Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    oo czyli nie tylko u mnie to zadziałało, ściskam wszystkie, w kupie ;) raźniej, pozdrawiam
  • 8 lat temu
    jesteście niesamowite...<3 ja się zabiorę za raport chyba... to nudne i czasochłonne :P
  • 8 lat temu
    Ilciu kochana od tego myślenia to nam głowy spuchną :P
  • 8 lat temu
    Dziewczyny, przeczytalam to i martwie sie, ze nie mam kolposkopii:((. Od razu beda wycinki.. Co wy myslicie?? Dlaczego mi nie chca robic kolpo- zbyt duze zmiany mam??
  • 8 lat temu
    Ona30 Ty się leczysz w centrum onkologii? Ilka coś się dzieje nowego z psiakiem?
  • 8 lat temu
    Ona30- nie wiem dlaczego nie robią Ci kolposkopii ale pamiętam jak pisałaś, że masz super lekarza, wiec może nie ma się co martwić. A jeśli bardzo Cię to niepokoi to może porozmawiaj ze swoim lekarzem i po prostu poproś o kolposkopie. Powiedz o swoich obawach.
  • 8 lat temu
    Bylam w centrum onkologii-tam lekarz mnie przebadal i powiedzial,ze wycinki i wylyzeczkowanie mnie czekaja. Poniewaz terminy byly w grudniu(tyle ludzi tam sie leczy,szokk jak bylam pierwszy raz) wiec dostalam skierowanie do szpitala wielospecjalistycznego i tam jak lekarz zobaczyl wyniki cytologii to tez nie bylo mowy o kolpo tylko od razu dostalam termin na wycinki. Tak sobie mysle, ze moze widac u mnie te zmiany i dlatego taka procedura. W sumie opinie 2 roznych lekarzy,wiec nie powinnam drazyc tematu, tym bardziej ze pytalam o koplo.. Oj ten internet mnie czasem robi niepewna...
  • 8 lat temu
    Myślę że 2 opinie i to zgodne to już jakiś konkret. Ale mimo wszystko zapytała bym lekarza czemu wybrał tak a nie inaczej... niech Ci to wytłumaczy będziesz spokojniejsza :) <3
  • 8 lat temu
    Kaa zdarza Ci się że martwienie i stres zmienia się w żądzę typowej chęci mordu na facecie bądź chęci wystawienia mu walizek? Ja mojego zaraz wyślę do byłej żony!!
  • 8 lat temu
    Ona30 nie martw się, serio; ja dostałam swego czasu skierowanie do szpitala na biopsje i na wyskrobiny.Mój mąż przerażony wiecznie siedział w internecie i wyczytał o tej kolposkopii więc ja w szpitalu już będąc podpytałam lekarza dlaczego nie mam w planach kolposkopii a On mnie zapytał czy mnie by to uspokoiło...I w rezultacie miałam z marszu kolposkopię, u mnie wyszła bardzo kiepska a wyniki biopsji jeszcze gorsze. Lekarz który mi robił to badanie stanął i z dziwnym wyrazem twarzy powiedział, że dobrze nie jest ale jestem przed biopsją i to wszystko wyjaśni (wiecie....takie tam bla bla bla-chciał mnie wtedy uspokoić). Ale ja pamiętacie, że miałam raka,jestem innym przypadkiem wiec naprawdę szczerze Was uspokajam. Nie wszystkie mają kolposkopię, decydują lekarze ale jeśli coś Ciebie/Was niepokoi to mówcie o tym głośno w szpitalu.Wiem,że to pomaga.Przecież lekarze takich jak My mają całej kolejki (niestety).


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat