Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Wiem Aga, ale sama pewnie wiesz jak to jest. Normalnie bym sie moze nie przejela, ginekolog uspokajal, w klinice tez, ale jak czytam Wasze historie, gdzie CIN 3 juz u niektorych pokazywalo nowotwor w 1 czy 2 stadium to nie chce mi sie wierzyc po prostu :(. Ale nic nie zdzialam, musze byc silna dla malucha w brzuchu, napewno jak mowisz rak sie nie rodzi z dnia na dzien wiec nie moze byc fatalnie. Dziwie sie tylko, bo tu wszystkim na cito kazali z takimi wynikami do szpitala przyjezdzac na drugi dzien, a mi w klinice kazali spokojnie czekac i sie nie denerwowac. No nic to, nic nie poradze, musze byc dobrej mysli. Dam znac jak bedzie po kolposkopii, jakie wiesci i jak to wyglada. Bedzie wykonywana przez bardzo dobrego ginekologa - onkologa, ze swietnymi opiniami, wiec licze ze zobaczy co ma zobaczyc.
  • No wiem, ze jest rozpatrywany indywidualnie, ale jeszcze sie tu nie spotkalam z sytuacja jak wszyskie tu pisalyscie, zeby lekarze nie przejeli sie Cin 3. Nie wiem czemu w moim przypadku tak bylo. Ale musze faktycznie dbac o maluszka a co bedzie to bedzie. Jak maly sie urodzi to bede miala dodatkowa motywacje do walki o swoje zdrowie :)
  • Witam dziewczynki, jak samopoczucie? Przepraszam za brak komentarzy z mojej strony ale więcej mam teraz obowiązków w dodatku Synek przechodzi jakis bunt <3 co u Was.? Basia, Agnieszka, Ilka, Sawa, reszta dziewczyn...Kaskaaa1985 witaj, wytrwałość i i spokóju moge Ci życzyć jedynie... Co mogę podpowiedzieć to ja miałam plamiemia miedzymiesiaczkowe i przy stosunku krwawienia 9 lat temu i tak mnie zostawili z 3 grupa cytologii. Dopiero w tym roku zrobili konizacje z powodu cin2, przeżyłam tyle lat także i z Tobą będzie dobrze. Słuchaj lekarzy... <3 <3 <3pozdrawiam
  • 8 lat temu
    Ja również witam wszystkie kobietki z którymi dawno nie pisałam i którym nie odpowiadałam...Z wieloma mam stały kontakt i powiem Wam, że choć nie ma nas na forum to nadal czytamy i bacznie obserwujemy co i jak. A co u mnie to przede wszystkim jestem w trakcie cyklicznych i obowiązkowych badań, dzisiaj dostałam wynik cytologii i WYSZŁA DOBRZE a to już druga cytologia po mojej radykalnej więc tym bardziej skaczę prrraaawie pod sufit. Poza tym dzieje się mnóstwo więc jak same wiecie czasami tego czasu jak na lekarstwo. Ale czuję się dobrze i trzymam mocno kciuki za każdą z Was !
  • Cześć dziewczyny :). Ja się uspokoilam trochę, nie mam już mysli że to rak i że mnie pozamiata. Kolposkopie przyspieszyli mi na dzisiaj na 17. Zwolniło się miejsce. A teraz juz wiem, czemu wczesniej kazali mi czekać. Lekarz powiedział, że najlepszy czas na wykonanie tego badania to 10 - 12 tc bo wtedy zobaczy najwięcej, więc jestem w 10 / 11 tc teraz. Olenka pocieszyłaś mnie z tymi plamieniami. U mnie pojawiły się dokładnie po odstawieniu tabletek, dziwny zbieg okoliczności. Nigdy wczesniej nie miałam plamien po stosunku. No nic to, zobaczymy co dzisiaj wyjdzie. Badanie robi doświadczony ginekolog - onkolog. Dziewczyny, a wy sie nie boicie robić cytologii? Jeśli cytologia jest tak niedokładna, ze niemal każdej z nas pokazywała grupe 1 czy 2 a nagle cin 3 / cis, to jak ufac temu badaniu? Słyszałam że jest jeszcze płynna cytologia, ale nie wiem na czym to polega. Ja nie wiem czy nie przerzucę się już tylko na kolposkopię po tej całej historii :(
  • Kaskaaa1985 chodzi o cytologie LBC czyli płynna. Jest bardziej dokladniejsza niż zwykła cytologia. Różni się tym że podczas pobierania wymazu nie nakłada się próbki na szkiełko tylko odcina się szczoteczke i umieszcza w pojemniku z jakimś utrwalaczem czyli krótko mówiąc to co pobiora z pochwy jest w całości badane a nie tylko jakas część przelozona na szkiełko. Pozdrawiam cieplutko. Kaa Agnieszka cieszę się że u Was ok <3 <3
  • Cześć dziewczyny. Kolposkopia potwierdziła CIN 3 na szyjce. Natomiast wyszedł też polip doczesnowy, typowy tylko dla okresu ciąży, i on niestety też się wybarwił. Lekarz zaznaczył to wybarwienie jako leukopakia ze znakiem zapytania, i pobrał wycinek. Niestety kanału nie mógł zobaczyć bo zasłoniety przez ciążę i ze względu na ciążę nie mógł też pobrać wyskrobin z kanału. Wynik z tego polipa za tydzień. Zmartwiłam się, bo lekarz mówił, że polipy doczesnowe się na różowo wybarwiają, w sensie po próbie z kwasem octowym nie ma zbieleń, jeśli tu są, to znaczy że albo dysplazja, albo... no właśnie :(. Powiedział, że na 95% to też dysplazja, nie nowotwór, i że jeszcze nigdy nie spotkał się z nowotworem w polipie, ale mimo wszystko... naczytałam się już ze często jest tak, że szyjka czysta a w kanale rak szaleje w najlepsze i znowu czeka mnie tydzień czekania teraz na wycinek. W każdym razie z tym CIN 3 teraz nic nie zrobią ze względu na ciążę, po ciąży do usunięcia. Chyba ze polip wyjdzie z rakiem inwazyjnym, to wtedy rezonans by ocenic zmiany. Lekarz mowil, że zmiany u mnie jeśli są nowotworowe w kanale w co wątpi, to nie przekraczają raczej stopnia 1B z tego obrazu więc nie byłoby żle.
  • Kasiu kochana badz dobrej myśli. Nerwy i stresy wcale nie są potrzebne, Przeciez Maleństwo najważniejsze teraz. <3trzymaj się cieplutko i daj znać co i jak jak będę wyniki. Ci do polipa to nie będę się wypowiadać bo w Internecie różne wiadomości są. Do góry glowa <3 <3będzie dobrze. Pozdrawiam cieplutko
  • 8 lat temu
    Kaskaa! Ja tez pozdrawiam Cie goraco! Jezeli lekarz powiedzial, ze to dysplazja, to z pewnoscia tak bedzie, a z CINem mozesz poczekac do zakonczenia ciazy. Ja tez mialam konizacje 8 tygodni po porodzie. Glowa do gory.Trzymam kciuki <3 <3 <3
  • Dziewczyny jestescie kochane :). Ten cin 3 mnie tak nie martwi, lekarz mnie uspokajal ze to nie rak i nie ma podstaw do zamartwiania sie, ale martwi mnie, ze polip sie wybarwil i to tak mocno. Sam polip jest typowo doczesnowy, zwiazany tylko z ciaza, ale sie wybarwil, czyli musiala na tej tkance byc dysplazja. To sugeruje ze w kanale tez sa zmiany :(. Ten kanal mnie martwil juz wczesniej bo czytalam ze czesto te skorupiaki sie w kanale lubia rozwijac po cichutku a dopiero potem skoczyc na szyjke. Musze myslec pozytywnie, i tak zrobilam postep haha, bo w zeszlym tygodniu to sie ze strachu trzeslam przez te cytologie. W kazdym razie, lekarz powiedzial, ze nawet jak polip jest nowotworowy to raczej jest to mikroinwazja, stadium 1B max, bo w pozostalych czesciach pochwy, szyjki etc nie widac naciekow i zmian. To dobry gin onkolog wiec musze mu zaufac. I myslec juz tylko o maluchu :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat