Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Czarownica, my czekamy na wyniki TK, a za Twój wynik markera trzymamy kciuki. Mamy CA niestety 268:-( ale usg czyściutkie i brak dolegliwości.. Pomodlę się za Was wszystkie, a Wy proszę za moją Mamę. Buziaki!

  • 6 lat temu

    Hej Dziewczyny 🙂 Trzymaj się Nana. Aniu, oby wyniki TK mamy były jak najlepsze. Czarownico, trzymam kciuki za marker. Niewymienionym z nicka też dużo zdrowia życzę. Ta skleroza po leczeniu, choć minęło sporo czasu. Bez podglądu ani rusz 🙁 Czytam forum cały czas, ale choć myślę potem o każdej, to już nicki tylko z samego końca niestety po głowie chodzą.  Ja po kontroli. Wszystko okay. Marker 7,7, usg bez zmian. 30.12 miną 3 lata od ostatniej chemii. Miłego dnia i trzymam kciuki za Was wszystkie!!!

  • Kobitki melduję że marker chyba najniższy w moim żywocie 9,61.Tak więc w poniedziałek bezstresowa onkologia.

  • 6 lat temu

    Tatmag, Czarownica 3 Super!!!

    Aniu ściskam :) Moja mama ma tomografię 1 grudnia... uchchc szykuję nam się dobry albo zły prezent na święta...

  • Czarownica super! MIDI90 uściski dla Waszej Dwójki również.

    Tatmag, super! A tak z ciekawości ile miałaś cykli chemii? Po pierwszym cyklu od razu było już ok? Czy miałaś kolejne i zmianę leków? Dobrego weekendu Wam życzę.

    PS my nadal nie znamy wyniku TK:-(, byłam dzisiaj z Mamą  u fryzjera i na jedzonku:-)

  • 6 lat temu

    Aniu, cóż... w chorowaniu miałam szczęście. Trzy wlewy - taxol plus carboplatna. Potem operacja. Lekarka prowadząca chciała operować po czwartym wlewie, ale ordynator zdecydował, że po trzecim. Potem jeszcze trzy wlewy i koniec leczenia. Mimo wysokiego markera i zaawansowania choroby u mnie to wystarczyło. 30.12.2014 miałam ostatnią chemię. Do domu wychodziłam w Sylwestra. Przy dużym zaawansowaniu często chemia poprzedza operację. To ponoć poprawia rokowania. U mnie się sprawdziło. Wam wszystkim życzę żeby leczenie było równie skuteczne 😊 

  • Dziewczynki i znowu mam rok więcej czyli Dzisiaj walnęło 43 lata.Jutro jadę na onkologię z dobrymi wynikami i spokojem ducha.W grudniu 20 go będzie 5 lat od pierwszej operacji i bez wznowy.Czas tak szybko pędzi...

  • czarownica11 Wszystkiego co najlesze, dużo radości w życiu, spełnienia marzeń i kolejnych długich, długich lat bez tego paskudztwa 😗😗

  • 6 lat temu

    witajcie Dziewczyny, czytam Was jak tylko mam chwile. Aniu modle sie o Wasz tk. Nana dobrze slyszec ze chemia nie daje Ci tak bardzo w kosc. Tak bardzo bym chciala zeby to choróbsko odpuścilo. U mojej Mamy lekka stagnacja, co 3 tygodnoe avastin a w styczniu tk. Nie wiem co z pet?uwszacie ze trzeba o niego prosic? Poza tym jestesmy po moim slubie, Mama bawila sie do 3 godziny😊 oprocz zapalenia krtani ktore sie przyplątalo bardzo bolą ją stopy, pieką i są wrazliwe na dotyk. Robi masaze, bierze Lyrica,  trzyma cieplo ale nie pomaga. No i ostatnio znowu ma gorszy apetyt, sama nawet zaczela ponownie brac megalie, wiec się zaczelam obawiać. Duzo sił dla Was wszystkich. Pozdrawiam serdecznie

  • 6 lat temu

    czarownica, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Przede wszystkim dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Jak to miło słyszeć , że masz dobre wyniki. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat