Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • witajcie mam na imie barbara mam 64 lata 4 kwietnia usunieto mi prawa piers i wezly dostalam tamoxifen i 6 tygodni radioterapi wlasnie dzisiaj dzwonilam bo jest juz 2 miesiace prawie po operacji a nie ma miejsca w hotelu operacje mialam w poznaniu w klinice na szamarzewskiego najgorsze sa noce nie moge spac jeszcze ten klin bo tak mi kazali jestem wykonczona tymi nocami najgorzej jak zmiana pogody nie chce brac za duzo tabletek przeciwbolowych i tak sie mecze nie wiem czy dobrze robie moze lepiej brac te tabletki i sie nie meczyc poradzcie mi hwilami mam dosyc wszystkiego ciesze sie z jednego ze nie musze brac chemii czy mozecie mi powiedziec cos o radioterapi bo slyszalam ze ten hotel bo ja bede w poznaniu to prowadza siostry zakonne co trzeba tam zabrac ze soba i czy daleko od hotelu na radioterapie jak ktos z was tam byl to bardzo prosze mi napisac jak to wszystko wyglada pozdrawiam serdecznie wszystkie panie barbara
  • 10 lat temu
    Brabara, to bardzo dobra wiadomosć, ze nie bedziesz miała chemii! to niedobrze, że az tak cie boli tak długo po operacji!! Czy masz rehabilitacje? Przy ćwiczeniach reki juz nie powinnas miec aztakich dolegliwosci bólowych z hotelem nic nie pomoge sciskam
  • wlasnie skonczylam 10 zabiegow po 45 min ale teraz nie moge zaczynac nowych bo czekam na radioterapie te bole to na zmiane pogody mam takie spalam tez na nie bardzo twardym materacu ale wczoraj przenioslam sie na twarda kanape i juz lepiej mi sie spalo nawet z klinem oby pomogla ta zmiana spania pozdrawiam dziekuje za odpowiedz
  • 10 lat temu
    Barbara, ćwiczenia są bardzo ważne! sama w domu możesz ćwiczyć ja ćwiczyłam w każdej wolnej chwili, bolało na początku jak piorun, ale po miesiącu już nie było tego bólu sciskam
  • 10 lat temu
    Andziapolska dziekuje za miłe słowa , ja też chodziłam w kolorowych chustkach i czapeczce z daszkiem . Rzadko w peruce ,a jak wlosy tylko zaczęły odrastać to chodziłam z gołą głową . Jak wkleja się zdjęcia ? Bo bym wkleiła . Mam nadzieję , że z Ewą ok . Jak się czuje ? Ściskam mocno :)
  • 10 lat temu
    cześć Dziewczyny, dzisiaj mija drugi tydzień po pierwszej chemii a już od wczoraj wychodzą mi włosy i to masowo. Wczoraj rano zaczęła boleć skóra głowy a wieczorem kiedy pociągnęłam ręką po włosach miałam już mnóstwo włosów na dłoni. Dzisiaj wybrałam sobie perukę, to w ramach NFZ i kupiłam dość gustowny turban. Jestem też umówiona z fryzjerką i każę się ogolić ale tak na 2 milimetry. Nie chcę czekać aż same wypadną. Boli mnie skóra głowy a skóra na nogach lekko piecze jak po opalaniu. Dzisiaj za oknem kiepska pogoda, wieje i jest zimno. To wszystko razem nie jest zbyt budujące. Czytam mądre książki i usiłuję budować dobry nastrój. Rybenka, cieszę się, że już jesteś po zabiegu i znowu dodajesz sił i wiary. Dziewczyny jesteście wspaniałe, wiem, że się powtarzam ale jeżeli tylko włączam laptop to zaczynam od naszego forum. Dobrze być wśród swoich niezależnie czy są daleko czy tuż obok. Pozdrawiam serdecznie
  • 10 lat temu
    Krycha zobaczysz nie obejrzysz się a już będzie po chemii.Ja też odrazu obcinałam na krótko, nie było problemu z walającymi się wszędzie włosami. Włosy bardzo szybko potem odorastają o wiele mocniejsze i kręcone. Będzie dobrze , ja jestem 2 lata po chemii i już mało co pamiętam z tego trudnego okresu
  • 10 lat temu
    slomka, ja tez 2 lata, tez mało pamiętam, organizm ma taką zaletę, że wyp[iera smutne doswiadczenia Krycha, ja też sciełam na 3 mm, a potem perukę przestałąm nosic 3 miesiace po ostatniej chemii szybko zleciało:)
  • witam serdecznie 4 kwietnia mialam usunieta piers i wezly teraz czekam na radioterapie chemii nie bede miala radioterapie mam miec w poznaniu poniewaz tam mialam na szamarzewskiego operacje bardzo prosze maze jakas pani byla juz na radioterapi i napisala mi co trzeba zabrac gdzie jest hotel prawdopodobnie to hotel siostr zakonnych w poznaniu slyszalam ze przebywa sie tam od poniedzialku do piatku i do domu i tak przez 6 tygodni bardzo prosze o jakakolwiek informacje pozdrawiam wszystkie panie serdecznie
  • 10 lat temu
    Cześć moje drogie,wczoraj odebrałam wyniki histopatologiczne,5 czerwca konsylium jaka chemia;co dalej zobaczymy:,ale dzięki Wam trzymam się,nie ryczę tylko myślę,to chyba dobrze;pozdrowionka,buziaczki;;dzięki że jesteście


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat