Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Czarownica Rukola bardzo dziękuję :)  :D

    Czarownica ślicznie wyglądasz :) piękne widoki :) 

    Juststaystron odpoczytwaj :) 

    kucja trzymam kciuki :) 

    elmooth- = te metody to strata pieniędzy.  tak myśle ale może kiedyś będę na takimetapie, że jeżli nic nie będzie działać i nie będą mi chcieli chemii podawać tylko  leki p/ bólowe to kto wie czego się chycę.

    Wpis edytowany dnia 16-07-2017 21:10 przez justyna.j.81@gmail.com
  • 7 lat temu

    justyna.j.81@gmail.com, jestem tego samego zdania. Nawet nie biorę pod uwagę takiego leczenia. 

  • 7 lat temu

    elmooth, ja rowniez o tym myslalam, ale poki co nie mam gotowosci by sie w to wglębic, a musialabym jesli chcialabym Mamie zaproponowac. Duzo znajomych mowi mi o wlewach wit.C, ze podobna ta metoda jest juz stosowana, ale nie w Polsce. Ma to lagodzic chemie.  A bardzo bym chciala pomoc Mamie zniesc tą chemie, bo ma problemy z wyproznianiem, teraz po operacji i chemii to juz w ogole i nie wiem co z tym zrobic. Czy moze to kwestia tego ze jelito sie nie zespolilo?moze macie dziewczyny wieksze wiedze w tym temacie?

  • 7 lat temu

    kucja bardzo mocno trzymam kciuki zeby mogło być dobrze!

  • 7 lat temu

    zanik dziękuje, moze zakupimy tą mocniejszą lactuloze bo tą normalną Mama pije na czczo 3 łyzki i wyproznia siè jak sarenka. Jest takie poczucie nie wyproznienia do konca. Z reszta zawsze slyszalam ze takie male kawalki swiadcza o tym ze cos nie tak. Mija mc od operacji wiec chyba zapisze Mame do jej operatora. Dobrego dnia!

  • kobietki melduje ze wróciłam w calosci.zrobilam znowu marker.jest ok.Smigam na onko.

  • Nie za wiele pisze bo z Tel męża.Informatycy próbują namierzyć co jest z tym moim Tel ze nie chodź na forum.Czytam i jestem sercem z Wami

  • 7 lat temu

    witam wszystkie dziewczyny, cieszę się za wszystkie dobre wyniki a za te które borykają się z kłopotami to trzymam kciuki aby było tez wszystko Ok. Byłam dzisiaj na Avastinie. Wyniki wszystkie dobre. W końcu doczekałam się na opis TK. Też wszystko dobrze, nie ma żadnych nowych zmian- brak wznowy choroby. Bardzo się cieszę. Pozdrawiam 

  • Kochane.Mam nareszcie możliwość pisania hurra.Zaktualizowalam androida i jest.

  • Czarownico zdradź gdzie byłaś ? Piękna okolica .. ty także . Kotka - ja po zespoleniu tak Ok miesiąc także skąpe stolce miałam ; piłam maślanki duzo albo kefiru ; to pomogło. Ktoś pytał o marihuanę :  piłam olej CBD ,ale nie wiem czy to właśnie on pomógł ; na razie wszystko Ok ; wlewy z vit c także robiłam .. dziewczyny myślami was wspieram ! Nana,Kucja.Carmen ❤️



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat