Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Skopiowało. Elba macie rację. Posłuchałam o masarzerze i mi pomogło.

    Wpis edytowany dnia 17-08-2017 19:30 przez Lupus
  • 7 lat temu

    dzień dobry Dziewczyny, czy mozecie napisac i jakim dokladnir masazeru myslicie?takie elektryczne?

  • Witajcie dziewczęta :) Nie odzywałem się ale czytam i wspieram myślami. Czarownica podziwiam Twoją kondycję. Taki spacer to nie byle co dla zdrowej. Ale my możemy je przeskoczyć :). Carmen to dobry znak że włosy Ci nie wypadły, zawsze to wiecej normalnosci w chorobie. Nana super ze marker stoi. Lilith to duza radosc dla Twojej mamy patrzec na maluszka.Dużo zadań jest dla babci w rodzinie więc Twoja mama musi szybko wyzdrowiec czego jej życzę z całego serca. Tess to dobrze że nic nie pojawiło się na narządach. Dasz radę. Elbe nie zapominaj o nas. To ważne ze ktos jest na forum tak dlugo jak Ty. Midi90 wydaje mi sie ze ktoras z dziewszyn zazywała miligamme100 na neuralgie. Nie wiem czy Lupus o tym nie pisała. Lupus tobie życzę mądrych decyzji Twoich i lekarzy które będą cię przybliżać do poprawy zdrowia.Ściskam was wszystkie. Moje wyniki histopatologiczne po operacji to rak przedinwazyjny szyjki macicy, Macica czysta tylko miesniaki, natomiast jest rak jajnika figo IIIC G3. Byłam na konsultacjach w Warszawie. Na usg Cos tam kolo moczowodu zostalo ok. 1,2 cm x 2 cm. Dalsze leczenie decyzja po TK Jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Idę dzisiaj na badanie. Pewnie wynik będzie  we wtorek. oczywiscie boje się ale to chyba normalne. trzymajcie się cieplutko.

    Wpis edytowany dnia 18-08-2017 08:52 przez babeczka
  • Dziękuję dziewczyny jesteście wspaniałe faktycznie trochę może przesadzam. Z tego co tu czytam niejedna z was przeszła długa batalię i nieźle dostaliście w kość a i tak dzielnie się trzymacie oby tak dalej ja też już biorę się za siebie i koniec marudzenie.Buziole moje kochane 😁

  • 7 lat temu

    No to będę się odzywać :) Ale jestem wzrokowcem i nie lubię zmian. Nowy wygląd tego forum mi nie pasuje. Do tego wczoraj opisałam się o pamięci i mi zjadło. Co dotknęłam?? Potem mi się już nie chciało tyle pisać.

    Ja na neuropatię miałam od neurologa przepisaną tiogammę, ale ona nic nie dała, a droga jest. 

    Masażer normalny, najlepiej z Lidla, bo tani. Na bąbelki :) Do wody kilka kropel amollu. 

  • 7 lat temu

    Babeczka faktycznie miałam milgamme 100 i gabapentyn 100 jak dobrze pamiętam. Elba chodzi ci o amol ten preparat z alkoholem i ziołami. 😊 Pozdrawiam

  • co do pamięci mam identycznie :-Dczasem zabraknie mi prostego słowa ostatnio zapomniałam słowa błotnik :-D heh 

    Babeczko tak mi przykro ze jednak.nie wyszło po Twojej myśli...ale tak jak wcześniej widziałaś i czytałas jest wiele kobiet które walczą i żyją :-) tess czyli pet nie taki zły jak się spodziewałas...mnie ostatnio strasznie męczą uderzenia gorąca...

    P.S musze się Wam pochwalić ze 23 idę z Pielgrzymka na Jasną Górę i mam nadzieje ze dojdę z moimi intencjami :-)

    Aaaa zapomnialabym drerwienie...niestety też mnie dotyczy Zgłasza rąk i nóg...czasem nawet telefonu nie mogę utrzymać.. 

  • zanik oczywiście :-)nie mogłoby być inaczej 3

  • 7 lat temu

    zanik napisałam na priv, ja też 23 o 17.30 pryw ginekolog Rossochacka.

  • Aniasas przyrzekłam sobie ze w przyszłym roku i ja wybiorę się na pielgrzymkę jak tylko chociaż trochę będę na chodzie. Myślami będę z Tobą. Dasz rade. Byłam dzisiaj na TK, wynik będzie we wtorek od rana. Przed operacją robili mi tylko miednice mniejszą i płuca.  Sama zrobilam mammografie. Teraz mam z jamą brzuszną. Mam nadzieję że tam nic nie znajdą chociaż boję się. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat