Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Agata

    Jestem z Siedlec z mazowieckiego zapisałam się na prywatną wizytę do ginekologa onkologa za tydz przyjeżdża z Wawy mam nadzieję że on coś poradzi a jeżeli nie to już nie wiem co mam robić .Ciągle mnie odsyłają z tą cytologia że jest ok i za pół roku pani powtórzy jak jest ok jak nie ma materiału z szyjki 🙄 i jeszcz patolog pisze gr I ehh

  • 5 lat temu

    Wikola, znalazłam taka wypowiedz lekarza:

    „Witam. Stwierdzenie brak komórek endocerwikalnych oznacza, iż w trakcie pobierania wymazu nie zostały pobrane komórki z kanału szyjki macicy. Aby w pełni można było ocenić badanie cytologiczne patolog powinien również zobaczyć i opisać komórki endocerwikalne. W mojej ocenie mimo, iż wynik jest prawidłowy należałoby go powtórzyć„

  • 5 lat temu

    I faktycznie dziwnie, ze oznaczyli grupę skoro nie maja na podstawie czego ja oznaczyć. Nadzieja, ze ten onkolog weźmie sprawę w swoje ręce. trzymam kciuki! Napisz jak będziesz już po wizycie.

  • Mam nadzieję ,że podoła temu zadaniu i znajdzie to co trzeba a wynik będzie dobry.Napewno napiszę .Dzięki🙂

  • Nie mają na podstawie czego oznaczyć? Mają ,  cytologia robiona prawidłowo - szczoteczką, powinna  zawierać komórki z tarczy szyjki oraz komórki z kanału szyjki , w tym przypadku tych z kanału brak , ale cytologię z tarczy jak najbardziej można określić mimo braku komórek endocerwikalnych 

  • Hej nie było mnie tu miesiąc. Miałam konizacje chirurgiczną po operacji pani dr która to robiła mówi że ładnie to wygląda że można to było zrobić laserowo ale zrobiła co.jej kazano

  • Hej nie było mnie tu miesiąc. Miałam konizacje chirurgiczną po operacji pani dr która to robiła mówi że ładnie to wygląda że można to było zrobić laserowo ale zrobiła co jej kazano. Podeszłam do sprawy bez stresu czyli to koniec mojego koszmaru. Pojechałam wczoraj do Katowic odebrać wynik a tam jak grom na mnie spadł  WYNIK ZŁY brak mi sił bylam pewna ze to koniec. Co poszło nie tak ta pani dr za mało wyciela normalnie głupia jestem. Wynik: przewlekłe zapalenie części pochówek z ekropia i ogniskowa metaplazja plaskonablonkowa. Srodnablonkowa neoplazja szujkowa dużego stopnia CIN 3. Brak doszczetnosci usunięcia.  Po omówieniu wyniku z 2 lekarzami nadal wiem że nic nie wiem. 27 marca kolejna konizacja jeśli będzie z czego bo jestem po 3 ciazach szyjke miałam krótką jeszcze ja skrocili teraz znów? A jak się nie da to trzeba macice usunąć. Lekarz wczoraj mnie zbadał i w nocy zaczęłam krwawic. Dzwoniłam do mojego a on że spokojnie za tydzień mam przyjść będziemy myśleć. Proszę pomocy jakie jest wasze zdanie jest sens robić jeszcze raz ta sama operację? Mam mega doła. Do tego to krwawienie które nie jest dla mnie czymś normalnym ale mój dr każe tydzień czekać.

  • Hej dziewczyny ja miałam robiona konizacje 1 marca w Zabrzu, teraz czekam na wynik.. 

    Trzymam kciuki za wyniki wszystkich dziewczyn

  • Kasiulka, przykro mi,  ja rok temu w styczniu byłam w podobnej sytuacji, tylko że byłam po leepie, który okazał się nieskuteczny. Niestety oceny lekarza, który mówi że coś wygląda dobrze nie można brać poważnie, taka ocena na oko nie na żadnej wartości diagnostycznej, dlatego są badania kolposkopowe i histopatologiczne , które są decydujące. Nie wiem jak dużą część szyjki Ci wycięto, ale może da się jeszcze zrobić drugą konizację. Podobnie jak Ty jestem młoda i dla mnie usunięcie całej macicy byłoby ostatecznością i zrobiłabym to tylko w sytuacji bezwzględnej konieczności.

  • Dzięki za odpowiedź 🙂 12.03 mam wizytę u mojego lekarza tak naprawdę on podejmie ostateczną decyzję co dalej. Planowo 27 maja zrobić jeszcze raz konozacje ale mój lekarz ma ocenić czy jest jeszcze z czego. Dziewczyny nie daje rady psyche mi kleka jak pomyślę że jeszcze raz mam przez to przechodzić. Że muszę po raz kolejny zostawić 4 moich synusiow i iść do szpitala najmłodszy ma 5miesiecy i najgorzej jest to zostawic😞 najważniejsze żeby w końcu to się skończyło 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat