Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Nana co u Ciebie?

  • 6 lat temu

    Ania walcząca, faktycznie ten wzrost markera jest niepokojący. Dobrze by było aby TK wyszedł dobrze. Trzymam kciuki aby było jak najlepiej. 

  • 6 lat temu

    czarownica, oby jak najdłużej były dobre wiadomości bo wiele cierpienia już przeszłyśmy  a skutki uboczne ciągną się za nami cały czas. Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn.

  • Witajcie dziewczyny ; ja melduje ze mój histpat czysty ..w ośmiu węzłach i pogłębionym cięciu zero czerniaka . Uff.. odetchnęłam z ulgą ; mam na plecach pionowe,dwudziestocentrymetrowe cięcie i pachę pociętą ;szukali w węzłach , byli pewnie ze coś znajdą ,bo była mowa o wycięciu węzła tzw wartowniczego ,a docięli jeszcze 8 ..wszystko zapewne z powodu mojej bogatej przeszłości nowotworowej ; mimo to muszę jeszcze stawić sie na komisje onkologiczną co mnie ciekawi , po co ? Wspieram was myślami ; Lupus i Kucja nie odzywają się ..

  • 6 lat temu

    Ania przykro mi, że marker szybuje w górę. Mam nadzieję, że będziecie miały jeszcze trochę wytchnienia od chemii, bo że będzie następna chyba nie ma wątpliwości... Ściskam!

    Rukola dlaczego masz mieć PET? Skoro na tomografii wszystko ok i markery chyba też? Taka u Was procedura? Bo u nas o PET to męka prosić o skierowanie :/

    Margareta cieszę się, że wyniki w sprawie kolejnego gada wyszły lepiej. Za dużo tego dziadostwa jak na jedną kobietę,...

  • 6 lat temu

    MIDI 90, prawdopodobnie jest taka procedura, że po serii Avastinu robi się badanie TK , Pet i badanie genetyczne. TK miałam zrobiony teraz a za tydzień mam kontrolę u lekarki. Sama jestem ciekawa co bedzie z tym badaniem Pet. Marker miałam robiony miesiąc temu i był 17. Wiem, że po operacji została mi jakaś resztka i lekarka coś wspominała, że musi się zastanowić co z tym zrobić. Mówiła coś o operacji lub radioterapii .Już nic nie chcę bo to leczenie przez prawie 2 lata strasznie mnie wymęczyło. Mam dosyć kroplówek, operacji itd. 

  • 6 lat temu

    Margareta, cieszę się, że czerniaka nie ma bo to znaczyło by znowu ciężkie leczenie. Szkoda tylko, że Cię niepotrzebnie pocięli. Bedzie dobrze- rany się zagoją. Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn.

  • 6 lat temu

    Cześć, dziewczyny! Jestem po drugim wlewie Paklitaxelku. Miał być co tydzień, a wygląda na to, że w praktyce jest co 2 tygodnie (31.10., 13.11., kolejny 26.11). Ponoć terminy im się poprzesuwały, bo święta, bo jakiś wyjazd lekarki, bo pacjentki miały wyjść ze szpitala, ale musieli je zatrzymać. No, cóż, nie mam na to wpływu. Chemię znoszę dobrze, morfologia w porządku, parametry nerkowe znacznie podwyższone. Nerka napiernicza dalej, mimo silniejszych leków przeciwbólowych. Nie chcę zbyt szybko przechodzić na plastry i do końca życia leżeć w letargu, półprzytomna. Jest jak jest, raz lepiej, raz gorzej.

  • Nana, dużo uścisków i serdeczności, trzymaj się dziewczyno twoja siła jest dla nas przykładem

  • Hej Nana,z tym letargiem to racja... Dobrze,że choć chemie znorsisz dobrze.Ja robiłam marker i czeykam do jutra na wynik.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat