Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    kotka, gratulacje z okazji ślubu. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Co do Mamy to po skończonej serii Avastinu pewnie bedzie miała badanie Pet. Właśnie jutro mam wizytę u lekarki i też jestem ciekawa czy dostanę skierowanie na to badanie. W październiku miałam ostatni wlew Avastinu. TK nie wykazał nowych zmian. Co do zdrętwiałych nóg to wszystkie to mamy. Są to skutki uboczne chemii. Miłego dnia dla wszystkich dziewczyn.

  • 6 lat temu

    Czarownica Wszystkiego dobrego dla Ciebie;)

    Mojej żonce 14 -stego wskoczyła okrągła 30 ;)

    Wszystkim dużo uśmiechu na nadchodzący nowy tydzień;)

  • 6 lat temu

    a właśnie zna ktoś może jakiegoś super specjalistę który zaradzi coś na bliznę pooperacyjną? Woj Śląskie? blizna rozlana po drugiej operacji bardzo brzydko się zrosła...

    może ktoś coś wie i doradzi?

  • 6 lat temu

    Czarownica, najlepsze życzenia urodzinowe, kolejnych co najmniej 43 lat bez żadnej wznowy, zdrowia i spełnienia marzeń!

  • 6 lat temu

    Czarownica wszystkiego najlepszego czyli ZDROWIA ! :) jak to moja babcia mawiała "jak zdrowie będzie to wszystko inne samo przyjdzie" :)

    Kotka gratulacje ! Dużo miłości ! :)

  • Czarownico, wszelkiej pomyślności, co najmniej kolejnych 43 lat w świetnej formie / bo potem to już będzie wypadało zacząć się starzeć/😁

  • Kochane, mamy już wyniki TK. Myślałam, że będzie gorzej przy markerze ponad 200. Poradźcie co robić, proszę. Czy miałyście taką sytuację? Czy ściągali Wam tę wodę i badali? Czy od razu chemia? Nie widziałam się jeszcze z lekarzem. Mama czuje się ok. Liczę na Was. A jak u Was piszcie jak walka z robalem!

  • 6 lat temu

    Ania, wynik TK jest dobry, należy się tym cieszyć. Ciekawa rzecz z tym powiększonym sercem. Tez to mam i kilkakrotnie spotkałam się u chorych na nowotwór. Porozmawiać trzeba z lekarzem dlaczego ten marker jest za wysoki. Jutro idę do lekarki i też muszę porozmawiać co dalej bedzie po skończonym Avastinie. TK podobno też nie wykazał nowych zmian w stosunku do poprzedniego który miałam robiony w czerwcu.

  • Rukola, z tym sercem to chyba nic poważnego. Mama miała robione ekg, echo itp i Pani kardiolog powiedziała, że wszystko jest ok, wymiary serca też. Przez chwilę myślałam, że to moze być od avastinu bo przez niego wystąpiło nadciśnienie, ale ustabilizowałyśmy betablokerem. Martwi mnie bardzo marker ponad 200 i ta woda w opłucnej...może to ona sieje...Kochane, może miałyście podobną sytuację-dajcie znać, proszę. Jutro jadę na konsultację do naszego lekarza prowadzącego.

  • Hej kochane, Czarownica sto lat, sto lat !! :) Jestem z Wami z całym serduchem !! I przytulam mocno wszystkie.

    Cześć Luks, fajnie, że się odezwałeś, jesteś skarbem dla swojej dzielnej żony i przykładem do naśladowania dla  wszystkich innych mężów :).

    Nutka- mam nadzieję, na poprawę nastroju zawsze.., to tak odnośnie niedawnego 11 listopada, jeśli przesadzam z tą muzyką to proszę trzepnąć, ale na mnie zawsze działa... :), bo musi być dobrze 3



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat