Aggie, Wspiera

od 2019-01-27

ilość postów: 58

Ostatnie odpowiedzi na forum

Biopsja nerki?

3 miesiące temu

Xavien ja jestem w innej sytuacji ale mnie kazano badać się co pół roku , robić USG nerki i sprawdzać kreatyninę. 

Biopsja nerki?

3 miesiące temu

jest taki jeden " naukowiec", który twierdzi że rąk to pleśń candida... Wypluczcie guza soda a będziecie uzdrowieni....  Sprzedaje się też inne " leki na raka". Szkoda gadać. Chociaż mysle, że ludzie są gotowi uwierzyć nawet w to jeśli mówi im sie, że nie ma dla nich ratunku.  

Zmiana na nerce

3 miesiące temu

Dziękuję, dobrze. Pierwsze dni były naprawdę trudne ale teraz jest ok. Jeszcze chwila i będę mogła znów nosić dziecko na rękach 🙂 w szpitalu byłam 5 dni, kilka dni pierwszych w domu było slabych, głównie leżałam na macie z moim kilkumiesięcznym synkiem bo nic innego nie byłam w stanie robić. Miałam 3 dziurki w brzuchu i jedna w boku po drenie. Po tygodniu kontrola i zdjęcie szwów z brzucha. Dziura po drenie była bez szwów.  Zaraz miną 3 miesiące od operacji więc robię już wszystko z wyjątkiem dźwigania. 

Zmiana na nerce

3 miesiące temu

Iwona, żadnych objawów nie miałam, mocz w porządku, w ciąży za żeli boleć mnie coś pod żebrem, mówiłam lekarzom ale wszyscy zwalali to na ciaze. W końcu się ktoś ulitował j wysłał mnie na USG. We wszystkich badaniach USG,, RM, Ct sugerowano raka. Jeden nefrolog mówił tylko że nie. Koniec końców operację zrobiono i zakończyło się to szczęśliwe. AML i tak trzeba zoperować jeśli jest spory, wcześniej tylko obserwacja.

Miałam na forum wątek biopsja nerki. 

Zmiana na nerce

4 miesiące temu
Hej, ja tylko potwierdzę to co Sławek napisał. Jestem po operacji NSS AML. Jest to zmiana łagodna, nie jest się pod ppieką onkologiczną. Operuje się większe zmiany powyżej 3-4 cm. Lekarze mówili mi , że AML rośnie bardzo wolno ale jednak rośnie i rozwala nerkę. Przy wielkich rozmiarach może pękać i powodować krwotok. BTW u mnie diagnoza była : rak złośliwy nerki a po histopatologii okazało się , że to AML.

Biopsja nerki?

5 miesięcy temu

Miałam nss. 

Abstrakcyjne wydawało mi się nawet to, że jestem w szpitalu i czekam na operację. Ten lęk, który przezylam po diagnozie lity guz a potem nowotwor wrzecionowatokomórkowy...

 Chciałabym aby diagnoza u wszystkich na koniec okazała się tak samo dobra jak moja  albo lepsza.

Biopsja nerki?

5 miesięcy temu

dziękuję wszystkim🙂 Mam jakby nowe życie🙂 to co przeżyliśmy z rodziną przed otrzymaniem wyniku to był koszmar - teraz wydaje się to zupełnie abstrakcyjne, nierzeczywiste. Gdyby nie pobolewanie po operacji zapomniakabym zupełnie, że to się wydarzyło. Teraz staram się wypoczywać w domu ale z 2 maluszków to trudne i czasem pod wieczór naprawdę czuję się słabo. Dodatkowo mam jakiś nerwoból w pachwinie, który uniemożliwia mi wykonywanie niektórych ruchów.

Ad ja już przebieram nogami żeby coś robić, wyjść gdzieś, pobiegać, ponosić mojego bobasa... Mąż już chce się wyrwać z domowego kieratu🙂. Ale kazali 3 miesiące nie dźwigać. wam też tak zalecono?

Biopsja nerki?

5 miesięcy temu

dziękuję Wam wszystkim za wsparcie,rady i wskazówki! Bez Was byłoby mi bardzo ciężko. Ściskam Was mocno i trzymam kciuki ❤️🙂

Biopsja nerki?

5 miesięcy temu

Odebrałam już wyniki histopatologii. I wielka niespodzianka i radować : AML tylko że rzadka postać niskotluszczowa, która w badaniach obrazowych jest nie do odróżnienia od litego guza. 

Biopsja nerki?

6 miesięcy temu

Witam wszystkich🙂jestem juZ po operacji nas laparoskopowo. Udało się wyciąć guza i operacja się udała. Wciąż jestem w szpitalu. Jak będzie dobrze wypuszcza mnie w piątek. Pozdrawiam 🙂