od 2020-12-18
ilość postów: 1
tu macie wyniki tych badań naprawdę każda odpowiedź da mi trochę spokoju i świadomości.
Watroba niepowiekszona, normodensyjna,w segm VI drobne ognisko hipodensyjne śr ok.8mm.z cechami niepełnego wzmocnienia w f.żylnej.izodensyjne w f.opoznionej-najprawdopod.naczyniak.dwa bardzo drobne ogniska hipodensji śr ok 3mm. W segmencie IVA.drogi żólciowe wewnątrzwątrobowe.PŻW nieposzerzone.pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny bez uwapnionych złogów. Trzustka o strukturze zrazikowej. Homogennie zmieniająca się po podaniu kontrastu.P.wirsunga nie poszerzony.
Śledzikna niepowiększona jednorodna.nadnercze praweniepowoekszone.lewe pogrubiałe do ok 10 mm.
Nerki o prawidłowym wzmocnieniu kontrastowym.UKM nerki prawej nieposzerzony. Mierny zastój w nerce lewej z poszerzeniem UKM i moczowodu.
Powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej nie wykazano.
W miednicy centralnie lewostronnie w miejscu anatomicznym jajnika patologiczny obszar torbielowaty o wielkości 85x108x88mm RlxAPxHF o gęstości płynowej w części przedniej ok 18HU- w części tylnej gęstość większą ok 30HU w skutek nakładania artefaktów, zmiana otoczona cienką wzmacniająca się torebką, we wnętrzuzmiany brak elementów litych wzmacniających się , zmiana modeluje macicę od góry, rotuje ją na prawą stronę. Wtórnie do zmiany zastój w nerce lewej. Prawy jajnik wielk.ok40x24mm zawiera obrączkowane wzmacniające się ognisko średn. Do ok 18-pecherzyk jajnikowy. Macica niepowiększona szyjka o niejednorodnym wzmocnieniu. Węzły chlonne macicy niepowiększona. Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie wykazano.