Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Margaretka Chorwacja dokładnie okolice Splitu.Gościłam u koleżanki która ma tam dom:)Niestety musiałam wracać ze względu na onko a posiedziałabym jeszcze przyprzynalewkach z rakiji hehe.

  • 7 lat temu

    okolice Splitu super  widoki i krajobrazy 😂😃 polecam!!!

  • 7 lat temu

    Witajcie Dziewczęta :) odebrałam dzisiaj wyniki badań genetycznych. Pod tym względem jest ok tzn. nie ma mutacji. Doktor namawiała mnie na jeszcze inne, bardziej szczegółowe badania, refundowane z jakiejś innej puli środków finansowych ale dam już sobie spokój bo i tak mam dość łażenia po szpitalach. Mam unikać preparatów hormonalnych, słońca i dymu z papierosów. Czyli takie tam ble, ble :)

    Złozyłam też w ZUSie papiery o rentę. Komisja ma być w ciągu miesiąca.

    Nana masz już założony port?

    Pozdrowienia dla wszystkich :)

  • Carmen z zusem to ciężka przeprawa, właśnie przeczytałem taką wypowiedż, sam też przeszedłem wielką batalię o rentę sądziłem się przez trzy lata. Nie chcę Ciebie dołować ale bądż przygotowana na nie, dużo zależy na jakiego typa orzecznika trafisz.

    "Własnie wróciłam z zus
    pomimo choroby nowotworowej chemioterapii(nowotwor złośliwy jajnika)nie
    przyznano mi renty naprawde jestem jeszcze zbyt osłabiona by podjąć prace
    jestem bezradna nie wiem co robić:(((zostaje tylko czekać na powrot choroby i z zalem odejsc a przeciez mam dopiero 42:( pozdrawiam"

  • Carmen iść do sądu nie bać się .Powodzenia.

  • 7 lat temu

    Na razie cierpliwie będę czekać na komisję i mam nadzieję na pomyślne orzeczenie. Obecnie jestem w trakcie trzeciej linii chemii i nie wiadomo jakie będą jej skutki. W trakcie operacji nie wycięto jednego guzka i obawiam się, czy chemia go dobije. Możliwe, że konieczna będzie dalsza chemioterapia albo kolejna operacja.

    Po pierwszej i drugiej chemioterapii byłam na zasiłku rehabilitacyjnym i potem wracałam do pracy. Wyniki leczenia były zadowalające i ja sama chciałam pracować. Obecnie wydaje mi się, że sytuacja jest oczywista, że nie mogę pracować. Ale zobaczymy.

  • Na komisji Carmen nie daj się troszkę źadaj uzasadnienia decyzji jak by była niekorzystna.Mąż zapytał orzecznika czy chciałaby Pani być na moim miejscu?pani się zacięta i z roku dala na 3 lata stopień. 

  • Wydaje mi się,że dostaniesz rentę bez problemu.Nowotwory jajnika są poważnie traktowane.U mnie za to będą jajca.Mam częściową niezdolność.Po Chorwacji wyglądam jak okaz zdrowia a jutro składam papiery.Może zblednę trochę do końca sierpnia ;)

  • Czatownico11 na ratunek makijaż bardzo jasnym pudrem i zero dalszego pacykowania 😊kto ma dostać jak nie Ty?❤

  • Czarownica też wrocilam kilka dni temu z Chorwacji :) można tam zapomniec o calym świecie i kłopotach, my z mama za tydzien na Raciborska.Mama coś ostatnio slaba się czuję i pobokewa ja coś w plecach, marker dobry - sama juz nie wiem ale zobaczymy co lekarka powie.  Dziewczyny czy któraś ma odmianę jasnokomórkowa? Mama ma taka odmianę a czytałam że to rzadkie przypadki?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat