Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • A ja dziś idę na kontrolę po łyżeczkowaniu mam takiego stracha że ojej z tego wszystkiego znów zaczęłam więcej palić i moja walka z flegma w gardle po rzuceniu nic nie dała i trochę chyba ze stresu to mam eh masakra obu wszystko było dobrze a za tydzień wyniki ze  szpitala z hist i zaś stresy jak bym chciała żeby to już się wszystko skończyło bo inaczej zejdę na zawał eh :(

  • 6 lat temu

    Cześć czipsowa ,jak po badaniu kontrolnym? 

  • Macica zagojona elegancko wszystko w środku dobrze gorzej z moją szyjka lekarka powiedziała że jest zmasakrowana :( i jeszcze 3tygodnie jak nie lepiej do zagojenia ale żadnych stanów zapalnych ani krwiakow nie ma a co najlepsze zrobiła wielkie oczy na moje wyniki stwierdziła że jedno wyklucza drugie i bardzo dziwne jest to że histo czysta a cyt zła wzięła mi wymaz z szyjki na posiew a do tego przez te grzebanie nabawiłam się bakterii w moczu eh :( czekam na wyniki z posiewow i po miesiączce może płynna cytologia zobaczymy co powie nast wizyta 6.03

  • Dziewczyny czy to możliwe żeby amputacja szyjki miała wpływ na przebieg miesiączki , odkąd pamiętam miałam obfite krwawienia z wielkimi skrzepami ,a teraz już 3 miesiączka po zabiegu i jak ręką odjął , krwawienia nie są już tak obfite , nie ma żadnych skrzepów. Miałam skrajną anemię , lekarz stwierdził że długo musiałam sobie pracować na taką morfologię, organizm powoli się przestawiał na pracę w warunkach niedotlenienia,  skoro nie czułam żadnych objawów. Czy dysplazja na szyjce mogła powodować takie obfite krwawienia ze skrzepami ?

  • u mnie jest na odwrot. Amputacja spodowala obfite i bolesne krwawienia z wielkimi skrzepami. Nie ma reguły. Dysplazja nie powoduje krwawien i bardziej obfitych miesiaczek

  • Ciekawa jestem dlaczego zabiegi na szyjce w ogóle mają jakikolwiek wpływ na miesiączki , w sumie krew wydalana jest z macicy , oczywiście jakiś tam wpływ mają też hormony ale sama szyjka ? Bałam się , bo jednak większość dziewczyn po zabiegach narzeka na bolesne obfite miesiączki , a u mnie zmiana na lepsze , oby tak już zostało 

  • nie jest powiedziane, że operacja jesteśmy miała wpływ.  Może byc tak że hormony po prostu w tym czasie tak sie zachowują itd. Niewiadomo.

  • Cześć Dziewczyny,

    Jestem nowa na forum, cała w stresie i nerwach. Opisze Wam moją historię. 

    W 2014 po raz pierwszy odebrałam nieprawidłowy wynik cytologii ASCUS, wykonana wówczas kolposkopia wykazała cechy infekcji HPV i zmiany małego stopnia. Test na HPV niestety pozytywny- wskazał wysokoonkogenny typ 18. Lekarz zalecił wówczas leczenie przeciwzapalne i powtórzenie cytologii. Wyszła dobrze, podobnie jak kolejne cytologie wykonywane raz w roku. 

    Na początku lutego 2018 wykonałam kolejną cytologię, okazało się, ze muszę czekać miesiąc na wynik...nie chciałam tyle czekać, bo obawiałam się, że coś może być nie tak. Zdecydowałam się na zrobienie cytologii w innej placówce, gdzie wynik miałam po tygodniu. Był on nieprawidłowy - znowu ASCUS. Lekarz ponownie zalecił leczenie przeciwzapalne i powtórzenie cytologii. W między czasie pojawił się wynik cytologii z początku lutego, na który miałam czekać tak długo i okazał się on prawidłowy. 

    Nie wiedziałam co o tym myśleć, wiec wczoraj udałam się do innego lekarza. Zaniepokojona lekarka zleciła pilną kolposkopię i pobranie wycinków, zaznaczając że takie postępowanie powinno być wdrożone w 2014 roku a tymczasem ja od 4 lat chodzę ze zmianami w szyjce. Dodała, że czasem rak rozwija się mimo prawidłowej cytologii. Bardzo mnie tym wystraszyła, wiem niestety, ze takie rzeczy się zdarzają. 

    Jutro mam mieć wykonaną kolposkopię i pobranie wycinków w szpitalu. Bardzo się denerwuje, mam malutkie dziecko. Wiem, że nie ma co panikować, ale w ostatnim czasie mam częste bóle podbrzusza, walczyłam też z silnymi infekcjami. Boje się tego wszystkiego. Jak sobie z tym radzić?

  • spokojnie :) zmiany małego stopnia wychodzą najczęściej przy infekcji hpv. Jesli masz hpv i wirus sie ujawni właśnie wtedy może wyjść zła cytologia. Musisz poczekac na wynik ale obstawiam, że na strachu sie skończy 

  • HPV mam i to raczej w przetrwała formie, bo partner od lat ten sam a wirus ujawnił się już 4 lata temu. Oby na strachu się skończyło. Ale wkurza mnie ta cała medyczna dezorientacja. Jak to działa, że dwie cytologia wykonywane w odstępie kilku dni daja różne wyniki? I nie pociesza mnie fakt, że lekarka stwierdziła, że 4 lata chodzę że zmianami na szyjce. 4 lata z dysplazja nawet małą nie brzmi dobrze ):



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat