Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Witaj Axia , oj tak, lekarze czasem potrafią straszyć na wyrost , nie biorąc później żadnej odpowiedzialności za swoje słowa. Może i nie zrobili tej kolposkopii , trudno powiedzieć , ale skoro wycinki pobrane to spokojnie , histopatologia da najpewniejszy obraz tego co się dzieje , bez kolposkopi też można oznaczyć zmienione miejsca odpowiednimi odczynnikami . Życzę siły i cierpliwości , czekanie na wyniki zjada trochę nerwów niestety .

        Jestem już 2 miesiące po amputacji szyjki metodą Sturmdorfa , 3 tygodnie temu byłam na wizycie kontrolnej , lekarz stwierdził że wszystko się dobrze goi , został jeszcze jakiś  "krater". Dostałam zielone światło na powrót do treningów sportowych . Trenuję 3-4 razy w tygodniu dosyć intensywnie , crossfit - trening siłowo -wytrzymałościowy . Wczoraj po treningu , na którym mieliśmy dosyć dużo ćwiczeń na mięśnie brzucha, pojawiło się lekkie krwawienie , krew świeża , czerwona , dziś utrzymuje się plamienie . Czy takie krwawienie może mieć związek z zabiegiem po tak długim czasie , powinnam się tym niepokoić ?

  • 6 lat temu

    Tak miałam znieczulenie ogólne. Przed uspaniem pamiętam tylko, że lekarz przemywał solą fizjologiczną chyba hmm. Zabieg trwał dość długo chyba ponad pół h i obudziłam się jak mnie przewozili na salę. Co dziwne miałam założony taki jakby wielki tampon, który był założony długimi metalowymi szczypcami. Pielęgniarka nazwała to "maczakiem" i wyjęła jakieś 1,5h po zabiegu. Dziwi mnie to trochę wszystko. Dodam, że tamten lekarz pobierając mi tą nieszczęsną cytologie mówił o nadżerce. 

  • Ten tampon to nic dziwnego, u mnie nazwali to setonem a w praktyce był to chyba dwumetrowy bandaż, który musiałam sobie sama odinstalować wieczorem, w dniu zabiegu. I też był zakładany przy pomocy szczypiec. 

  • wszystkie kobiety powinny robić cytologie co rok bo 80% kobiet ma hpv ale o tym nie wiedza i nigdy sie nie dowiedzą w wiekszosci. Axia kolposkopie mialas na pewno robiona ale już pod znieczuleniem skoro i łyżeczkowanie miało być. Miałem tak robione. Poczekaj na wyniki i wszystko sie wyjasni:)

  • tampony sie zaklada by nie krwawić zbyt mocno. Pobieranie wycinkow i lyzeczkowanie trwa ok 30 min więc akurat wszystko sie zgadza

  • A ja jestem chyba pieprzonym cudem natury bo cytologia cin 3 kolpo cin3 wycinki nic próby białkowe nic bakterie i grzyby nic zaraz mnie szlak trafi ehh w maju płynna cytologia właśnie wracam od gina ehh co ja mam powiedzieć dalej w stresie :/

  • czipsowa a Ty miałaś już test na hpv? Cintec wyszedł ujemny?

  • Tak cintec ujemny i p16 i k67 :/

  • czipsowa, a wycinki były celowane? Czytałam o przypadkach, że pobierane były "na slepo" ze zdrowych obszarów. 

    Dziewczyny, a długo krwawilyscie po wycinkach? U mnie było już ok a dziś znowu dużo krwi. Nastraja mnie to negatywnie, minął już tydzień do pobrania. 

  • Kwiatkowa  u mnie krwawienie było tylko bezpośrednio po zabiegu , później już tylko upławy bez krwi 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat