Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Andzela po raz... śmigaj prywatnie do dobrego ginekologa onkologa ,niech zerknie.

  • Czytałam i słyszałam  że u młodych kobiet mamografia może nie wyjść dokładnie lub nie uchwycić zmian, ponieważ znajdują się w piersi listwy mleczne które mogą coś przesłonić. Ja usg miałam już robione. Byłam u chirurga który zajmuje się chorobami sutka. To on właśnie nie ma pewności co to za zmiany są w tej piersi. Podejrzewa że to gruczolakowłókniaki które są zmianami łagodny . Jednak nie jest pewny więc skierował mnie na mamografię :). Dzwoniłam do poradni onkologicznej i chciałam umówić się na wizytę prywatnie. Pani doktor jest na urlopie. A pani przez telefon powiedziała mi że nie ma to sensu bo do onkologa chodzi się z postawiona diagnozą. 

    Wpis edytowany dnia 04-11-2017 17:26 przez andzela po raz drugi
  • Zrób jutro markery. Myśle, ze jeśli będą negatywne (lub na granicy jak poprzednim razem) to możesz być spokojna i cierpliwie czekać do 21.

  • Zrobic ca 125 i jakie jeszcze ? :). Dziękuję Wam za rady dziewczyny 😗

  • Przede wszystkim alfafetaproteina! On jest najbardziej miarodajny przy potworniakach. Trzymam kciuki! Daj koniecznie znać!

  • Andzela, co do piersi to biopsja przede wszystkim, to jest bardziej miarodajne od markerów i usg czy mammografii, w naszym wieku raczej jednak usg, ale przede wszystkim pierwsze co, to biopsja. Co do zmiany na jajniku to sama wiesz, bo już przez to przechodziłaś, markery mogą być wskazówką, ale dopóki nie ma badania histo, to nic nie jest wiadomo tak naprawdę. Trzymaj się kochana dzielnie i bądź dobrej myśli 3

  • No właśnie też mnie to zdziwiło że po usg nie zlecił biopsji tylko mamografię. Jutro zrobię te badania no i zobaczę co dalej. Jak tylko będę coś wiedzieć to dam znać . Miłego dzionka Wam życzę. 

  • Dziewczyny wybrałam wyniki :). Markery w normie ca125 wynosi 9,2 a AFP 1. CRP jest podniesione bo wynosi 13. Czyli mogę spokojnie czekać na wizytę 21 ? :)

    Wpis edytowany dnia 07-11-2017 09:40 przez andzela po raz drugi
  • wydaje mi sie ze tak

  • melduje ze w usg jamy brzusznej i miednicy mniejszek ok:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat