Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    O, matko, Lena! Nie wiem co powiedzieć. Trzymaj się!
  • 7 lat temu
    Dziewczyny nie moge cos wkleic wynikiw ale orientujecie sie czy jak neurocyty mam 26 a.norma jest od 45-60 to duzy niedobor? Moze on wplynac na chemie?
  • Ja dziś bylam odebrać wyniki mamy z markera- utrzymuje sie na poziomie 6 na szczescie ale jak stałam przed okienkiem to serce miałam w gardle ze strachu. Też tak macie za każdym razem? Można się wykończyć normalnie
  • Ja zawsze też mam stresik.Rukola-kawa gwarantowana ;)Lena być może jest to reakcja mamy -jak wielu z nas pt :Pewnie jutro umrę ,no najwyżej pojutrze....Daj mamie czas na oswojenie się z chorobą.Musi zrozumieć że nie czas na umieranie tylko na walkę o siebie... <3Nie stresuj się i nie bierz wszystkiego do siebie bo zwariujesz.
  • 7 lat temu
    Basik, super! Ja też dzisiaj zrobiłam badania. Morfologia - wszystkie parametry w normie, marker skoczył o 20 w ciągu miesiąca. Mega infekcja układu moczowego. W lutym miałam na to Augmentin, zrobiłam badania po antybiotyku i było wszystko w porządku, a teraz znowu. Oni teraz liczą te bakterie czy co? Kiedyś tylko było: bakterii nie stwierdzono, bakterie liczne, bardzo liczne, a teraz podają liczbę. W lutym miałam 4 586/ml, a dzisiaj 20 863/ml przy normie do 130/ml. Chemii pewnie szybko nie dostanę, znowu będzie antybiotyk.
  • 7 lat temu
    Ja właśnie walczę z sobą próbując pisać magisterkę - wyobrażacie sobie, że nieprzespana noc może doprowadzić do tego, że oczy nie dają rady łapać ostrości? Jak żyję, aż tak nie miałam, że mimo okularów widziałam podwójnie, zamazane a z oczu lały się łzy choć nie płakałam. Pani farmaceutka jak zobaczyła moje oczy to nawet nie pytała po co przyszłam :D Koi mnie to, że tak o tym piszecie. I to że żyjecie. Może i mamie się uda. Ja zastanawiam się, czy jest sens zeby mama poszla prywatnie sobie zbadać markery po zabiegu, czy nie ma po co - jak myslicie? Akurat jest promocja w ŚLA. Mnie też czeka wyprawa do ginekologa.. od kilku miesięcy mój okres stał sie podatny na stres... np. pod wplywem duzego stresu okres sie spoznia, albo plamię, a nawet nagle dostaję okresu choć jest tydzien przed terminem... Nie mam tak na stale, ale gdy mam taki mega meczacy stres to mnie coś lapie - i dostaje wtedy tez wysypki, zeby bylo smieszniej. brr... wolę ginekologa od dentysty, ale boję się, że mi znajdzie jakieś choróbsko. A i pochwalę się! Dziś tydzien od zabiegu i u mamy nie widać śladów wodobrzusza! Ani lekarka wczoraj nie stwierdziła, ani my (mierzymy mamie obwód w pasie codziennie). A poprzednio tydzien po odbarczaniu już było 8litrow wody... Myślicie, że brak wodobrzusza to dobry znak? Na bank ułatwia nam życie... Edit: Znow "pospane"... wlasnie kladac sie probowalam.jak co dzien zmusic mame do kremu.nawilzajacego do rak (ma.przesuszone do granic) a mama oznajmila mi ze nie, ona dzis nie.chce i spac nie bedzie bo sie jakos zestresowala... jestem od 40 godzin na nogach, szykuje sie 3 nieprzespana noc w ciagu.ostatnich 4. Zaczynam wysiadac...
  • 7 lat temu
    Lena, badanie markerów mama powinna mieć robione przy każdym badaniu krwi. (Ja tak mam) Po zabiegu na 100% markery spadną. Brak tworzenia się wody to bardzo dobry znak. Mamia wróci z czasem do normalnego życia. Nie martw się - bedzie dobrze.
  • 7 lat temu
    Wlasnie sie posprzeczalysmy, bo spytalam czy sie czuje na tyle dobrze zebym.mogla.sie polozyc, a.ma sie.obrazila... ech. Hmm moze nawet nie.wie,.ze miala markery.robione... wypis za.2 tyg to.sie dowiemy :)
  • 7 lat temu
    Lena, zadbaj trochę o siebie bo się szybko wypalisz. Idź do lekarza jak będą wyniki i sama się wszystkiego dowiedz. Pisz na bieżąco na kartce o co masz pytać bo później u lekarza połowę się zapomina. Miłego dnia :)
  • 7 lat temu
    Mama o 4 mnie obudzila.ze lezy jeszcze ale rano bierze taxi i jedzie na.dyzur bo ciezko.jej sie.oddycha i sie stresuje... aktualnie jeszcze nie pojechala, ale ja leze zestresowana czy wystarvczy antybiotyk czy co jest... :(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat