Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Witajcie dziewczęta, napisałam się na pół strony i wszystko zniknęło :(

    Melduję, że już normalnie funkcjonuję. Już wczoraj miałam napisac ale internet mi coś słabo działa, a z telefonu nie bardzo lubię pisać. Jutro przychodzi "hydraulik" od kablówki to zobaczy co tam szwankuje.

    Rukola to kotka pisała o swojej mamie, że ma odroczoną chemię :)

    Pozdrawiam Was wszystkie.

  • hej babeczki.Nie było mnie przez chwilę bo poszłam w góry na Rycerzową na 2 dni i tyle mnie widziano.Z koleżanką zabrałyśmy 4 dziewczynki i przeszłyśmy całkiem sporą trasę bo ponad 20 km górami.Jak na 6 latki to niezły wynik;)Mnie dokuczają stawy ale ogólnie super.Babeczka nocne poty to normalka bez względu na wiek.Pocą się i starszei  młode.

  • Izabela dasz radę.Są dni słabsze ale trza się trzymać!!!!

  • 7 lat temu

    Carmen - taka mała pomyłka. Jak piszę z telefonu to nie widzę żadnych wiadomości, które Wy piszecie a na które chciałabym odpowiedzieć. Tylko mam ekran edycji do wpisywania tekstu. Kiepska sprawa bo wszystkiego się nie zapamięta. Nie wiem jak to wygląda jak się pisze na laptopie. Muszę go włączyć i wypróbować. Spokojnej nocki dziewczyny. 

  • Nana - stabilność markera cieszy. Niech tak będzie długo, długo!! Wyniki krwi jak na Twoje leczenie są mega. Tylko te paskudne nerki mogłyby się ogarnąć. Trzymam kciuki za Twoje leczenie! 

    U nas 5,5 roku od operacji. Marker niziutko. Czytam Was codziennie podczas karmienia Synka. Buziaki  

  • Witam! Dziś pełne napięcie!!! Odbiór wyniku PET ,No to czekam........😗

  • ....i pozdrawiam wszystkie !

  • 7 lat temu

    Hej dziewczyny :) Z tym odpisywaniem to prawda. Nie widać wpisów, a nie wszystko się zapamięta. Dlatego często piszę dziewczyny zamiast konkretnej osoby. Zresztą od zakończenia leczenia miewam kłopoty z pamięcią. Krótkotrwałe i nagłe ale

  • 7 lat temu

    Ooo, wysłało mi przed zakończeniem pisania :( Trudniej też zapamiętuję. Ciekawe jak z tym u Was? Izabela roslan, nie czytaj za dużo. Jak trzy lata temu poczytałam jakie mam szanse z moim figo4, to właściwie już zaczynałam godzić się ze śmiercią, a tu już minął 32 miesiąc bez wznowy. Uszy do góry :) Będzie dobrze :) Lilith, gratki dla mamy :) Zdrówka dla niej i synusia :) Tess, trzymam kciuki :-)

  • 7 lat temu

      Tess41@wp.pl trzymam kciuki, aby wyniki były bardzo dobre, a napięcie skończyło się radością.

    Rukola faktycznie na komórce nie widać nic, gdy piszesz wiadomość, na tablecie jest lepiej. Ja piszę widomość na Wordzie i jak skończę to wklejam, aby nie mieć niespodzianek. Chociaż zauważyłam u mnie jak przechodzę po podstronach i wracam, tam gdzie pisałam cały tekst czeka na ostatniej podstronie – nie zawsze.

    Lilith pozdrowienia dla mamy i oby jak najdłużej.

    Elbe i Zanik odzywajcie się częściej.

    Tatmag ja po chemiach widzę, że z zapamiętaniem mam gorzej. Często zapominam, ale jest to normalne chemia uszkadza nerwy obwodowe – neuropatia, a mózg to co? Zdarza się, że opisuję co chcę i jak kończę to rodzina wie o co chodzi lub sama sobie przypominam. Zauważyłam, że jeżdżąc rowem niestety mam zachwiania równowagi.

    Pozdrawiam wszystkie, Czarownico super wynik w chodzeniu. Tak trzymaj.🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat