Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • po samych wycinkach długo sie nie krwawi ale może miałas tez lyzeczkowanie? Po tym można plamic i kilka tygodni

  • Wydaje mi się że raczej ciężko było u mnie nie trafić bo obraz zmian na kolposkopii był taki ze zmiany obejmowały cała tarcze i lekarz który robił mi kolposkopie robił mi też wycinki więc nie robił na ślepo a wyszkrobiny z szyjki też czyste na cintec ujemny

  • czipsowa u mnie co prawda wygladalo to duzo inaczej ale mnie też długo zastanawiał ten cin1 w cytologii mimo szczepienia,testu na hpv i kolposkopii dobrej. Chyba odpuscilam...No tak nie do końca bo cytologie będę robiła częściej to pewne. A w twojej sytuacji jak tam wyszedł już cin3 to ja nie wiem jak to jest możliwe? Ja bym powtórzyła ta cytologie w innym laboratorium albo jak możesz to w jakimś centrum onkologicznym. Z tego co sie orientuje to np.u nas w Lublinie w COZL pobierają cytologie i są dokładnie sprawdzane. No trzeba to porównać. Jeżeli masz dobrego specjalistę w tej kwestii to myślę że narazie bez stresu wiekszego

  • Ziana cyto dopiero mogę powtórzyć w maju jak organizm po ciąży obumarlej wróci do normy a poza tym Pani do której chodzę teraz mówi że nie wie czy jest sens cyto ponieważ wycinki mam super cintec czyli na poziomie komórkowym nie mam zmian dlatego czekamy do maja byłam konsultanta też z onkologiem i też kazał poczekać bo cyto to najmniej wiarygodne badanie z tych wszystkich 

  • Cześć jakas cisza tutaj czyżby wszystkie wyzdrowialy czego oczywiście wam życzę :) ja mam pierwszą @po zbiegu i leje się ze mnie jak z rynny też tak mialyscie do tego samopoczucie koszmarne nic mi się nie chce nie wiem czy to pogoda czy co hehe pozdrawiam i zdrowiejcie jak najszybciej bo lato idzie :) 

  • Cześć Baby

    Dawno się nie odzywałam, ale zawzięcie obserwuje. W sobotę odbieram wyniki biopsji i tego czegoś na białko? Miałam w lutym odbierać ale nie było jeszcze tego drugiego wyniku a lekarz jest raz w miesiącu, więc dali kolejny termin na marzec. Co będę dużo opowiadać, cykora mam. Wcześniej kompletnie mi zwisało czy będą ciąć czy nie, za to teraz stopniowo zaczęła kwitnąć we mnie iskierka nadziei, że obejdzie się bez ingerencji lekarzy i będę mogła udawać, że jestem zdrowa;-) Tak, tak ja wiem, że te moje rozmyślania i pseudo-wyniki(sic! każdy inny) przy diagnozach większości z Was to pikuś. Nooo, ale cóż wylamentować się musiałam. Od stycznia jestem słomiano-euro wdowa, więc jesteście skazane na mój jazgot;-) Dzięki, ulżyło mi;-P No i jeśli któraś w sobote o 8.45 będzie miała wolne ręce to ładnie proszę o kciuki;-)

    Pozdrawiam 3 

    Wszystkim chorym: Powrotu do zdrowia;-)

    Wszystkim zdrowym: Oby tak dalej!;-)

    Wszystkim pozornie zdrowym: WYNOCHA NA BADANIA;-)

  • jezyk321 JESTEM MYŚLAMI Z TOBĄ!! 👍

  • Ja czekam, aż moja pani doktor wróci z urlopu. Jest na nim do 20.03. Boję się nawet pytać o wynik zanim wróci, bo będę siedzieć i się stresować i kopać w necie i nakręcac itd. Szkoda nerwów. No i nie dzwonili do mnie, więc może nie jest źle, chociaż jestem prawie pewna, że nie wpisywalam nigdzie swojego numeru tel, więc może dlatego kontaktu brak. 

  • dziewczyny, dziękuje za kciuki;-) dobra informacja ode mnie;-)

    Cin1 wywołane przez HPV;-) 

    Wzmożona kontrola przez 2 lata iii tyle, jestem ZDROWA;-)

    Czego i Wam wszystkim życze;-)

  • 6 lat temu

    jezyk321  bardzo bardzo się cieszę, trzymaj się 🙂👍👌🖐🖐🖐



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat