Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Gre_ys komórki Ascus na pewno nie są rakiem. Gdyby podejrzewali raka napisaliby asc-H tak mi tłumaczył onkolog. Ja przy asc-us i hpv 31,51,82 mialam cin2. Po konizacji ślad po wirusie zaginął haha. Nawet go nie szukam hahah. <3 <3 <3 <3
  • Witam dziewczynki,dawno mnie tu nie było. Mam nadzieje, że u was wszystko ok. Ja dziś byłam na kontroli po usunięciu macicy z jajowodami i mankietem z powodu raka gruczołowego rzedinwazyjnego.Cóż minęło dwa miesiące.. Doktor stwierdził polipa niedaleko linii cięcia pochwy. Muszę przyjechać na oględziny do centrum onkolog., muszą pooglądać a później chyba zabieg... Marwie się, mam nadzieje,że to nic złego ;( dziewczyny po radykalnej miałyście taki przypadek bo mi stres wrócił...
  • 7 lat temu
    Joasia81 wszystko co jest związane z naszym zdrowiem zwłaszcza po tak poważnej operacji musi być pod kontrolą i dobrze,że lekarz szybko coś wychwycił. Poczytałam trochę o polipach i załączam link który powinien Ciebie uspokoić http://wylecz.to/pl/choroby/ginekologia/usuwanie-polipow-macicy.html Ja nie pomogę, mnie to ominęło. Może ujawni się ;) kobieta która będzie mogła Tobie coś konkretnego powiedzieć z własnego doświadczenia. Bądźmy w kontakcie, pozdrawiam Wszystkim kobietkom - udanego czwartku, oby nie wiało i nie lało, z resztą sobie poradzimy <3
  • Wiem kaa, tylko polipy macicy są powszechne. Ja macicy nie mam a polip pochwy jest rzadki i może być pozostałością po niechcianym gościu. Lepiej nie czytać tego bo już ubzdurałam sobie raka pochwy :( Pewnie niech sprawdzą tylko już mam tak dość szpitali i narkozy i czekania na wyniki...
  • Dzièkuję Aga i kaa. Zawsze na posterunku <3
  • 7 lat temu
    Joasia81 naprawdę wcale się nie dziwię bo każda z nas po takiej operacji marzy wyłącznie o tym, żeby temat choroby zakończyć i zostawić za sobą. U Ciebie też tak jest i będzie. Przecież my przechodzimy burzę hormonalną i to może być tego przyczyną. Nie martw się na zapas, mocno tutaj Tobie kibicujemy :D <3
  • http://www.forumonkologiczne.pl/artykul/nowotwory-pochwy/13522.html to poczytałam i niepotrzebnie...
  • 7 lat temu
    Joasia81 podesłałam Tobie link o polipach itp. żebyś się uspokoiła bo tam wszystko masz wyjaśnione w zdrowy i jasny sposób a Ty wyszukałaś sobie link żeby chyba od rana się zdołować :( Nie czytaj więcej !
  • Nie czytam. Będę czekać cierpliwie ;)
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny; ) Podczytuje sobie Was od rana;) Joasiu wszystko będzie dobrze. Pójdziesz obejrzą Cię i zrobią to co trzeba;) i happy end;) trzymamy mocno kciuki;) Wczoraj się zapałam i poszłam na noc do pracy, mimo tygodniowego zwolnienia;) efekt jest taki, że cieknie ze mnie jakby kranik ktoś odkrecil;) ale przynajmniej nie boli;) mój mąż myślałam, że mnie wczoraj zabije a ja już dostawalam odlezyn w domu. Hm...jeszcze 17 dni do wyniku;) lalalalala


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat