Rak migdałka podniebiennego

5 lat temu

Witam wszystkich 

mam 28 lat - nie palę , nie piję. Często  boryka  się z anginą lub innymi chorobami "migdałów" .

Tak też było tym razem. Miesiąc temu zaczęło mnie ponownie boleć gardło- bez gorączki i innych objawów. Myślę aha znowu angina. Minął miesiąc żadne choróbsko się nie rozwinęło, ale lewy migdał/ migdały bolą bardzo bolą. NIe jestem w stanie jeść, picie wody powoduje ogromy kłujący ból promieniujący do ucha ( jak przy stanach zapalnych tylko mocniejszy). Od dawna mam problemy z przełykaniem, mam uczucie "kluski" w gardle na wysokości tarczycy podczas przełykania. Byłam pierwsze u endo bo leczę się na niedoczynność. Zrobił mi usg  i stwierdził,że nie jest to na pewno związane z tarczycą. 

W ubiegłym tygodniu pojawił się na mojej szyi  guzek - nie wiem czy to powiększony bolący migdał czy węzeł. Nie  jest bolesny. Twardy nieruchomy ( chyba). Jest dosyć spory bo jak lekko przechylę głowę w prawo to zgrubienie jest widoczne gołym okiem bez potrzeby dotykania. 

Patrząc na moje gardło nic nie widać żadnych zgrubień, czasem czuje ,że spływa mi po gardle plwocina o nieprzyjemnym zapachu, ale nie odkrztusza mi się nic... 

Byłam już u  lekarza i dostałam skierowanie do laryngologa, ale czekam na termin póki co. Czy to może być zmiana nowotworowa? Kurczę trochę się martwię mam dwójkę małych dzieci... Pozdrawiam 

2 odpowiedzi:
 • Witaj nie musi to być nowotwór i pewnie nie jest .Czekaj spokojnie na wizytę u laryngologa ,albo przyspiesz korzystając z wizyty prywatnie jeśli możesz finansowo. 

  Często myślimy ze to rak w dobie gdzie on zbiera takie źniwo ,ale bardziej niż często to jest zupełnie co innego i nie rak .My tutaj nie powiemy Tobie co Ci jest ,ale lakarz tak i zastosuje leczenie ,gdyby ono nie pomogło zawsze masz prawo udać się do onkologa laryngologa i zasięgnąć jego porady .Póki co czekaj na wizytę powodzenia .Napisz nam po wizycie co powiedział lekarz ok ?Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry :):) 

 • sierotka napisał:

  Witaj nie musi to być nowotwór i pewnie nie jest .Czekaj spokojnie na wizytę u laryngologa ,albo przyspiesz korzystając z wizyty prywatnie jeśli możesz finansowo. Często myślimy ze to rak w dobie gdzie on zbiera takie źniwo ,ale bardziej niż często to jest zupełnie co innego i nie rak .My tutaj nie powiemy Tobie co Ci jest ,ale lakarz tak i zastosuje leczenie ,gdyby ono nie pomogło zawsze masz prawo udać się do onkologa laryngologa i zasięgnąć jego porady .Póki co czekaj na wizytę powodzenia .Napisz nam po wizycie co powiedział lekarz ok ?Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry :):) 

  Dziękuję za odpowiedź. Właśnie staram się nie nakręcać, ale jak pomyśle o dzieciach to wtedy nachodzą mnie czarne myśli.

  Oczywiście dam znać, pójdę chyba wcześniej bo mam kartę medicover, ale nie mogę się dodzwonić do ośrodka póki co :)

  pozdrawiam 
Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat