Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10923 odpowiedzi:
  • Szmaragdowa, u mnie było podobnie jak u asin1, po zabiegu bolało mocno wiec również ketonal i paracetamol był:) Leżałam 1 dzień ale to tez ze względu na seton i cewnik. Po 2 dniach zero bólu lekkie brązowe upławy, jestem nawet zaskoczona że wszystko tak szybko minęło😊 Ja zwolnienia mam 2 tygodnie ale mam taka pracę że dźwigać muszę a to po takim zabiegu jest zabronione.. Miłej niedzieli dziewczyny i do usłyszenia;)

  • 4 lata temu
    hej dziewczyny , dawno mnie tu nie było ;) niestety po konizacji okazało się ze mam zrośnięty kanał i czeka mnie zabieg otwarcia.zawsze coś... ;( Wojciecha też jestem z płocka ;) w wojewódzkim sie leczyłas ? 3majcie sie zdrowo!
  • Hej Kaśka:) no nie do wiary co za zbieg okoliczności;) Ja akurat zabieg mialam na Kościuszki w starym szpitalu, a Ty rozumiem że w wojewódzkim? Współczuję tego ponownego otwierania bo to wiadomo nic przyjemnego nie jest... A jakieś objawy tego zrośnięcia miałaś czy na kontroli dopiero wyszło? Trzymam w takim razie mocno kciuki żeby czekający Cię zabieg był już tym ostatnim:) pozdrawiam

  • 4 lata temu
    U mnie akurat zrośnięcie, wykryte w czasie kontroli wynika z okoliczności: jestem po ciąży w trakcie karmienia , brak miesiączki i zmiany hormonalne. czeka mnie zabieg w wojewódzkim w płocku ale konizacje robiłam w warszawie w szpitalu na Madalińskiego Dzięki i też trzymam kciuki za twoje wyniki! Kolposkopie robiłaś w Płocku ?
  • Ja to wszystkie badania robiłam w Płocku, trafiłam akurat w sam środek "epidemii" więc juz nie kombinowałam:)

  • Wojciecha, Asik - ja juz po, więc we trzy czekamy na wyniki konizacji :) Dobrze, ze nie sprawdziłam co to jest ten seton, o którym pisałyście bo bym przeżywała przed. Faszerowanie przeciwbólowymi w Wwie maja bardzo skuteczne, w sumie tylko ten cewnik i seton dały się we znaki. Ale juz w domu ...,. A wy jak tam ? Czekacie , dobrze wszystko ? Kska 82 - to Ty "otwierałaś " to forum parę lat temu ? Dobrze kojarzę ?
  • 4 lata temu

    Cześć Szmaragdowa.

    Cieszę sie ,że jesteś już po 😊.Ten seton to też u mnie był taki nieświadomy wiedziałam ,że coś tam mam ale nie wiedziałam co to takiego 😂.Na wyniki nadal czekam mam nadzieję,że w przyszłym tygodniu już będzie. Teraz pakuje się nad morze☀️, jadę oczyścić głowę i wypić nasze zdrówko .Mam nadzieję,że kiedyś się poznamy 😉.Milego weekendu i dużo zdrówka.A Ty Szmaragdowa odpoczywaj ile się da bo mnie domownicy już pomału wykorzystują

  • Hej szmaragdowa:) czyli najgorsze masz juz za sobą... teraz tylko/aż oczekiwanie na wynik ale razem jakoś ten czas nam minie🙂 I tak jak asik1 napisała odpoczywaj ile sie da, buziaki 

  • Hej Dziewuchy, No tak włąsnie rodzina i wszyscy na mnie wjechali, że " im sie nie podoba ten pomysł " i " ja mam zostać w domu " :D :D Bo ja to oczywiście już miałam cały plan jak to ja sama zarządze i ogarnę. Ale siedze w domu - mam szwy do zdjęcia za 6 tyg. i wizja , że pękną mnie baaaardzo skutecznie spowalnia przed byciem mną :) Asik - jak ja nad morze bym pojechała to sobie nie wyobrazasz, Morze daje perspektywe załapać i balans jak nic innego. Tylko trzeba posłuchać. Rzuć tam jakieś kamyczki za nas :) no i baw się dobrze i wypoczywaj. Teraz czerwiec to zachody bedziesz przepiekne miała. Ja też mam nadzieję, że się poznamy. Ciesze się , ze jesteście i czekajmy razem :)
  • 4 lata temu
    hej.jestem nowa.pół roku temu odebrałam wynik cytologi LSIL cin 1 po pół roku ponowna cytologia.wczoraj odebrałam wynik -HSIL-Zmiany stopnia wysokiego mogace odpowiadac CIN 3?CIS .....co dalej lekarza mam dopiero w poniedzialek i mi powie co i jak ....ale do poniedzialku daleko ...co mnie czeka kto mi powie ,?? czy to rak >??


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat