Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej Aparat a mogłabyś powiedzieć na czym to badanie polega? Ja przy HPV 16 mam tylko przepisany krem aldare i mam nadzieję że miejsce które jest już zmienione da się jakoś uśpić żeby nic innego się nie wytwarzało. Co ci mówił lekarz jak się dowiedziałaś o wirusie? Dodam że ja nie mam dzieci a bardzo bym chciała mieć a lekarz stwierdził że póki co to teraz nie ma mowy o jakimkolwiek staraniu się i dzidziusia jestem przerażona wizją tego wszystkiego i mam nadzieję że lsil nie przerodzi się w stan rakowy😕

  • 5 lat temu

    Konsultowalam temat chyba z 5 ginekologami, 2 uwaza ze nawet przy najmniejszych zmianach nalezy zrobic konizacje szyjki macicy, a dwoch uwazalo ze nalezy czekac i powtorzyc cytologie za 6miesiecy. Jedynie jedna pani ginekolog wyslala mnie wlasnie na  badanie Cintec, ktore pozwala na wykrycie komorek, ktore przeszly transformacje nowotworowa pod wplywem wirusa hpv. Ja rowniez jeszcze nie rodzilam i od ponad roku staramy sie o dziecko. Ale lekarze odradzaja nam teraz starania do momentu poprawy wynikow ;(

  • Hej truskawka a jaki był Twój wynik z cytologii? 

  • Pattti 1405

    Rozpoznanie: Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych

    Interpretacja/wynik: Neoplazja srodnablonkowa niskiego stopnia. (LSIL)

    Wpis edytowany dnia 08-03-2019 17:06 przez Truskawka
  • Witam.20 marca mam termin konizacji. Wyniki wycinków z 15 lutego CIN 3 na tarczy i strzępy CIN 3 w kanale.najgorszy jest ból podbrzusza..Was też bolało podbrzusze. Pozdrawiam

  • Madzia7 będzie się wszystko dobrze😊 mnie póki co nic nie boli diagnoza: Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia...  We wtorek jadę na smarowanie kremem aldara... Nie wiem czy to coś pomoże ale mam nadzieję że tak i nie dojdzie u mnie do konizacji chociaż już niejedne myśli chodzą mi po głowie. Ale nie poddają się temu dziadowi😁 pozdrawiam 😊

  • zastanawiam się co może siedzieć w środku.na szyjce cin3 więc nie powinno boleć.przecie to stan przedrakowy.a może głębiej coś się dzieje..normalnie strach mnie ogarnia

  • truskawka twoje zmiany są w porę wykryte.ne pewno uda się aby nie doszło do konizacji.pozdrawiam

  • 5 lat temu

    Madzia7 mnie tez czasami pobolewa brzuch. Nie codziennie, ale pobolewa. A Ciebie boli każdego dnia?

    Konizacje mam 13 marca. 

  • Agata.mnie pobolewa podbrzusze.w ciągu dnia mniej najczęściej czuję to wieczorami.ostatnio już codziennie.bol dyskomfort.usg w porzadku.agatta jakie masz wyniki cytologii.

    Wpis edytowany dnia 10-03-2019 21:48 przez Madzia7


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat