Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Dzień dobry, jestem studentką piątego roku psychologii klinicznej na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Piszę pracę magisterską z działu psychoonkologi. Temat mojej pracy magisterskiej brzmi: Style przywiązania a samoocena i poziom lęku w chorobie nowotworowej.. Zwracam się do Pani z prośbą o wzięcie udziału w moim badaniu.. Badanie polegałoby na wypełnienu 3 kwestionariuszy. Badanie jest anonimowe. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Ewelina Ulanowska e-mail: ulaewka@o2.pl link do ankiety: https://www.interankiety.pl/interankieta/26d512c29618bae194dbfd79be381750
  • 8 lat temu
    Marta83 zoladex bierze się przez 2 lata chyba że onkolog inaczej zaleci.U mnie lekarz podjął decyzję o zakończeniu tego leczenia.Wiesz branie tego leku nie jest obojętne dla organizmu.wiąże się m.in. z odwapnianiem kości i problemami żylnymi.Ja brałam przez 2 lata ale powiem Ci że teraz czuję się o wiele lepiej.Jedyny minus to że wrócił okres ale czuję się super i minęły te okropne uderzenia gorąca.biorę teraz tylko tamoxifen.Pa i pozdrawiam!!!!
  • Witam drogie panie!Piszę po raz pierwszy .Rok temu miałam operację oszczędzającą lewej piersi.Jestem już po chemioterapii i radioterapii.Teraz biorę tamoksifen a od niedawna zadecydowano o włączeniu zoladexu gdyż zaczęłam miesiączkować.Wprawdzie to nie wiem czy to dobrze?Bo po drugim zastrzyku zaczęły mnie boleć kości w kolanach i w prawej ręce.Mój onkolog mówił że to skutki uboczne.Może ktoś z Was miał podobną sytuację.W kwietniu mam mieć tomografię komputerowa ,czy ona coś wykaże jak coś się będzie działo z moimi kościami?Pozdrawiam!! :D
  • Witajcie drogie dziewczyny ja tez dość dawno pisałam, ale w sumie nic się nie działo, zazywam Etruzil i wapn z wit.D3 i tez bolą mnie stawy i kosci i tez co bądź mi chodzi po głowie, ale sob ie mysle że to chyba za wcześnie by było na nawrót, dziś zaczęłam radioterapie, już tylko 24 razy :D Pozdrawiam Was sedecznie, trzymajcie kciuki żeby mnie nie poparzyli i zebym dobrze przez to przeszła.
  • Danuta Alicja ,życzę powodzenia :)Ja też przez to przechodziłam i było całkiem ,całkiem! Chociaż poparzyli mi trochę gardło ale dało się wytrzymać :)Powodzenia życzę i będę trzymać kciuki.
  • Witaj mysweety ? co do rocznika to tak naprawdę to mam 76 ale tak sobie tylko wpisałam.Dzieki za odpowiedź na moje obawy.Pozdrawiam ?!!
  • Witam, Proszę o pomoc i poradę. Moja ciocia niedawno dowiedziała się że ma raka piersi ,11 marca idzie na zabieg mastektomii. Jest bardzo zestresowana, chociaż próbuje to ukryć. Chciałabym jej jakoś pomóc. Myślę ze zaraz po tym jak myśli o swoim zdrowiu to myśli o tym jak będzie się żyło po zabiegu. Myślalam może nad spotkaniem z osobą która jest już po zabiegu. Mieszkamy w okolicach warszawy (Grodzisk Maz.)'wiem że ciocia nie podjeła by się proby znalezienia osoby która jest w takiej sytuacji jak ona żeby porozmawiać. Jest ktoś mi w tanie pomoc? Będę niezmiernie wdzieczna. <3
  • ja na Twoim miejscu poszukałabym np na http://amazonki.net/ tam jest ogromna ilość chorych i juz zdrowych pań! na pewno znajdziesz jakiś kontakt
  • Popieram w całości Rybenkę - klubów Amazonek jest dużo i konkretne dane kontaktowe znajdziesz na oficjalnym portalu. U nas na onkologii kieleckiej po oddziałach szpitalnych chodzą kobietki wolontariuszki z klubu, rozmawiają, podają kontakt do klubów i takie praktyczne pierwsze wskazówki po operacji. Nie wiem jak jest w innych Onko.
  • Siwa9015 powiedz cioci by się ni martwiła i wierzyła bo wiara czyni cuda.Ja jestem rok po operacji oszczędzającej piersi i wycięciu węzłów.Z początku trochę bolało i były ograniczone ruch ręką ale grunt to dużo ćwiczyć i robić masaż limfatyczny ręki.W szpitalu powinna przyjść rehabilitant i pokazać jak ćwiczyć.Jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz jak będę wiedziała to ci odpowiem :D Pozdrów ciocię i powiedz żeby się ni martwiła na pewno wszystko będzie dobrze. :D :) ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat