Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jestem...tak,zgadza się ja miałam pobierany wymaz na niektóre typy wirusa hpv,na nfz. Tzn bylam u lekarza w Invicta,który przyjmuje na nfz....pani poznała moja sytuacje,mama po raku szyjki macicy....wręcz wymuszam aby co 6miesiecy-maks rok,pobierano mi cytologię....wiadomo czasami place,czasami nie. Pani wystawiła mi skierowanie na badanie wirusa hpv,musiałam zapisać się do innego lekarza,który pobiera takie wymazy i ma również podpisany kontrakt z nfz......gdybym zdecydowała się płacić -ceny nie znam,położne chciały pobierać mi wymaz tego samego dnia,co dostałam skierowanie. Że nie spieszyło mi się tak bardzo,poczekałam okolo 3miesiace,lekarz pobrał wynik i z wynikiem kazał podjeść gdyby wynik był pozytywny,wynik był negatywny. Mogę napisać jakie nr wirusa mi zbadali,jezeli komuś potrzebne. Pozdrawiam i dobranoc.
  • 8 lat temu
    No i bardzo się cieszę bo to kolejny dowód, że można się porządnie zbadać nie ponosząc przy tym pokaźnych kosztów, jeśli się dobrze poszuka. Szkoda tylko, że takie informacje nie są podawane "na tacy" już w gabinetach lekarskich bo pewnie niejedna by skorzystała. Jesteśmy bardzo bardzo dzielne !
  • Kochane taki mam wynik wydaje mi się ze dobrze :-)
  • 8 lat temu
    Hej Paula! Wynik wyglada bardzo dobrze :D Idziesz do lekarza, zeby ten wynik skonsultowac?Pozdrawiam:)
  • Ja juz po wizycie u lekarza ale jestem szczęśliwa cały stres opadł :-D narazie 3 cytologie za 5-6 miesięcy.pozdrawiam was kochane i dużo zdrowia :-*
  • 8 lat temu
    paula92 cieszę się, kurcze fajnie, bądź pod kontrolą i nie zapominaj tutaj czasami wpadać,zdrówka i powodzenia <3
  • 8 lat temu
    paula92 cieszę się, kurcze fajnie, bądź pod kontrolą i nie zapominaj tutaj czasami wpadać,zdrówka i powodzenia <3
  • Paula suuuuper.cieszę się ogromnie. Tynka a jak tam u Ciebie? <3 <3
  • Witajcie dziewczyny :) Paula super bardzo się cieszę <3 <3 teraz tylko reguralne wizyty :) Czy u was też taka ponura pogoda?u mnie od rana pada sobie deszczyk...
  • Witam moje drogie Panie. U mnie też szaruga ale bez deszczu na szczęście. <3 <3a tak ogólnie wyjechalam sobie z narzeczonym i synkiem do rodziniy. Taki malutki wypoczynek pozdrawiam cieplutko <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat