Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Olamama witaj ;) rozumiem twoje obawy ja to samo przechodziłam od lutego i na obecną chwilę jestem już po leczeniu. Luty wyniki cytologii pap 3 hsil cin3/cis tydzień po kolposkopia z wycinkami wynik cin 3. Przeszłam konizacje chirurgiczna mam wycięta szyjkę stożek i margines czysty wiec wcale moim zdaniem nie trzeba wykonywać radykalnej przy takim wyniku zawsze można dociąć ;) Co do suplementacji mi lekarz zalecił wit c i e, kwas foliowy oraz kwasy omega 3. Ale lepiej się swojego lekarza zapytać :) Wierzę że będzie wszystko dobrze. Nie jedna z nas tutaj to samo przeszła i nawet wiecej ;) ty również dasz rade <3 A kondycję psychiczną może uda nam się tutaj wspólnymi siłami odratować ;)
  • OlaMama Serdecznie witamy na forum.Dziewczyny tutaj mają talent do wspierania i udzielania porad,wierz mi ,ze gdyby nie ich dobre słowo ciężko byłoby mi przeżyć miesiąc w oczekiwaniu na wynik.Są jak magnes,który przyciąga do ekranu komputera w każdej wolnej chwili.... Pozdrawiam :D <3
  • 7 lat temu
    patka niektóre kobiety decydują się na radykalne usunięcie szyjki a inne w sytuacji konieczności muszą mieć ją docinaną. Wiadomo,że ostateczną decyzję podejmuje lekarz ale jeśli kobieta nie planuje dzieci to dla swojego wewnętrznego swojego świętego spokoju jest skłonna usunąć za jednym zamachem jakkolwiek to zabrzmiało. Pozdrawiam wszystkie kobietki, trzymajcie się <3 <3 <3
  • kaa nawet jak się usunie całą szyjkę można zajść w ciąże i ją donosić, osobiście pisalam z takimi dziewczynami :) jeżeli już ktoś ma dzieci warto myśleć nad radykalnym rozwiązaniem czyli amputacją całej szyjki, wtedy pewność, że zmiany usunięte w całości i możliwość posiadania dzieci w przyszłości. Nie ma się co stresować, że bez szyjki już nie urodzicie, ja nie mam szyjki i z optymizmem patrzę w przyszłość, jedna operacja i całośc usunięta, po co się stresować :)
  • mi nawet proponowano usunięcie macicy z szyjką wtedy miałabym spokój, ale, że nie wiedziałam czy będę chciała jeszcze dzieci usunęli tylko szyjkę. jeżeli byłabym w wieku 35-40 na pewno na taką opcję bym się zgodziła. Lekarz dał mi wybór, niczego nie narzucił, miałam kilka opcji i posłuchałam swojej intuicji
  • Kochane,wczoraj oebralam wyniki cytologii-pierwszej po grudniowej konizacji. I grupa i nie ma śladów komórek rakotworczych. Za pół roku kolejna cytologia. Jestem szczęśliwa,bo bardzo się denerwowalam :D
  • 7 lat temu
    karo_2016 właśnie tego brakowało teraz, takich wiadomości pozytywnych !!! Pamiętaj o terminowych kolejnych wizytach lekarskich i ciesz się świetnym wynikiem <3 <3 Gratulacje :)
  • Kaa ja to rozumiem i wiem ;) Ale napisałam że da się też pozbyć cin3 bez całkowitej amputacji :) Wiadomo przecież że decyzje podejmie lekarz oraz olamama ;) <3 A ja dziś byłam na kontroli i jest super wszystko się zagrało pięknie i można już współżyć oraz kąpać się w wannie. Cytologia mam mieć za 5 miesięcy oraz kolposkopie :) :) :) A z ciążą muszę poczekać do kontroli ;( Myślałam że może da się prędzej po wszystkich dawkach szczepień ale lepiej lekarz powiedział sprawdzić mieć napewno zielone światło i dopiero wtedy
  • Zagoiło :P
  • Kaa,dziękuję i oczywiście kontrolę już będę miała we krwi :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat