Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Aparat ja musiałam zapłacić za test na HPV przed zabiegiem a po zabiegu nawet nie było mowy o tym że mi NFZ zapłaci za takie badanie  mnie test prywatnie kosztował 500zl łącznie z wizytą, może powinnam się upomiec że należy zrobić test 

  • 5 lat temu

    Ja mam z pracy prywatną opiekę medyczną i testy na 12 typów HPV mam za darmo, tylko musi wyjść zła cytologia, ot tak na życzenie nie robią, wiec bede musiała to mocno uargumentować :) 

  • Katexdivikson no niestety typ 16 robiłam test na wszystkie i wysokoonkogenne i te niskoonkogenne z jednej strony dobrze ze tylko jeden z drugiej gorzej nie mogłam trafić testu ponownie nie ma sensu robić no może gdyby był darmowy to bym się zdecydowała a tak no cóż nie jest to tani wydatek ale  podejrzewam że nawet jeżeli wyszedł by ujemny to bardziej stawiam na to że jest uspiony a może faktycznie się go pozbylam bo z wirusem jest tak ze nawet  lekarze maja znikoma wiedzę na jego temat i tak naprawdę nikt nie wie czy organizm jest w stanie się go pozbyć czy nie więc w naszym przypadku kochane zostało nam się porostu częściej kontrolować chocusx i tu są problemy bo koszt kolposkopi to między 400-500 zł łącznie z wizytą a i ona jeżeli cytologia wyjdzie dobrze nie jest refundowana nawet profilaktycznie po takim zabiegu jak ja miałam i wiele z was przynajmniej w moim mieście tak jest. Więc jak mamy dbać o profilaktykę skoro jest to takie drogie 😕 tak 1.5 roku w styczniu minie 2 lata szybko ten czas leci chociaż dziś chciałabym żeby minęło już z 5 lat he he jestem już po 3 cytologiach i jednej kolposkopi dzięki Bogu wszystko jest dobrze teraz w sierpniu kolejna cytologia trzymajcie kciuki pozdrawiam was wszystkie i życzę dużo zdrówka i dobrych wyników 

  • Katexdivision dziękuję kochana 😗 i również tobie jak i wam wszystkim dziewczyny życzę duuuuzo zdrówka i dobrych wyników pozdrawiam 

  • Dodatni cintec w kontekście Twojej sytuacji moim zdaniem wymaga interwencji 

  • 5 lat temu
    Niestety to jest efekt braku stosowania standardów w opisach badań.
  • Katexdivision może odbierz szkiełka z tego zakładu patomorfologii i zrób ocenę jeszcze gdzieś indziej. 

    Jeśli chodzi o mnie to ja na wynik wycinków czekam już czwarty tydzień!!! Bo jak się okazało patomorfolog był na urlopie... Ręce opadają. W dodatku badanie było płatne! 

    Już nie mam do tego wszystkiego sił :(

  • 5 lat temu

    Hej dziewczyny ja od jakiegoś czasu coś nie tak wylądowałam na sorze z bólami nerki  i okazało się się że jest zastój chociaż wyniki z kreatyniny w normie kilka leukocytów w moczu ale po leczeniu antybiotykiem wcześniej A tu na usg wychodzi że mam 2 zmiany na wątrobie-podobno naczyniaki i zmiana płynowa 8 ×2,5 cm po lewej stronie w miednicy. We wtorek kierunek Olsztyn i wizyta u mojej onkolog bo urolog umywa rece i kieruje do lekarzy ktorzy mnie prowadza.Może nie wszystkie wiecie ale jestem po radykalnej operacji raka w październiku i do maja było wszystko dobrze A teraz mam małe  problemy trawienne i ten mój nieszczęsny pęcherz.

  • 5 lat temu

    Dziewczęta. Ściskam Was wszystkie mocno i równie mocno trzymam kciuki za pozytywny kolejny dzień...za dobre wyniki.. i powrót do zdrowia!

    Mam do Was pytanie. Nie mogę wejść w wiadomości prywatne, ani napisać ani odebrać. W ogóle nie rozwija mi się pasek menu. Jakiś błąd? Tez tak macie?

  • AGATTA Spróbuj na laptopie, mi w smartfonie się nie otwiera, Pozdrawiam :-)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat