Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Kaskaa, musisz poczekac i postaraj sie nie martwic. Najlepiej nie czytaj! Wiem, ze latwo mowic, trudniej wykonac, ale to chyba bedzie najrozsadniejsze. Kazdy przypadek jest inny i lepiej sie po prostu nie nakrecac na zapas. Jezeli mowi to ginekolog onkolog to chyba wie co mowi, prawda? Nawet jezeli juz cos jest (w co watpie) to mikroinwazja i to sobie powtarzaj jak mantre <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Ilka, czy Ty bylas juz na konizacji???Pozdrawiam <3
  • 8 lat temu
    Ilka! Bylas juz na tej docince?Pozdrawiam goraco <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Na pewno nie bedzie nic gorszego. Fajnie, ze masz juz umowiona wizyte w maju. Daj znac co powiedzial lekarz i kiedy docinka.
  • Agnieszka masz racje, nie ma co sie nakrecac. Ilka, u Ciebie ginekolog powinien rozpoznac co jest w kanale podczas kolposkopii i jesli jest cin 3 to jest cin 3. U mnie jest problem, bo jestem w ciazy i kanal jest zamkniety. Lekarz powiedzial, ze w sumie nawet dobrze ze ten polip sie pojawil bo przynajmniej bedziemy wiedzieli co w kanale siedzi a tak to by tylko tarcze zobaczyl. Kazdy przypadek jest inny, wczoraj pytalam lekarza jak to mozliwe ze mialam grupe 1 zawsze a tu nagle taka dysplazja, przeciez to sie nie pojawia z dnia na dzien. Lekarz mi powiedzial, ze faktycznie ta srednia wieku sie obniza i sa pacjentki u ktorych sie rozwija w przeciagu kilku lat (kilka dni temu usuwal macice 18sto-latce z powodu zaawansowanego raka, wspolzycie rozpoczela w wieku 13 lat, wiec u nie wystarczylo 5 lat), ale to ciagle marginalne przypadki. U mnie nic z tym nie zrobia bo jest ciaza i lekarz uspokajal, ze z CIN 3 spokojnie moge pochodzic te pol roku czy wiecej po porodzie i rak sie z tego nie rozwinie, jest nawet szansa ze sie cofnie troche ta zmiana. Jestem dobrej mysli, czekam na wycinek i zobaczymy co jest na tym polipie.
  • Z tego co mi mowil wczoraj te onkolog, to czesc kanalu jest w stanie zobaczyc bez ciazy, ale bez gornego odcinka. Dlatego podczas kolposkopii pobiera sie wyskrobiny z kanalu wlasnie. Powinnas miec to juz zrobione przy cin 2 de facto. I pewnie mialas, skoro wycieli Ci stozek o jakiejs tam wielkosci i glebokosci. A to, ze sie odnawia... jest niestety takie ryzyko :(. Mi sie wydaje, ze predzej czy pozniej szyjka i tak musi isc do amputacji, moze za 10, 15 lat... ja sie zastanawiam, czy jak juz urodze jedno dziecko, potem chce miec drugie, to czy jesli wyniki beda podejrzane to czy nie wyciac sobie w cholere wszystkiego. Pamietam jak moja mama miala duze miesniaki, ale nie podejrzane onkolgicznie. Rodzila, wiec w wieku 45 lat wycieli jej juz wszystko, zeby sie z tym nie babrac. Dzisiaj mama ma juz 60 lat i jest ok. Wiadomo, latwo mowic, brak macicy i narzadow to tez obciazenie dla nerek, pecherza etc, oslabione miesnie, ale... A Ty juz rodzilas ilka?
  • Hej Dziewczynki! Co tam u Was? Ilka jak docinka, ? Ja za 6 dni mam dostać okresu i później kkontrolna cytologia i badanie wirusów hpv... Grrrr już zaczynam wariowac. ;(
  • Hej dziewczyny! Ja dzisiaj czekam na wynik histopatu z polipa doczesnowego, nerwy mnie zjadaja :(. I jeszcze dzisiaj pierwsze badania prenatalne malucha. Echhh... Olenka a u Ciebie jaka historia byla? Przebrnelam narazie wybiorczo strony i nie kojarze co tam u Ciebie bylo.
  • Kasiu witaj. U mnie w cytologii było asc-us i hpv31, 51, 82. Po koploskopi i biopsji okazało się że miałam cin 2. W styczniu miałam konizacje nom i teraz czas na kontrolę, zobaczymy jak się mają wirusy- może się uspily i czy nie narobily znów jakieś szkody.
  • Kasiu i jak ten wynik histopatologiczny?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat