Rak pęcherza moczowego -co dalej?

1 rok temu
Witam wszystkich, mam na imię Marlena. Moja mama w zeszłym tygodniu miała wycinane dwa guzy z pęcherza, które były widoczne na USG. Podczas operacji okazało się ze jest jeszcze trzeci, malutki. Wczoraj odebrała wyniki badań. Diagnoza: rak urotelialny brodawkowaty naciekajacy pod nabłonkową tkanką łączną (mam nadzieję, że nic nie przekręciłam). Osobiście jestem załamana.. ciężko mi, wszyscy wkoło płaczą, moja mama ogromnie się boi. W przyszłym tygodniu ma kolejny raz wizytę u lekarza żeby (jak to stwierdził) dogłębnie ją zbadać. Zobaczyć czy nie ma przerzutów. Mimo wszystko już ją zapewnił, że najprawdopodobniej w grudniu będzie musiała znowu przejść operacje. Może to również być styczeń. Powiedział również, że dobrze, że nie ma T1 (nie mam pojęcia co to jest), ponieważ wtedy musiałaby mieć usunięty pęcherz. Piszę tu, ponieważ nie wiem czego mogę się dalej spodziewać. Wiem, że są różne przypadki i co inna osoba to inaczej wszystko przechodzi. Natomiast co dalej? Jak wyglada leczenie tego typu raka? Ciekawa również jestem ile lat wy bądź wasi bliscy zmagają się z tym cholerstwem?
7 odpowiedzi:
 • 1 rok temu
  Tu jest dużo osób z podobnym problemem, na pewno się odezwą.
 • 1 rok temu
  Witam! Mój ma symbol T2 i jestem przygotowywany do usunięcia pęcherza. Jestem po 3-miesięcznej chemii. Nie miałem przerzutów przed chemią i po chemii i zastanawiam się nad rezygnacją z operacji usunięcia pęcherza bo życie ze zbioniczkiem moczu przy brzuchu mi nie odpowiada. Lekarze usunięcie pęcherza uważają za koniczne bo jest to nowotwór bardzo złośliwy.
 • 1 rok temu
  W przypadku narządów dobrze ukrwionych przy takim zaawansowaniu postępowaniem z wyboru jest usunięcie pęcherza.
 • 1 rok temu

  LeOn ,ja bym się nie zastanawiała tylko słuchała lekarzy . Pozdrawiam serdecznie. 

 • 4 miesiące temu

  Witam jak rozpoznali ten nowotwór czy on wyszedł w USG czy może wykonane były jakieś inne badanie jak wychodził mocz i czy były jakieś dolegliwości od strony ciała Pytam ponieważ ja mam bardzo poważny problem Nic mnie nie wykrywają a dolegliwości mam i zaczynam myśleć czy to przypadkiem nie rak po cichu się rozwija Bardzo proszę o pomoc

 • 4 miesiące temu

  Witajcie proszę Powiedzcie mi jakie są objawy raka pęcherza jak go dokładnie zdiagnozować wiem że cystoskopia to jest wziewnikowanie ale czy we wcześniejszych badaniach on jakoś wychodzi i jakie są jego objawy Proszę o pomoc

 • Hej Bartek, postaram się odpowiedzieć jak najprościej na Twój wpis, na własnej historii , na adres e-mail. Pozdrawiam B.B.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat