Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10923 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Dzięki!
  • 4 lata temu
    Co się dzieje z gabinetami ginekologicznymi że rezygnują z kontraktu z NFZ - miałam dobrego ginekologa i teraz tylko za kasę, bo zrezygnował z umowy z NFZ
  • 4 lata temu
    Dzień dobry. Jestem tu nowa ale chciałabym opowiedzieć w skrócie swoją historię... Badanie cytologiczne cin2 hsil , została wykonana biopsja z lyżeczkowaniem kanału , wyniki histopatologiczne cin 3 , płacz, strach i przerażenie. Teraz jestem już po konizacji szyjki macicy i czekam z WIELKIM strachem na wyniki....
  • Asik1, Trzymaj się dzielnie, czekanie trudne, ale dasz radę ! Tyle dziewczyn tutaj dało :) Po jakim czasie wynik konizacji masz mieć ? Ja też czekam, tylko krok wcześniej jestem - na konizację
  • 4 lata temu

    Wynik dopiero za 4-6 tygodni,chociaż przy biopsji mówili to samo a wynik był już po 2 tyg. (niestety gorszy niż cytologia).

    Jeśli chodzi o konizację ból był po zabiegu do czasu aż nie dostałam leków przeciwbólowych, a później już się nie pojawił.Jestem 6 dni po zabiegu i czuje się dobrze.Z Tobą Szmaragdowa będzie też dobrze , wierzę w to i tak musi być.

  • 4 lata temu

    Cześć dziewczyny!🙂

    Na początku chciałam wam wszystkim bardzo podziękować. Od kilku miesięcy czytam to forum, wiele zrozumiałam. Mimo samego czytania łatwiej udało mi się uporać z tym cholerstwem w psychice. 

    Borykalam się przez wiele lat z ciągłymi zakazeniami, zapaleniem cewki moczowej i każdy lekarz zawsze mi mówił: "No cóż, taki Pani urok". Już miałam tego serdecznie dość, myslalam ze na tyle znam swój organizm, że sama jestem w stanie sobie pomóc i tak minęło kilka lat. W końcu dopadło mnie takie zakażenie że nie mogłam sobie poradzić, zglosilam się do ginekologa zrobił cytologie i bach LSIL. Mówię ok to nie koniec świata. Po leczeniu p/zapalnym znowu powtorzylismy cyto i wyszło HSIL. Kolposkopia prawidłowa. Więc lekarz zdecydował- wycinki i histo. Dzisiaj otrzymałam wyniki HSIL, markery p16+, Ki67 40%. Powiedzcie mi proszę czy któraś miała podobny wynik? Czy prócz konizacji mam szykować się na coś poważniejszego? Wizyta u lekarza dopiero w środę. 

  • Dzien dobry
  • 4 lata temu

    Cześć Szmaragdowa jak u Ciebie?Kiedy zabieg?Ja czuje się coraz lepiej ale wyników nadal nie ma

  • Hej Asik1 :) W poniedziałek do szpitala , w wtorek pewnie zabieg , w środę jak będzie ok wyjście. Także etap 1 oczekiwanie na zabieg juz prawie zakończony ;) - swoją drogą to w tych naszych historiach najwięcej jest oczekiwania - na biopsje , na wynik, na konizacje , na wynik, na hpv , na wynik. ...Mistrzynie Czekania z nas Super , że sie dobrze czujesz, bardzo sie cieszę :) już trochę od Twojego zabiegu minęło nie ? A swoją drogą jak wynik masz odebrać będą dzwonić, czy na wizytę masz przyjść ?
  • Cześć Igussa , Kurcze nie doradzę Ci nic w temacie Twoich wyników - ja miałam inne i nie wiem co Twoje oznaczają :( Ale, chciałam cokolwiek odpisać, żebyś wiedziała, że ktoś czyta i jest, fachowa wiedzą nie wesprę ale może jakoś inaczej :) Daj znać co Ci lekarz powiedział i trzymaj sie ciepło


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat