Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Madzia7 no mam nadzieję że tak będzie. I wiesz co trochę mnie uspokoiła twoja odpowiedź. Jak odebralam  wynik cytologii  później usłyszałam wynik testu HPV to nogi mi się ugięły jedna myśl że już jest źle i nic się z tym nie da zrobić. 

  • 5 lat temu

    Madzia7 mój wynik to CIII1c HSIL

    Dysplazja dużego stopnia

  • ja mam cIII a co oznacza 1c w wyniku? Jak radzisz sobie z czekaniem na zabieg i wyniki.ja staram się nie myśleć ale czasami panikuje.ja jestem panikarą.niestety taki charakter.

    Wpis edytowany dnia 11-03-2019 05:59 przez Madzia7
  • ja jeszcze nie robiłam testu.robia w szpitalu?nie chce mi się wstawac rano.najchetniej bym spala i nie myślała o tym

    Wpis edytowany dnia 11-03-2019 06:05 przez Madzia7
  • 5 lat temu

    Madzia7,Truskawka  konizacja usuwa podejrzane miejsce najczęściej raz na zawsze, raz a dobrze, bardzo często co zawsze tu powtarzam konizacja kończy sprawę, nie bójcie się aż tak bardzo. PS  Czasami nam się wydaje, że boli, wmawiamy sobie to, u mnie tak było, wydawało mi się, że nagle gdzieś tak od czasu diagnozy ten ból jest z napewno związany z chorobą a kilku lekarzy już mi wtedy mówiło, że to nie ma związku, odcinek lędźwiowy pobolewał mnie (i nadal łupie) od biegania. Najważniejsze to zaufać lekarzom i nie czekać, samo nic nie przejdzie. Albo mi coś umknęło albo jesteście tu zaledwie od kilku dni. Na pierwszej stronie mamy BIO - tu lekarze anonimowo udzielą porady,wytłumaczą wyniki itp. ale nie zastąpią regularnych wizyt lekarskich. Trzymam za Was kciuki.

  • Truskawka a może u Ciebie ten LSIL jest spowodowany jakimś innym niskoonkogennym hpv? Skoro mówisz o kremie aldara to podejrzewam, że masz klykciny konczyste tak? Klykciny wywołuje hpv 6,11 

  • Witajcie,

    U mnie znów trochę się dzieje... Po 3.5 roku odstawilam tabletki antykoncepcyjne (w między czasie brałam antybiotyk). Mam taką cicha nadzieję na drugą ciąże... Z racji tego, że plany są jakie są to w sobotę poleciałam znów na LBC. Zrobiłam też CINtec plus... No i teraz 14 dni strachu... Co jeśli wyjdzie dodatni? A jeszcze jakby się okazało, że z tą ciąża wyszło szybciej niż to planowaliśmy to już całkiem. Odchodzę od zmysłów. Jakie byłoby postępowanie w ewentualnej ciąży przy Ujemnym wyniku cytologi LBC i dodatnim CINtec? 

  • Truskawka dzięki za słowa otuchy.wiem wszystko prześledziłam całe forum. Agatta fajnie że już 13 masz zabieg.ja dopiero 20 marca..muszę się nauczyć cierpliwie czekać i dbać o siebie w tym czasie.

  • Madzia 7 a przy jakim badaniu miałaś pobierane wycinki przy koposkopi? 

  • Dziewczyny dodaje wyniki cytologii mojej mamy , czy któraś takie miała ? bardzo się martwię i nie mogę sobie z tym poradzić odchodzę od zmysłów   Wiem ze opisujecie tutaj duzo ale jest tyle stron ze nie jestem w stanie ich wszystkich przeczytać :( 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat