Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    lala87 na usg można oglądać zmianę pod różnymi kątami, usg pokazuje to, czego nie potrafi mammografia czyli odróżnia łagodne torbiele od masy będącej złośliwą zmianą. Czy Ty jesteś lala rocznik'87 ? Pytam bo usg jest badaniem które zaleca się młodszym kobietom, które mają w piersiach więcej tkanki gruczołowej. Dla starszych proponują mammografię.
  • Nie wiem dziewczyny dlaczego tak jej doradzacie. Aż tak wierzycie jednemu lekarzowi i USG? Skoro dziewczyna się martwi i coś wyczuwa to dlaczego by nie miała nadal coś działać w tym kierunku! Nie trzeba od razu robić mammografii, rezonansów itp, można przecież iść do innego lekarza, do ogólnego, do specjalisty onkologa i niech ktoś inny jeszcze spojrzy fachowym okiem. Przytoczę Wam drogie koleżanki jeden przypadek, mój przypadek! Może teraz spojrzycie z innej perspektywy na to wszystko. W skrócie. Będąc w ciąży wyczułam guzek i bolała mnie pacha. Poszłam na badanie USG, wykryto malutką torbiel, kontrola po porodzie. Ok, zaufałam nic dalej nie robiłam. Po porodzie, po kilku miesiącach ból coraz większy, pojawiło się wgłębienie, poszłam znowu na USG. Tym razem NIC nie wykryto, nawet torbiel która była zniknęła! Lekarz zasugerował, że mnie pewnie przewiało albo się uderzyłam a może kanalik mlekowy się zatkał. Oczywiście zaufałam. Po ok 4 miesiącach od ostatniego USG poszłam do innych lekarzy, i co i jednak wyszło co wyszło. Rak piersi 4 stopnia z przerzutami do wątroby !!!! Nie muszę chyba pisać co to oznacza. Dla mnie nie ma już ratunku, czekam i delektuję się każdą chwilą spędzoną z moim synkiem, mężem, rodziną i znajomymi. Także widzicie dziewczyny, nie należy tak do końca ufać bezgranicznie lekarzom. Jeden znachor to nie wyrocznia. Trzeba na spokojnie zasięgnąć opinii innych. Tu nie chodzi o zwykłe przeziębienie, tu w grę wchodzi życie i to nie jedno!
  • 8 lat temu
    Marta83 przecież lala87 wyraźnie napisała, że pójdzie do innego lekarza,poszuka kolejnych opinii z uwagi na to, że jej stan ją nadal niepokoi.Każdy przypadek jest inny.Ja to doskonale rozumiem bo uważam, że jeśli coś budzi NADAL nasze obawy to trzeba działać.Lala87 jest tego świadoma i z pewnością nie będzie czekać. Marta83 życzę zdrowia bo wszystko inne można kupić <3
  • 8 lat temu
    Marta83 tez ci kochana życzę mnóstwo zdrowia:* i nie ukrywam że wlasnie twoja historia nie daje mi spokoju , bo ja czuje guza a lekarka mnie bada i stwierdza że nic tam nie ma że to taka budowa piersi robi usg tez mi mowi że na usg jest czysto.. ok ja rozumiem że sie na tym zna i bada dziennie duzo kobiet ale mnie jakos nie przekonała.. mimo że na pewno jest kompetentna w tym co robi.. może jestem jakas dziwna nie wiem sama już :0
  • 8 lat temu
    mam 28 lat wiec chyba usg jest odpowiednie dla mojego wieku bo podobno mammografie zaleca sie dla starszych kobiet z tego co czytała.. a co mi radzicie jakbym chciała cos dalej podzialac.. do jakiego lekarza sie udać? zrobic usg jeszcze raz czy biopsje czy co waszym zdaniem?
  • Witajcie kochane dziewczyny, z okazji Swiat Bozego Narodzenia zyczę Wam dużo zdrowia i przede wszystkim zdrowia,oby w nadchodząca noc każdej z Was objawiła się iskra nadziei na lepsze jutro,ja dzisiaj odebrałam wyniki histopato i taką właśnie iskrę nadziei dał mi lekarz mówiąc ze wynik jest bardzo dobry, chemia rozwaliła guza w całości, w wyniku jest mowa o zbliznowaceniu i zmianach wstecznych w węzłach chłonnych w 4 szt, a przebadano 13, w pozostałych brak nacieków raka, w piersi w gruczołach cechy nasilonych zmian wstecznych po leczeniu, bez cech atypii. to tyle odnośnie moich wyników, reszte dopowie mi onkolog po swiętach, Trzymajcie się mocno, jeszcze raz zyczę wam dużo zdrowia i Wesołych Swiąt
  • Kochana Danusiu - to naprawdę piękna wiadomość akurat w wigilijny wieczór. Wesołych świąt dziewczyno, raduj się !!!!
  • Zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dziewczynki:))) Wszystkiego najzdrowszego:))
  • 8 lat temu
    Dziewczyny zdrowych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia! dużo miłości i jeszcze raz zdrówka dla nas wszystkich! Pozdrawiam
  • mam nadzieje, ze nie ju\estescie zbyt najedzone:)) 4 latat temu przeżywałam koszmar teraz wierzę, że już za mna i tego wam zycze!!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat