Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Dziewczyny odebrałam wynik TK jestem przerażona i spróbuję dodzwonić się do profesora B, który mnie na ten tomograf wysłał i mimo, że jest na urlopie prosił o telefon jak odbiorę wynik.  Wygląda na to że to co zostało po operacji to urosło do 4X3 cm chociaż w usg i w badaniu ginekologicznym robionym w piątek wyglądało na 1.5 X2 cm. Dodatkowo mam w miejscach po węzłach też jakieś widoczne zmiany torbielowate jedna 27 mm a druga 4x 5 ze  zmianą tkankowo płynową o śr. 22 mm. wyglądające na wszczepy. We wnioskach napisano: W loży pooperacyjnej masa miękotkankowa - wznowa pooperacyjna, mniej prawdopodobne blizny pooperacyjne (ja wiem że tam po operacji zostało coś niecoś ze wzgledu na trudne dojście bez naruszania moczowodu), dalej piszą  W loży po limfadektomii okolic naczyń biodrowych widoczne torbielowate zmiany mogące odpowiadać wszczepom, patologicznym węzłom chłonnym lub zbiornikom płynu pooperacyjnego. Ja jeszcze mam nadzieję, że to tylko zebrana chłonka. Dobrze że inne narządy ok czyli śledziona aorta, moczowody, pęcherz, esica nerki maja tylko zmany łagodne 4 mm i 5 mm czyli nawet się zmniejszyły od ostatnich usg które robiłam ze względu na nerki co pól roku. Aczkolwiek w wątrobie kilkumilimetrowa 7 mmx16mm torbielka? w segmencie 6 wątroby. Muszę się jakoś ogarnąć.  Czy sądzicie że chemia i avastin moga takie zmiany załatwić czy są za duże?

  • Babeczka zadzwonić musisz bo jeśli coś uroslo to trzeba skonsultować.Pamiętam że pierwszy tk jaki odebrałam wskazywał proces rozsiany a węzły powiększone plus torbiel z płynem.U mnie p.dr od razu uspokoiła że to chwila po operacji i wszystko co piszą to w moim przypadku bzdura.I tak było.Torbiel się wchłonęła a węzły które były powiększone to już był śmiech no miałam je wycięte.Zadzwoń dopytaj i będziesz miała jakiś realny ogląd sytuacji.

  • Czesc jestem tutaj nowa, przepraszam ale jeszcze nie mogę się tutaj odnaleźć. Czy któraś z was przed rozpoznaniem raka jajnika miała bóle tego jajnika?  U mnie półtora miesiąca temu wykryto torbiel 3cm dostałam leki, przestało boleć ale ten ból powraca, nazywała się o raku i się tak boję. Proszę wypowiedźcie się czy was też tak bolało?  Bardzo zaczęły mi wypadac włosy, boli mnie głowa i żołądek, ostatnio miałam małe omdlenie! Pomóżcie.

  • Czarownica, dziękuje, jest dokładnie tak jak piszesz. Piszą o patologicznych węzłach których nie ma. Te torbielki w miejscu węzłów  to są tak naprawdę miejsca zebranej chłonki i wyszło mi to w usg jakie robiłam 2 tygodnie temu jak mi zaczęło cieknąć z rany pooperacyjnej. Rozmawiałam z profesorem najważniejsze że inne narządy jamy brzusznej są ok i że wszystko dotyczy obszaru pooperacyjnego. Co do tej zmiany jaką mi nie usunięto przy pierwszej operacji są na nią pomysły i mam nadzieję na dobre decyzje. Jestem dobrej myśli. Zaczęłam czytać mój wynik od drugiej strony to znaczy od tego ile tak naprawdę miejsc nie jest zmienionych i zrobiło mi się lepiej. 

  • na spokojnie zadzwoń i wypytaj.

  • zanik dziękuję za odpowiedź. Boli mnie czasami żołądek tak bardzo że nie mogę się wyprostować, miałam robione Usg brzucha i wyszło też że mam powiekszona sledzione i nikt nie wie od czego w dodatku mam anemie ale poziom żelaza jest w normie.

  • Karmel tak po krótce.Przede wszystkim nie wszystkie torbiele na nasze szczęście są rakami.Łagodnych nowotworow jest 80%.Pierwszym krokiem oprócz usg jest zrobienie testu ROMA to markery z krwi  które określają prawdopodobieństwo zapadnięcia na raka jajnika i może coś wskazać.Nie są jednak 100%miarodajne ale zawsze.Drugim krokiem jest drugi ginekolog.Nogdy jak są kłopoty nie chodź do jednego.Można mocno wtopić.Piszesz,że boli Cię jajnik. Generalnie to nasz rak nie boli ,raczej są to objawy które pojawiaja sie przez dużego guza albo wodobrzusze,mnie np bolal kregoslup bo guz naciskal na nerwy ,no ale mial 15 cm wiec mialo prawo mnie boleć.Co do omdleń i włosów to może jest to wynik stresu bo się naczytałaś a robiłaś badania tarczycy??Może coś jest z hormonami?Siak czy owak,bez paniki.Podrepcz do innego dobrego gina a jak masz w okolicy ginekologa onkologa to jeszcze lepiej.Noe daj się zbyć ale nie wpadaj w panikę bo naprawdę czytając w necie możemy sobie wszystko dopasować.

  • Czarownica11 dziękuję za odpowiedź, robiłam badania tarczycy są w normie. Dziś idę do ginekologa mam nadzieję że będzie ok. Pozdrawiam 

  • powodzenia i daj znac co powiedział

    Wpis edytowany dnia 22-08-2017 08:53 przez czarownica11
  • Witam wszystkie !Babeczka , na pewno tylko lekarz powie co dalej,jakie leczenie.A odnośnie Avastinu to w/g mojej wiedzy nie powoduje zmniejszenia zmian , ale ma zapobiec ewentualnej wznowie,co w moim przypadku nie sprawdziło się bo pomimo 12 wlewów pojawił się w węzłach i więcej nie podano .                     Karmel konsultuj z innym ginekologiem bo na moim przykładzie : jedna p.dr. nie widziała guza na jajniku(3cm) może  dla niej był za mały?druga owszem zobaczyła.Odnośnie objawów nie miałam żadnych,dlatego rak jajnika jest taki wredny.Oczywiście zrób markery i może też kolonoskopię,gastroskopię . takie badania na początku tej choroby mnie zlecono.Na początku jest trudno ,ale nie każda zmiana jest nowotworem i najlepiej szybko wykluczyc to co niepotrzebne.Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat