Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Andzia, wiem jak to jest, ja we srodę mam kolejne wynik, a za tydzien kontrolne badania piersi! ale strach i nerwy nic nie pomogą trzeba pięknie przeżyć ten tydzień, wbrew wszystkiemu!
  • 10 lat temu
    hejka u mnie dużo nowego - wczoraj byłam u onkologa na co 3 miesięcznej wizycie. Zrobiłam USG piersi i na drugiej piersi mam guzka - może to torbiel , ale jest dziwna , mam ją już 2 lata , robiłam kiedyś 2 razy biopsję , było ok, a teraz dr stwierdził, ze ona jest inna - więc 12.06 mam znowuż biopsję . Dzisiaj na 17 idę do ginekologa ustalić termin usunięcia macicy z przydatkami ponieważ zrobiły mi się polipy ,a że nie wolno mi brać hormonów to muszę wszystko usunąć . Wczoraj onkolog doradził mi żeby jajniki też usunąć ze względu na raka 3ujemnego . JEŻELI KTOŚ WIE JAK SIĘ BĘDĘ CZUŁA PO WYCIĘCIU JAJNIKÓW I MACICY I NIE BIORĄC ŻADNYCH HORMONÓW proszę napisać - boję się , że nie dam rady normalnie funkcjonować bez hormonów . Wszystkie osoby które znam biorą hormony po wycięciu jajników i nikt nie umie mi powiedzieć jak będzie, jeśli nie będę ich brała .
  • 10 lat temu
    najlepiej zapytać ginekologa, on powienien cie wyczerująco poiinformować, co się bedzie dzialo z twoim organizmem po wycieciu jajnikow czyli biopsja za tydzien, ja tam w takiej sytuacji chcialabym miec to cos od razu usunieta... buziaki
  • 10 lat temu
    już wszystko wiem - ginekolog powiedział ,że zapalenia już nie mam ,polipy bardzo sie zmniejszyły i torbiel na jajniku prawie się wchłonęła . antybiotyk pomógł i to cud , że tak szybko zaczęło się wszystko wchłaniać. usunięcie macicy z przydatkami będzie ok. grudnia- stycznia jeszcze będziemy rozmawiać . jak będę się czuła po takiej operacji - zobaczymy, jedna kobieta ma uderzenia ,a druga nie ma . jest nadzieja, że nie będę miała uderzeń gorąca ,a jesli będę miała, to pomyślimy co dalej, tak mi powiedzial dr. usunąć i tak muszę i już , profilaktycznie hm - to przez tego raka trójujemnego . jestem dzisiaj wykonczona psychicznie . biopsja torbielki na piersi za tydzien , ponieważ mam ją juz 2 lata i biopsja była juz robiona 2 razy wiec dr stwierdzil ze zrobimy najpierw jeszcze raz biopsję i zobaczymy co dalej - ja mam powoli juz dosc cały optymizm ze mnie spłynął . juz dzisiaj ryczałam u ginekologa , tylko się wstydu najadłam bo łez nie mogłam opanować . buzki :)
  • witaj napewno bedziesz miała uderzenia gorąca ale to jest do rzyjecia ja biore hormonki podobno sie tak szybko nie zestarzeje
  • 10 lat temu
    od dwóch lat biorę tamoksifen, uderzenia gorąca to moja codziennosć, chciałabym miec tylko taki problem w zyciu jak te uderzenia
  • Andziu kochanie ja też jestem w strachu ponieważ dostałam skierowanie na RTG klatki piersiowej i płuc oraz USG , zapisano mnie na 23-06-2014 roku już mam pierwsze czekanie a wyniki dopier0 10-07.2014roku jestem tak zestresowania że sama nie wiem co zrobić.Chyba się zgodzisz zemną , że to czekanie to najgorsze co nas ciagle czeka.Chciałby człowiek nie myśleć ale to się nie da.Ostatnio byłam chora za zapalenie oskrzeli i ciągle mi przychodzą do głowy durne pomysły co to może być.Ale muszę to zwalczyć i czekać.Wiesz jak tak komu się wygada to jakoś łatwiej do tego podejść prawda.Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego trochę nieskładnego pisemka.Zyczę Ci Andziu dużo zdrówka.Serdecznie pozdrawiam Ciebie i wszystkie dziewczyny które idą tą samą drogą co ja.Pozdrawiam.
  • Iwonko jeżeli chodzi o tego buraka to córka mi go kisiła i potem go piłam bo nie był taki mdły. Ale chciałam Ci napisać , że obecnie mam wstręt do buraków , wolę coś innego jak sok z marchewki czy czerwonej pożeczki.Ostatnio czytałam że bardzo dobrze jeść przy naszej chorobie kiełki.Muszę spróbować.Napiszę Ci czy to jest zjadliwe?Pozdrawiam serdecznie i zyczę zdrowia , zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Pa ,Pa
  • Mocno tzrymam kciuki za Ewusię. Trzymaj się Kochanie. Będzie dobrze.Pa , Pa pozdrawiam.Dużo zdrówka.Ewa z Górnego Śląska.
  • Barbaro droga ja miałam mastektomie łącznie z chemią i usunięciem węzłów chłonnych 7 lat temu i muszę ci napisać , że do tej pory prawa ręka boli a najgorzej jak jest zmiana pogody. Byłam na kontroli na onkologii i zapytałam się lekarza kiedy ten ból ustąpi a on mi powiedział , że to będzie bolało aż do końca życia i dodał , że to można wytrzymać.Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrówka . Trzymaj się Basieńko.Będzie dobrze .Pozdrawiam i zdrówka życzę. Ewa.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat