostatecznie kilka dni, jak macie mozliwosc



  • Użytkownik @Zoe napisał:
    Czyli mialas leep tak jak ja i Mala mi???


    i ja....ale przyzwyczaiłam się juz, ze mnie tu nikt nie kojarzy :(

  • Użytkownik @Olga1988 napisał:
    Dziewczyny a ja odebrałam dziś wynik!!!LINIA CIĘCIA WOLNA OD ZMIAN!!! KOSZTOWAŁO MNIE TO 3CM SZYJKI ALE WARTO!!! ;)


    gratulacje !!!



    suchajcie napisalam do dr, na jednzm y forum o swoich wznikach i to co yaleci mj lekary, to jego odpowiedz:
    Czy Pani rodziła dzieci???

    " Przy braku marginesu chirurgicznego i tapetowaniu gruczołów powinna Pani rozważyć trachelektomię, na pewno chirurgiczna amputacje szyjki macicy na wysokości 1 cm od cieśni macicy, zwłaszcza przy obecności HPV. Alternatywą jest oczywiście postępowanie wyczekujące i płynna cytologia/kolposkopia co 6 -miesięcy. Ale podaje Pani za mało danych z wywiadu bym mógł coś więcej zaproponować. Pozdrawiam."


    ja czuję, ze cos jest nie tak, wiem,ze trzeba czekać na cytologie, ale ja się chyba wykoncze, czuję,ze czeka mnie powtórka z rozrywki :(
    nie martwiłoby mnie to wcale, gdybym miała już dzieci, ale nie mam i bardzo chcemy mieć dziecko, a tu kolejny rok w plecy i jeszcze nie wiadomo czy w ogole się uda
    oj takie mnie smuty dopadły....

  • Użytkownik @4lexi napisał:
    No wlasnie pytalam bo też mnie ciekawi na ile dają :) Ja nie bralam, ale z tego co slyszalam to mój lekarz daje tylko na jeden dzień zabiegu i sie zastanawiam czy iść do rodzinnej czy sobie odpuścić :) jak się dzisiaj czujesz?


    a dziękuję dziś już lepiej :) wczoraj nie wiem dlaczego bolały mnie żebra i szyja, dziś jakby lekko w mostku i brzuch troszkę no i plamienia mam niewielkie tylko podczas oddawania moczu. A jak u Ciebie?
  • 10 lat temu
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,czuję, ze cos jest nie tak, wiem,ze trzeba czekać na cytologie, ale ja się chyba wykoncze, czuję,ze czeka mnie powtórka z rozrywki :(
    nie martwiłoby mnie to wcale, gdybym miała już dzieci, ale nie mam i bardzo chcemy mieć dziecko, a tu kolejny rok w plecy i jeszcze nie wiadomo czy w ogole się uda
    oj takie mnie smuty dopadły....,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Marina ale skad te mysli ze cos jest nie tak? przeciez niedawno mialas zabieg,a do pierwszej cyto jeszcze troche czasu.Po leep nie masz linii ciecia....Kochana tyle przezylas i znow wpadlas w jakies doliny....Nie mozna tak!;-) Glowa do gory-zobaczysz ze bedzie dobrze.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat