Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • na spokojnie musisz poczekac. Krwawienie może byc spowodowane wszystkim jakims polipem np

  • Leżę odpoczywam za bardzo się nie ruszam nawet siku i pod prysznic tylko :) wierzę że będzie dobrze tylko muszę przeczekać najgorsze chce się już cieszyć ciąża a nie bać że coś będzie nie tak eh dziękuje Kasiu wiem że panikara że mnie straszna :/

  • ja na początku jak sie dowiedziałam o ciąży tez panikowalam, balam sie ze szyjka moze nie wytrzymać itd jednak mało jej zostalo a teraz moja ciąża nie jest nawet wysokiego ryzyka.  Lekarz mówi ze bez problemyu donosze do konca a juz 32 tydzien zaczęłam 

  • Dziewczyny czy miałyście problem z miesiączką po amputacji szyjki ? Ostatni okres przed zabiegiem miałam 13 grudnia , 28 grudnia zabieg , 2 dni później w 18 dniu cyklu zaczęło się krwawienie , dużo słabsze niż miesiączki i trwało 7 dni . Zawsze miałam cykle 26 dniowe jak w zegarku . Teraz już nie wiem kiedy mam ten okres dostać , czy to krwawienie po zabiegu to była miesiączka czy nie . Dziś w nocy miałam tak bolesne skurcze macicy jak w czasie miesiączki kiedy byłam nastolatką , już od lata takich bólów nie miałam , byłam pewna że zwiastują okres , ale poza tym nic się nie dzieje , wizytę kontrolną bo zabiegu mam 30 stycznia 

  • Ja nie po zabiegu ale po wycinkach było wszystko fajnie aż tu nagle jk buchlam krwią że masakra zaraz na IP i na drugi dzień znow i nadal krwawie na papierze widzę jak odpadają mi malutkie skrzepy ciekawe jak długo to jeszcze potrwa :(

  • martyna 90 ja mam po operacji bardzo bolesne miesiaczki. Często zaczynaly sie od kilkudniowych brązowych plamien. Mam bolesne skurcze macicy i plecow przy miesiaczkach

  • katarzyna ja nie mam żadnych plamień, brzuch mnie tylko boli już od dobrych paru dni , a miesiączka powinna być 8 stycznia , dziś powypadały mi jakieś strzępki nitek 

  • Ja nadal krwawie fakt faktem już mniej i raczej takie brudy ale małe skrzepy mi wychodzą a wyników dalej nie ma boję się coraz bardziej bo nie wiem co tam się kryje w kanale szyjki oj dziewczyny nie wiedziałam że to tak ciężko a ciąża daje się we znaki wzdęcia ból brzucha ale to raczej z tych wzdęc i zaparć eh ja bym chciała żeby to się już skończyło a jestem na początku dopiero Kasia co polecisz na wzdęcia?

  • Mrtyna terz dopiero doczytalam Twoje posty bo siedze w pracy masakra jak beda ci mieli wyciac macice a masz dzieci ?? no to sie teraz wystraszylam i to na powaznie ile juz walczysz z hsil ale w sumie jesli to jedyne rozwiazanie zeby nie miec raka to bym sie nie zastanawiala zdrowia życze i trzymam kciuki żeby jednak to cholerstwo poszlo sobe od nas

  • Właśnie dlatego tak się zastanawiam dlaczego przy hsil wycięcie macicy to chyba dobrze ze jestem w ciąży ale dam radę dla dzidziusia będę zdrowa :) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat