Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Kolposkopię z weryfikacją histopatologiczną mam za dwa tygodnie -  05.10. Mam nadzieję, że coś wtedy się wyjaśni. Mam nadzieję, że to tego czasu nie zwariuję.

  • Cześć kobietki😉 Jestem tu nowa ale z problemem zmagam się od maja 2018. Od niedawna czytam forum, pomagało mi przeżyć.

    Moja historia jest chyba standardowa. Najpierw niepoprawny wynik cytologii, hpv 18, kolposkopia, cin2/cin3... i w końcu tydzień temu konizacja. Dodam po drodze morze łez i uświadomienie sobie ze nie jest się nieśmiertelnym. 

    Wczoraj poszłam na TYLKO kontrole a lekarz zaskoczył mnie wynikiem histo

    Wynik jest dobry, zmiana usunięta w całości z marginesem zdrowej tkanki. Tyle co pamietam z tej wizyty. Szok sprawił, że doszły do mnie tylko słowa: dobry wynik i dobrze sie goi. A na pytanie: czy są pytania odpowiedziam nie 😉 a mam ich kilka. 

    Czy któraś z Was wie może co teraz??? Czy to na prawdę koniec leczenia? bo nie mogę w to uwierzyć. Jak nie dopuścić do powtórki? W papierach mam tylko cytologię za 4 miesiące.

  • 6 lat temu

    natka witaj szczęściaro !!  W większości przypadków konizacja kończy leczenie, też swego czasu miałam taką nadzieję. Wynik histop.po konizacji jest w zasadzie najważniejszy bo od niego zależy co dalej. Jeśli więc konizacja poskutkowała i zmiana została usunięta w całości z odpowiednim marginesem to masz powody i to duże powody do szczęścia. Masz w papierach zalecaną cytologię sprawdzającą co 4miesiące, potem będziesz mogła nieco zwolnić i tak dojdziesz do standardowej cytologi raz w roku. A po co ?  Po to żeby kontrolować stan, być pod kontrolą to znaczy w odpowiedniej chwili szybko zareagować. Szczęliwie należysz do tych kobiet które się badały i w porę wychwycono, że coś jest nie tak. A to jest kluczowe. Bardzo bardzo dobry wynik !  Tego nam tu potrzeba !!

  • 6 lat temu

    Cześć wszystkim.  Wyniki miałam w piątek badania nie dotarły we wtorek.  Doktor niby dzwonił do kierownika pracowni histopatologicznej kazał kilkukrotnie sprawdzić wycinki...  Wyszło cin2 kanał czysty w październiku leep. Profesor mówi abym się zaszczepila i po szukała dobrego naturopatę..  Dziękuję wam wszystkim  a w szczególności Tobie kaa.  Modlę się za Was wszystkie.. 

  • natka czytajac twoja historie to tak jak bym czytała o sobie 😜 bardzo sie ciesze z dobrego wyniku !!! Shea super dobre wiadomosci oby takich bylo wiecej i wszystkim wam dziewczyny takich zycze pozdrawiam i milego wieczoru 😗

  • she widzisz, to tylko cin2. Do glowy mi nie dochodzilo ze z tego cin1 w tak krotkim czasie mogłoby  sie zrobic cis! 

    Trzymaj sie kochana. 

  • Cześć Dziewczyny wieki mnie nie było, pozdrawiam cieplutko.

  • 6 lat temu

    Cześć dziewczyny jestem tu nowa .Po wędrówkach od lekarza do lekarza trafiłam spowrotem do ginekologa i po wycinku (30.08)rak gruczołowy. Onkolog(10.09) 1b1 guz ok.3.5 cm rezonans (13.09)jest naciekanie na prawe przymacicze guz 3.2 ×0.28 badania inne w normie piersi też

     Po konsultacjach jednak operacja 1.10 bardzo sie boje mam 3 dzieci 20,17,8 i 38 lat . To rzadki nowotwór i pomimo dobrego nastawienia to nie wiem jak będzie. Czytam tu wasze wypowiedzi i przeżycia i jestem dobrej myśli chociaż lekarz mówi żeby nastawić się bojowo bo tak naprawdę to będziemy trochę wszystko robić po omacku ze względu na rzadkość występowania.

    Wdzięczna będę o jakieś podpowiedzi co do operacji i wogole

  • 6 lat temu

    Pierwsza wizyta to takie niepewna czy operacyjny czy nie ale ordynator (Olsztyn szpital wojewodzki )zadecydował że wycinamy. Nic nie wiem na temat tego gada i szukam wszelkich informacji. Szukam też osób które to przeszły. Zbieram sie po mału do szpitala bo jutro już mam być A operacja w poniedziałek 

  • 6 lat temu

    Tak właśnie robię skupiam się na operacji. Chociaż łatwo nie jest bo myśli są straszne i wiem że łatwo nie bedzie. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat