Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Dziewczyny można otrzymać perukę za refundację z prawdziwych włosów. Strona fundacji http://www.raknroll.pl/. Piszę na smartphone bo jadę na spotkanie pod Poznań z naszego forum. Mamy omówić co poprawić na naszym forum. Może podacie swoje pomysły. Pozdrawiam <3
  • 7 lat temu
    Pierwsze, co rzuca mi się w oczy to podwójne, potrójne posty. Wiele osób pisze na smartfonach i wychodzą takie kwiatki. Powinna być możliwość usunięcia powielonych wpisów. Kotka, wybacz, ale mam wrażenie, że w chorobie twojej mamy najważniejsze dla ciebie są rzęsy i brwi i żeby pięknie wyglądała na twoim weselu. Rozumiem, że każda panna młoda chce, żeby wesele było idealne pod każdym względem, ale to ty bierzesz ślub i to ty masz być na nim gwiazdą, a nie twoja mama. Tu trzeba się modlić, by nie było nawrotu choroby, przerzutów, a nie o piękny wygląd, chociaż i to jest bardzo ważne. A poza tym, do wesela mama będzie miała i rzęsy, i brwi, spokojnie.
  • 7 lat temu
    Nana, przykro mi sie zrobilo z powodu tego co napisalas. Dla mnie najwazniejsze jest zeby moja Mama BYLA OBECNS po prostu, to dla mojej Mamy jest wazne zeby miec rzesy i brwi, stad moje pytania. Kiedy ją zapytalam kiedy by chciala zebysmy zrobili wesele to wlasnie to mi odpowiedziala. Szkoda, ze tak mnie ocenilas i pomyslalas ze tak w ogile moze byc.
  • 7 lat temu
    Nana, postaraj się nie oceniać innych ludzi. Jest to bardzo wazne.
  • 7 lat temu
    Heyo! Ja mam doła totalnego. Kolejną noc nie spałam, bo mamę męczy kaszel (przywlokła jakiegoś wirusa ze szpitala) - zaczynam tracić siły fizyczne i umysłowe, a mam masę nauki... Do tego "rozłazi" się okropnie - na kontrolę te 500 metrów się wozi taksówką, bo uważa, że nie dojdzie pieszo. Dziś uznała, że chyba do pracy już nie wróci, bo nie ma siły. Ja dostanę jasnej cholery - wiem, że to jej decyzja, ale wiem jak ciężko nam przeżyć weekend gdy mama nie jest w pracy, a co dopiero żyć tak codziennie ;o wykończymy się, pozabijamy w końcu ;/ Czemu wy jesteście silne, a ona taka... rozlazła? Od lekarza dowiedziałyśmy się nic - nie mieli zbyt wiele czasu - zerknęli na brzuch. Rany goją się ok, wodobrzusze nie wraca. na kaszel kazali kupić zwykły syrop i nastepna kontrola 04.05 i wtedy ma być wynik hist - pat i decyzja co dalej.
  • 7 lat temu
    Lena24nie chcę być niegrzeczna i wchodzić z butami w Wasze życie myślę że sytuacja z przed choroby mamy i stosunki panujące w rodzinie mają duży wpływ na to jak Twoja mama zachowuje się teraz i jak Ty do tego podchodzisz,nie zapominaj że dwubiegunowy tato dał się we znaki także mamie ,umęczona życiem w destrukcyjnej sytuacji może nie miec teraz siły 'do zebrania się w kupę' pozdrawiam Cie i wytrwałości życzę <3
  • 7 lat temu
    No ale lezac na kanapie ona spisuje sie na straty. Blagam - bywa ze nie chce jej sie wstac odebrac telefonu :( Dla mojej mamy praca byla.jedynym kontaktem z ludzmi (a dla mnie chwilami spokoju). Boje sie ze mi zlapie depresje...
  • 7 lat temu
    Lena 24 rozumiem Cię że też jest Ci ciężko i chcesz dla mamy jak najlepiej ,ale nic na siłę w tej chorobie różnie ludzie się zachowują ,często mają zmienne nastroje i mają stany depresyjne Twoja mama musi czuć że ma w kimś oparcie i ma dla kogo żyć, jeśli taki stan psychiczny będzie się przeciągał, trzeba może do psychiatry po pomoc <3 <3
  • dziewczyny wiecie co ?obiecajmy sobie ,że ten rak to będzie tylko choroba ciała a nie duszy a wtedy łatwiej będzie zrozumieć to ,że każda przeżywa ją inaczej........
  • 7 lat temu
    Lena24, pytasz czemu jesteśmy takie silne? To nie kwestia siły, raczej podejścia do choroby. Moje życie przed chorobą nie było różowe i z psychiką różnie bywało. Jednak gdy zachorowałam postanowiłam, że co by się nie działo, będę żyć jak przed chorobą, zwyczajnie, normalnie, ze wszystkimi dotychczasowymi zajęciami i obowiązkami. Nie chciałam żeby choroba mną rządziła. Nie mam co prawda w tej chwili dość sił na pracę zarobkową i zajmuję się tylko domem, bliskimi i dwoma psiakami, ale cieszę się, że jestem samodzielna i nie jestem ciężarem. Nawet kiedy byłam słaba, to kursowałam po domu z taboretem, przysiadałam co chwila żeby robić co przedtem. Schodząc po schodach też musiałam przysiadać, ale i tak chodziłam na spacery z psami i po zakupy. Nikt mnie nie zmuszał, po prostu chciałam. Jednak nie każdy daje radę. Jeśli Twoja mama nie czuje się na siłach nawet podejść do telefonu, to chyba potrzebna jest pomoc psychologa lub psychiatry, bo sama może nie pokonać trudności z mobilizacją i powrotem do zwyczajnego życia, które mimo choroby możemy mieć.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat