Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ola, kiedy po raz pierwszy wyszła Ci zła cytologia? W ciąży? Czy po ciąży? Jaki był jej wynik, i wyniki kolejnej? Miałaś robiony test na HPV? 

  • pella nie masz racji ASC-US to nie jest stan zapalny tylko obecność nieprawidłowych komórek w rozmazie cytologicznym . ASC-US czasem występuje równolegle ze stanem zapalnym , ale nie należy mylić jednego z drugim  i na pewno niczym się tego nie leczy. Jestem pod opieką jednego z najlepszych ginekologów - onkologów w Polsce , jestem przekonana że niczego nie lekceważy i jego postępowanie jest prawidłowe .Po tej cytologii z ASC-US miałam zrobiony jedynie test na DNA HPV, który  wyszedł ujemny .

  • Martyna90 Ja właśnie jestem zdziwiona, że mi nikt nie zrobił właśnie badania na typ wirusa i oznaczenie czy on jest i kolposkopii. Lekarz od razu chciał wyciąć tą "nadżerkę " bo stwierdził, że już za długo z tym chodzę ale od początku twierdził, że to nic złego, że wygląda to całkiem nieźle tyle, że jest duże j trzeba to wyciąć. A tu zonk po wyniku histpatu, sam był wielce zaskoczony. Teraz też już jestem po wizycie u profesora onkologa i zobaczymy co będzie dalej.

  • Sylwiakz też miałam ASC-US i też miałam nadzerke. Z tym, że ja co chwilę miałam stany zapalne (stąd pewnie ASC US). Mnie lekarz powiedział, że nadzerki przy ASC US się nie usuwa. Najpierw powinna wyjść dobrze cytologia/kolposkopia. Plus dla Twojego lekarza że zrobił konizacje i było to później zbadane. Chociaż dziwny ten schemat... Konizacja przy ASC US, i jeszcze zakładał że wygląda dobrze. No ale nie ma co gdybac. Teraz trzeba się leczyc

  • Dokładnie, ważne, że dosyć wcześnie wykryte i mogę działać dalej. Nie mogę się doczekać zabiegu bo nerwy robią swoje. A jeszcze boję się, że przez te nerwy spóźni mi się miesiączka i zabieg trzeba będzie przesunąć, ot takie błędne koło :) 

  • hej! dawno mnie bie było.  Jestem po konizacji , wynik przed konizacji HSIL CIN3  pierwsza cytologia po konizacji kontrolna LSIL.. a  teraz grupa 2. :) jest ok?

  • Daria22 a jaką cytologię robisz ? zwykłą czy LBC. Druga grupa jest ok , ale LSIL jest wskazaniem do weryfikacji chociaż kolposkopowej 

  • 5 lat temu

     Ilodud nie nie miałam pasa 

  • 5 lat temu

    hej kobietki czy mając stadium 1b, po badaniu palpacyjnym (palcami) przez lekarza i po badaniach obrazowych to czy może się okazać po operacji że jednak stadium jest wyższe???? Lekarz mówił że nie każdy mi zresztą tak tłumaczy a ja jak to ja schizuje i wymyślam....

  • 5 lat temu

    Agnieszka76 ja właśnie staram się myśleć pozytywnie ale cały czas wychodzi mi na wierzch myśl że coś wyjdzie nie tak.... Ale jak stadium 1 to to 1 zostanie tak czy siak prawda?? Chciałabym mieć już to wszystko za sobą



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat