Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • anusia mega się ciesze ze wszystko jest ok 😊😉 też to miałam taki tampon z maścią żeby krwawienia mocnego nie było. 

    Agadomi mnie po wycinkach odrazu puścili nic nie czekałam ani nie kazali zostać. Na szczęście wycinki wcale mnie nie bolały. Jedynie plamiłam przez 2-3 dni 

  • Anusia hahaha też mnie ta "ściera" rozbawiła właściwie to się oplulam Patka ja po wycinkach też wyszłam po kilku godzinach. Na obiad zdążyłam do mamusi😉 Planują mi elektrokonizacje zrobić też w trybie jednodniowym, trochę się zdziwiłam. Pozdrawiam dziewczyny 😍

  • agadomi ja nawet godzin nie czekałam tylko ubrałam się i wyszłam.  Ja miałam konizacje chirurgiczną i na początku mówili że też wyjdę w tym samym dniu ale wyszłam na następny dzień.  I znieczulenie miałam w kręgosłup 

  • Tak Agnieszka kciuki tutaj maja niezastapiona moc😊

    No Wy sie smiejecie a ja to sie przerazilam jak to zobaczylam😁 i zaczelam mowic jejj co to skad tego tyle a lekarz mi mowi (juz nie pamietam dokladnie jakimi slowami), ze przeciez chyba nie pierwszy raz taka sytuacja i sie smieje. Ja poerwsze co pomyslalam o zwyklym tamponie no i mu mowie ze przeciez nie takie wielkie cos a on no ale przeciez ma Pani meza albo chlopaka, to tez przeciez takie miekkie😁 Takie smieszki chichki z samego rana od orydnatora😁

    Takze ciesze sie, ze juz po. Nie wiem jak to u Was tak szybko minelo. O ile niepotrzebne jest przychodzenie dzien wczesniej to o tyle w tym samym dniu nie dalabym rady wyjsc.

    Teraz narazie ani nie plamie. Czasami poboli cos tam da o sobie znac, jedynie to mnie boli kregoslup w ledzwiach😊

  • Aniu może boleć przez pierwsze parę dni.  Mnie też bolało.  😉 a tak wogole to fajny ordynator ci się trafił . Lubię lekarzy z takim podejściem ale żeby też umiał normalnie opowiedzieć co i jak😊

  • ilka elektrokonizacja a konizacja chirurgiczna (ja w ogóle miałam konizacje sturmdorfa) to ogromna różnica. Elektrokonizacja to w miarę prosty zabieg natomiast chirurgiczna dłuższa operacja. Ja mam większość szyjki wycietej

  • 7 lat temu

    Hej dziewczynki!

    Jezyk321 chłopak 4160? O matko kawał chłopa. Gratuluję mamusiu! Moje obie córki miały po 3500 i też siłami natury a myślałam, że umrę a tu taki GIGANT! No nieźle! Życzę zdrówka i dużo spokoju. 

    Anusia662 cieszę się, że wszystko poszło w dobrym kierunku. Czujesz się dobrze, miałaś trochę śmiechu na rozładowanie sytuacji. Jeszcze tylko odbierzesz dobry wynik za 2 tygodnie i wszystko znów będzie w porządku. Wątek ścierki też mnie rozbawił ja od razu pomyślałam, że to mógł być cewnik tak jak u mnie a tu ścierka ha ha ha ha. 

    Patka180392 po konizacji od razu do domu? No to też dla mnie fenomen. Ja po elektronizacji dosłownie wymiotowałam cały dzień i już myślałam, że zwymiotuję żołądek a po konizacji to w ogóle mdlałam i w szpitalu aż 4 dni leżałam.

    Także kochane dziewczynki jak to mówi nasza kochana Kaa co szpital to inne metody, inne procedury i co organizm to inna reakcja. Nigdy nie wiadomo jak się będziemy czuły lecz poczytać o przypadku każdej z nas warto aby się móc przygotować psychicznie co może się nam przytrafić.

    U mnie już co raz lepiej. Krwawienia ustąpiły. Ból brzucha to już historia. Nie czuję żadnych ograniczeń, mogłabym spokojnie iść na basen gdybym tylko na wypisie nie miała napisane, że nie mogę przez 4 do 6 tygodni.

    Natomiast kochane moje powrócił mój dawny mężuś. Co to znaczy...? Dla części z was będzie to jasne bo piszemy na priv a dla tych co nie wiedzą wyjaśnię krótko. Otóż jak było "tak sobie" to mój luby nie wiedział, którędy do domu i po tygodniu w trasie nawet do domu nie zajeżdżał tylko z kolegami całe weekendy, dnie noce spędzał a ja sama w domu z dwójką dzieci. Potem jak robiło się co raz gorzej i wyniki leciały na łeb na szyję CIN II, CIN III potem HSIL to mąż się przestraszył i miałam kilka miesięcy spokoju. Teraz wynik "zmiana usunięta w całości" i jest po gościu. Znów się zaczęło i nie ważne, że we wtorek jak był w trasie miałam urodziny, łudziłam się, że ten weekend spędzimy we dwoje, uczcimy dobry hitopato. Oj głupia ja. Cóż wolał pojechać gdzie indziej. Ehh...życie. 

    Pozdrawiam was i ściskam wszystkie. Jezyk321 ucałuj ode mnie tego słodkiego bobasa.

    P.S.Swoją drogą to mega super, że jest takie forum i że w całej Polsce i nie tylko (myślę tu o Taszy) czekają kobietki na wieści od innych kobietkek. Cyklicznie wchodzą na faqrak aby dowiedzieć się co u której słychać, pocieszyć, operniczyć jak trzeba, pogonić do lekarza lub po prostu być myślami i trzymać kciuki.

    LOVE😍

  • dreama świetnie znam ten stan kiedy nie ma mężczyzny obok...mój były mąż tez rzadko bywał w domu mimo, że mieliśmy dwójkę dzieci. Dlatego powiedziałam dość, rozwiodlam się 3 lata temu i nie czulam zebym dzieciom krzywde robila bo moje dzieci widzą że jestem szczęśliwa od kiedy rozstałam sie z ich tatą:) z byłym utrzymuje dobry kontakt natomiast mam nowego partnera na miejscu i mieszkamy razem i mam ogromne wsparcie od niego, pomaga przy moich dzieciach itd oby nigdy ten stan nie minął.  Całuję Cię mocno ;* Jestes twarda będziesz wiedziala co zrobić 

  • agadomini, ja miałam konizacje pętlą elektryczna w szpitalu :) Może o to chodziło  lekarzowi a nie o elektrokonizajce chociaż oba zabiegi mogą wchodzić w grę. Ja w szpitalu byłam rano, o 12 miałam zabieg, znieczulenie ogólne krótkie, sam zabieg trwał ok 15min z tego co wiem a obudziłam się po ok 1-2h bo mocno mnie wzięło na spanie :) czułam siw dobrze i nie krwawilam i ok 16-17 już mogłam wracać do domu :) ale to wszystko zależy od zabiegu samego i tego jak się zareaguje na znieczulenie jak pójdzie sam zabieg itp. Nie ma reguły co do tego. Jednak z tego co wiem to po konizacji nożem i amputacji szyjki zawsze leży się trochę dłużej bo rana jest większa są szwy a przy elektrycznych metodach wypalaja wszystkie krawiace miejsca :) więc nic nie powinno się dziać może dlatego też można szybciej wyjść ze szpitala :) jak masz jakieś pytania to pisz tutaj albo na pw chętnie odpowiem :)

  • Dziewczyny, bardzo dziękuję za gratulacje. Niestety dzisiaj, przezywszy 3 dni o 7.55 w Instytucie w Miedzylesiu odszedl mój synek Michalek, gdy się urodzil dostal 10 punktów w skali Apgar, wszystko bylo z nim dobrze w drugiej dobie życia synek zaczal wymiotowac strasznie plakal, tak minela nam cala noc, gdy syneczek wreszcie zasnal bardzo się ucieszylam, niestety Michas więcej się nie obudzil, po pierwszej reanimacji zadecydowano o transporcie do Instytutu, Synus trafili tam o 17 a dzisiaj zmarl, dopadla go bardzo rzadka choroba metaboliczna, hiperamonemia. Nie bylo dla niego ratunku, Przy normie 110 malutki miala 3500 stężenia amoniaku w krwi. Zespol zrobil wszystko co mogli by ulzyc Misiowi w cierpieniu.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat