Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Melka, a jak zrobiłaś to tak z dnia na dzień? Ja próbowałam już kilkanaście razy...

  • Mela napisałam ci na priv jak mnie znaleźć na fb :) jak już uspokoje się po wynikach to rzucam to ja tyle nie palilam gora pół paczki czasami mniej ale w stresie masakra :) 

  • dziewczyny ja palilam 12 lat. Probowalam rzucac z tabletkami i trwalo to maks 2 miesiace później znowu zaczynalam palic. W styczniu minely 2 lata kiedy wstalam rano i nie chciało mi się isc do sklepu po papierosy.  Od tego czasu nie pale. Ale w sumie dobrze pól roku później poznalam swojego narzeczonego, który nie umawial sie z palacymi dziewczynami haha

  • witam Panie dawno nie wchodzilam tutaj.... co u was slychac? Wyniki lepsze, jak po zabiegach? :) 

  • Dziewczyny , którym została usunięta większa część szyki wypowiedzcie się proszę, jak to jest ze śluzem szyjkowym po amputacji szyjki ? Czy to się jeszcze unormuje czy zawsze będzie taka susza ?

  • 6 lat temu

    Martyna90  za chwilę pewnie któraś odpisze ale póki co... nie zawsze tak jest, po histerektomii w ogóle kobiety narzekają na suchość pochwy i jeśli takie sytuacje mają miejsce to wtedy kupują obecne na rynku i chwalone specjalne żele.   

  • u mnie jest niby jeszcze szyjka w trakcie gojenia , ale jak tak będzie to kurde kijowo no , nie uśmiecha mi się wspomaganie jakimiś żelami , nigdy nie miałam takich problemów :/

  • 6 lat temu

    Dlatego napisałam,że nie wszystkie bo ja nie mam żadnych problemów. Ale z kolei dzisiaj odebrałam moją cytologię i się podłamałam bo nagle wyszła mi grupa II. Nie ma żadnych zmian śródnabłonkowych  ale wyszedł odczyn zapalny. Niby skąd... W wyniku moczu w badaniu  też stan zapalny. Jestem zapisana do lekarzy i nie mogę się doczekać tych wizyt, pewnie zapiszą jakieś globulki i wyniki się poprawią ale ja teraz w głowie będę miała znowu strach i obawę. Do dupy to.

  • kaa chyba nie ma obaw , 2 to wciąż bezpieczna grupa , ja po 1 porodzie miałam  cały czas 2 grupę , ale bez odczynów zapalnych , dopiero po 6 latach pojawił się stan zapalny, konsekwencją którego pewnie była dysplazja :/

  • martyna 90 za nawilzenie pochwy odpowiadaja gruczoły przy jej wejściu oraz hormony nie szyjka, szyjka produkuje tylko śluz ulatwiajacy przedostanie sie plemnikow do jajeczka :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat