Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    W sobotę odebrałam wyniki i doktor pobrał wycinki i szyjki wyskrobiny:( w kolposkopii mała zmiana czyli wszystko dzieje się pewnie w kanale..  Wynik brzmi cin2 Cin3/cis.  Czyli jest cis który świadczy o komórkach rakowych. Nie mam się co nastawiac na lepszy wynik przecież płynna cytologia jest idealna pod względem diagnostyki.  Boję się tylko jak będzie rak.  We wtorek mam mieć wyniki bo dzisiaj mój wycinek ma być wysłany do badania.  Martwię się moja córka nigdy nie została sama zawsze byłam z nią   usypia wieczorem tylko przy piersi albo na spacerze. 

  • 6 lat temu

    Cały czas się badalam nie  mogę tego zrozumieć źle się z tym czuję mogłam może zrobić cos więcej.  Nie che aby córka została sama bez matki.  A tak może być. Jestem pewna że wyląduje u psychiatry 

  • 6 lat temu

    She86  jestesmy przecież w kontakcie, córeczka wyczuwa z pewnością co Ty czujesz i jak bardzo się martwisz, że się martwisz to normalne ale przecież wiesz, że w Twoim przypadku zakończy się to wszystko zabiegiem, przecież na pewno mówił Tobie o tym lekarz. Głowa do góry !! Odzywaj się, jak mała śpi zrób coś dla siebie, zajmij czymś głowę i wiem, że to jest trudne ale możliwe. 

  • hej dziewczyny mam pytanie jak to jest z sexem przy pozytywnym hpv , maz nie robil sobie testu skoro mi wyszedl pozytywny to oczywiste bylo ze on tez go ma od prawie pol roku nie wspolzyjemy poprostu sie boje niektorzy na forach pisza ze jezeli zmiana zostala usunięta a tam wlasnie bytowal hpv to tak jak by juz go nie bylo inni ze jest prosze o odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam

  • She86 dobrze rozumiem,ze wynik cytologii to cin2/cin3/cis? Wyniki wycinkow w ta sobotę? Kochana a moze to po prostu bedzie tylko dysplazja i juz? cis to tez jeszcze nie wyrok. Bedzie dobrze zobaczysz.

  • 6 lat temu

    Tak zania taki wynik.  We wtorek ma być wynik wycinków.  Ale czy będzie tego nie wiem czasami są opóźnienia.  

  • https://faqrak.pl/forum/post/l...

    Zapraszamy dołączcie do nas  pokażemy gdzie miejsce raka 👎

  • 6 lat temu

    Witam

    jestem nowa na forum i bardzo potrzebuję porady. Odebrałam wynik cytologii z informacją "stwierdzono nieprawidłowe komórki nabłonkowe". W szczegółowym opisie znajduję informację: Komórki nabłonka gruczołowego: gruczolakorak-adenocarcinoma-kanału szyjki macicy. Uwagi: AI BII CIII2bb1. Przekopałam internet i mam coraz większy mętlik w głowie. Siedzę i ryczę. Czy ktoś może mi to przetłumaczyć na ludzki język. Bardzo dziękuję.

  • 6 lat temu

    Dzięki. W skierowaniu na kolposkopię mam kod choroby N87.0 tj. łagodna dysplazja szyjkowa. Więc mam już ogromny mętlik, ponieważ nic nie pasuje do siebie. 

  • she86 ja czekam i czekam na wiesci od Ciebie. Daj znac czy masz juz wyniki



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat