Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10923 odpowiedzi:
  • Mamita87 Nie Dziękuje ❤️❤️❤️

    Udanego weekendu kobietki 😍😍😍

    Pozdrawiam

  • Dzwoniłam po wynik, są nikt nic nie powie. Wynik wyślą poczta jutro, Pani próbowała odczytać co pisze jedynie tyle kontrolna kolposkopia mi powiedziała... 

    Noo i jak tu nie zwariować??? 

    Dzwoniłam do profesora nie odbiera, pewnie oddzwoni jak to zwykle bywa i on mi coś powie.... 

  • 4 lata temu

    evelinka_90 ja też mam zawsze takie szczęście 😜 zobaczysz wszystko będzie dobrze ❤ 

    Niestety trafiły nam się akurat czasy "epidemii", więc musimy uzbroić się w cierpliwość 🙄😬

  • Mamita87 ❤️❤️❤️

    Noo tak musimy niestety czekać, przez tą sytuacje takie rzeczy....

    I trzeba być dobrej myśli 😍😍😍

  • Otrzymałam dzisiaj wyniki biopsji ginekologicznej ( trzin, endometrium, śluzówka) wynik z tarczy - dysplazja nabłonka wielowarstwowego dużego stopnia kanał - budowa histopatologiczna zwykła endometrium - sekrecyjne Rozumiem, że jest źle lub bardzo źle. Przeczytałam 1/2 internetu. Od rana będę próbować umówić się na wizytę. Czy to jest rak , czy to jest szansa na to, że jeszcze nie ? Mam 32 lata. Wyszła 3 grupa cytologii. Stąd kolposkopia i biopsja potem. Wiem, że diagnozować się trzeba u lekarza a nie w internecie, ale ciężko jest czekać , a to co czytam jest sprzeczne. W niektórych miejscach jest napisane, że dysplazja to stan przedrakowy , gdzie indziej , że taki wynik jak mój to rak i to zaawansowany. Po kolposkopii byłam przerażona, na biopsji lekarz mnie troche uspokoił , że trzeba wykluczyć , że jeszcze nie ma strachu. A wychodzi , że jednak jest bardzo źle.
  • I jeszcze jedna prośba - może któraś z Was jest z Warszawy i wie gdzie się kierować dalej , jeśli leczenie ma być na NFZ ( jeśli tak się da ... ) Cytologię i badania robiłam prywatnie . Po wyniku 3 grupa dostałam skierowanie na kolposkopię i biopsję do szpitala. W większości szpitali nikt nie odbierał a tam gdzie odebrali to terminy były za kilka miesięcy. Zrobiłam prywatnie, trudno było - większość klinik mówiła, że normalnie robią , ale teraz to nie, znalazłam w końcu klinikę zrobiłam w gabinecie nie w szpitalu pod narkozą. Ale nie sądzę żeby było mnie stać na jakiekolwiek prywatne leczenie, takie poważne. W prywatnym gabinecie gdzie zrobiłam cytologię usłyszałam " to Pani podzwoni po szpitalach " To było na telefonicznej wizycie, płatnej. Doradzcie proszę jeśli wiecie gdzie się zgłaszac w Warszawie.
  • 4 lata temu

    Szmaragdowa, rozumiem Twoje obawy. Każda z nas po otrzymaniu nieprawidłowego wyniku żyła w strachu, w niewiedzy co dalej..

    Ja miałam dysplazje dużego stopnia.

    Pamiętaj proszę, ze dysplazja to nie rak, lecz zmiany przednowotworowe, których należy się pozbyć, by nie przekształciły się w raka.

    Mi dysplazje dużego stopnia wykazała cytologia, wyszło HSIL CinIII. Wynik histopatologiczny po konizacji to potwierdził. Wówczas nie wyszło nic więcej.

    Zatem, umów się na konsultacje z lekarzem, który wyjaśni Tobie kolejne kroki. zobaczysz, ze  finisz będzie dobry! ☺️
    Dodam jeszcze tylko, ze ja miałam tez robione badanie na hpv, wyszedł dodatni z patogen 16, który jak się okazało był odpowiedzialny za te zmiany.

    Trzymaj się ciepło! I daj znać gdy będziesz już po wizycie.

  • Agatta , Dziękuję Ci bardzo. Umówiłam się na 17:30 Czy na wyniku biopsji zawsze jest oznaczenie CIN 1lub 2 lub 3 lu b to zonaczenie stanu przedrakowego ? Dam znać po wizycie. Dziękuję
  • Po wizycie Skierowanie na konizację do szpitala, w poniedziałek rano idę się zapisać na zabieg, dziś po wizycie już było za późno a popołudniu w pon test na HPV. Doktor mówił, że szyjka czysta, endometrum czyste zmiany tylko w tarczy więc konizacja będzie stożkowa. Staram się uspokoić i myśleć " wytną z marginesem i będzie dobrze". Oby tylko nie wyszło nic gorszego niż po biopsji. Czytam forum , Wasze historie i dużo daje mi to i zrozumienia tematu i wsparcia :) Bardzo fantastyczne jesteście wszystkie :) :) :) Ciężko niepokoić rodzinę i bliskich a jakoś tak łatwiej jak się można trochę wygadać. Zdrówka Wam wszystkim !
  • 4 lata temu

    evelinka_90 jak u Ciebie z wynikiem?

    Ja dziś dzwoniłam, ale jeszcze nie ma niestety... a napięcie rośnie z każdym dniem



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat