Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26098 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    hej Dzieczyny, co u Was? Jakoś cicho się tu zrobiło...
  • 2 lata temu
    Lipka, jak Twój PET?
  • 2 lata temu

    Cześć, faktycznie tu cicho. Mio, czekam na wynik. W piątek był szósty dzień po badaniu, liczyłam, że wynik już będzie, ale Pani w słuchawce powiedziała zrezygnowanym głosem, że jeszcze nie mają opisanych wyników z 10.01 a ja byłam na badaniu 13.01. Jutro próbuje jeszcze raz, może już będzie  ale raczej marne szanse. A jak u Ciebie?

  • 2 lata temu
    U mnie póki co ok. Wkrótce mam TK więc się już denerwuję- ostatni był we wrześniu. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie ok. Daj znać.
  • 2 lata temu
    hej,Wczoraj byłam na kontrolnym usg ginekologicznym. W opisie mam zmianę ogniskową hyperechogenną o wielkości 8mm. Lekarz twierdzi, że powinnam powtórzyc usg za pół roku. Wyczytałam, że tego typu zmiana jest lita - więc raczej nie jest to torbiel. Od lat biorę antykoncepcję, w ostatnim miesiącu ukradli mi plecak w kt miałam tabletki i nie wzięłam 2 ostatnich, w efekcie czego w przerwie miedzy blistrami nie dostałam okresu z odstawienia. Przed urodzeniem dzieci miałam jajniki policystyczne i torbiele czynnościowe - stąd wiem jak wygl w opisie usg. Dzisiaj byłam zrobic test ROMA. Z tym, że nie wiem jak go interpretowac, mam 45 lat i biore antykoncepcje, stad nie wiem czy jestem przed czy po menopauzie.
  • 2 lata temu

    Hej u mnie 2 rocznica diagnozy jestem dalej w badaniu klinicznym w lutym mam markery i tomograf.. Lipka trzymam kciuki za pet💪 w dalszym ciągu praktycznie od początku leczenia mam spadek leukocytów na poziomie 2.2 -3.9 nawet Zarzio już chyba nie działa bo ostatnio dostawałam 5 zastrzyków a podania leków z 3 tygodni przedłużały się na 5 tyg. Brałyście może Biomarine na podniesienie krwi w trakcie leczenie? Macie jakieś skuteczne sposoby na leukocyty 

  • Dzień dobry :) Drogie Panie, chciałabym serdecznie prosić o wypełnienie niedługiej ankiety, która bardzo pomoże mi w napisaniu pracy magisterskiej i codziennej pracy na oddziale Ginekologii Onkologicznej. Z góry dziękuję :) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXujIBF2_LTTQfuBw-e_mtQdp53bgJiLGsia0CGSEJ-huueQ/viewform?usp=sf_link
  • 2 lata temu

    witam się po bardzo długiej przerwie.

    1 lutego minęło 10 lat od operacji Mamy!! To aż niemożliwe! Miała żyć pół roku ( rozpisany rak jajnika po otrzewnej, pęcherzu, jelitach)

    Pozdrawiam wszystkich

  • 2 lata temu

    Hej. Lilith niedawno zastanawiałam się co u Twojej mamy? Dobrze pamiętam,  że też była leczona w bydgoskim co? Cieszę się bardzo, że nadal wszystko ok. Ja dziś odbieram wynik PET. Prawdopodobnie mam wznowę, prawdy dowiem się za kilka godzin, a wyrok zostanie mi ogłoszony w poniedziałek na komisji. Mam nadzieję na "karę w zawieszeniu"😉. Trochę jestem w rozsypce...

  • 2 lata temu

    leczona była w co.. chemioterapia, natomiast operacje miała w innym szpitalu..

    Co do CO w Bydgoszczy, to chyba sporo się zmieniło...mieliśmy szczęście do naszej onkolog. Ogromne 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat