Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej Kinga a możesz zdradzić jakie masz teraz zalecenia znowu konizacja??

    Pozdrawiam🙂

  • Patti1405 Oj ja to już jestem kilka m-cy po histerektomii, miałam dość wysoko uciętą szyjkę wcześniej, nie chciałam dalej docinać,Cin 3 to jeszcze nie rak, jednak komórki w obrazie niewiele już różnią się od nowotworowych,  więc po rozmowach z dwoma ginekologami zdecydowałam się na zabieg. 

  • Aha o kurcze.. Wiesz co coraz bardziej się upewniam że ten zabieg co miałaś jest jedyną drogą żeby uchronić nas przed rakiem, ja mam mieć 20 maja konizacje może będę miała spokój pół roku a później wszystko zacznie się na nowo.. 

  • 5 lat temu

    She86 wg.mnie za wcześniej po kuracji zapalenia zrobiłaś cytologię,zdecyduj się na ponowną sprawdzającą cytologię za kilka dni,trzymam kciuki bo jest całkiem możliwe, że tym razem wyjdzie dobra.

    Kinga80 cieszę się, spokój jest bezcenny, kontrola nadal niezbędna.

    Ja zaczynam maraton badań, od dzisiaj do połowy maja mam terminarz pod kątem badań,wyników,wyników i badań, nie spodziewam się niemiłych niespodzianek ale oczywiście jak mus to mus. 

    Trzymam za wszystkie kciuki a Wy trzymajcie za mnie 🙂😁😁👌👍👍👍👍

  • 5 lat temu

    Kaa, trzymamy mocno! 😗

  • Patti1405 Życzę Tobie i wszystkim kobietom po konizacji, aby to był koniec przygód z cinami. Ja jestem kancerofobem i postanowiłam mieć święty spokój z tymi cinami. Nie wszystkim kobietom to się wraca, jednak zawsze jest takie ryzyko i trzeba być pod kontrolą. . Pozdrawiam serdecznie.

  • Dziękuję Kinga😗

    Kaa trzymam mocno kciuki🙂

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z forum

  • 5 lat temu

    Dziewczyny rowniez trzymam kciuki za same pozytywne wyniki.

    Ja 29.04 mam elektrokonizacje i strasznie sie boje. Po pobraniu wycinkow do badania histopatologicznego nadal boli mnie w dole brzucha :(

  • 5 lat temu

    Aparat, nie bój się. Ja miałam konizacje nożem i jest dobrze. Na wieczór po zabiegu nie brałam już żadnych przeciwbólowych. Oczywiście każdy ma inny próg bólu..  ale to na prawdę nic takiego. oczywiście później przez kilka dni odczuwałam dyskomfort, bo bólem bym tego nie nazwała. No, ewentualnie „pobolewanie ;)

  • 5 lat temu

    Aparat ja też miałam konizację, pamiętam już ją co prawda przez mgłę ale ponieważ będziesz w narkozie to jasne, że nie poczujesz nic, będziesz się denerwować jak zawsze przed tego typu zabiegami ale skup się na tym żeby otrzymać dobry wynik, żeby lekarz pozbył się w całości podejrzanej części szyjki. Potem najczęściej nie ma dolegliwości, mnie nic nie bolało, trzeba o siebie zadbać ale o tym na pewno lekarz opowie sam. Nie martw się.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat