Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 9 lat temu
    Hej Evelin ciesze się bardzo :D a ja wczoraj dostałam @ :( jak tak dalej pójdzie to znowu będę miała 2 razy w miesiacu :/ ja za niecałe 4 tygodnie odbieram wynik cytologii ale absolutnie nie nastawiam się na nic zlego :D ogarniam chatkę i latam za ścierka i synkiem :D
  • 9 lat temu
    Oj coś tu tak cicho :/ jeszcze 2 tygodnie i powinna być cytologia chyba że sami szybciej zadzwonia oby nie :D pozdrawiam
  • Witam. Ja jednak jeszcze do przycięcia szyjki, żebym była bezpieczniejsza, ze względu na tapetowanie gruczołów. Cytologia wyszła prawidłowa. Pozdrawiam.
  • Witam wszystkie ponownie ( niestety) Dla tych które nie pamietają jestem po zabiegu e konizacji. Wcześniej po 2 wycinkach 1 lsil drugi prawidłowy. Potem kilku krotnie nieprawidłowe cytologie hsil i lepp. Niestety po lepp znów nieprawidłowa cyto - hsil a same wyniki lepp też nie bardzo - nie można stwierdzić granicy cięcia. CIn2. Pytanie dla tych co sie po lepp ew tych z hsil. Czy pojawiały się wam plamienia ? Nie mówię miesiac - 2 po zabiegu tylko dłużej. Ja po zabiegu miałam wiadomo potem 2 miesiace spokoju i juz myślałam ze będzie w porządku i od 3 miesiecy mam plamienia w zasadzie 15 dni cyklu... miesiączka normalnie a pozatym ciągle plamienia. Z uwagi na planowaną konizację nożem martwi mnie ten fakt. I zastanowaim się na ile mozliwe będzie przeprowadzenie tego zabiegu w tej sytuacji.
  • Witam wszystkie ponownie ( niestety) Dla tych które nie pamietają jestem po zabiegu e konizacji. Wcześniej po 2 wycinkach 1 lsil drugi prawidłowy. Potem kilku krotnie nieprawidłowe cytologie hsil i lepp. Niestety po lepp znów nieprawidłowa cyto - hsil a same wyniki lepp też nie bardzo - nie można stwierdzić granicy cięcia. CIn2. Pytanie dla tych co sie po lepp ew tych z hsil. Czy pojawiały się wam plamienia ? Nie mówię miesiac - 2 po zabiegu tylko dłużej. Ja po zabiegu miałam wiadomo potem 2 miesiace spokoju i juz myślałam ze będzie w porządku i od 3 miesiecy mam plamienia w zasadzie 15 dni cyklu... miesiączka normalnie a pozatym ciągle plamienia. Z uwagi na planowaną konizację nożem martwi mnie ten fakt. I zastanowaim się na ile mozliwe będzie przeprowadzenie tego zabiegu w tej sytuacji.
  • Hej Jagodowa. A ja jestem po zabiegu operacyjnym w pełnej narkozie, skrócenie szyjki lub jak kto woli amputacja. E-konizację miałam w lutym i plamienie było po 12 dniach gdy odpadł tzw.strup, przez kilka dni, i od tamtej pory nie było.
  • U mnie tez było z 2 - 3 tygodnie plamienia ale potem się uspokoiło . A teraz po 2 miesiącach się pojawiło z niknąd Wszystko już dawno zagojone więc zastanawiam się jakie podłoże jest tego.
  • Hmmm... Ja ciągle byłam pytana o plamienia/krwawienia międzymiesiączkowe, i teraz ostatnio gdy byłam w szpitalu, przed zabiegiem operacyjnym, ale nie mam takowych. Jagodowa na Twoim miejscu poszłabym już dawno do lekarza i powiedziała o tym.
  • Oczywiscie zapisałam sie na wizytę ( termin za miesiac ) dlatego pytam ;) A dlaczego pytali ?
  • Z bardzo prostego powodu, plamienie/krwawienie międzymiesiączkowe jest patologiczne. Ja bym tyle nie czekała, i poszłabym z tym prywatnie.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat