Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • Andzela, zrobilas markery? W tym głównie alfafetoproteine (ATP) robiona przy potworniakach?

  • Nic nie robiłam jeszcze, bo dopiero dzisiaj się dowiedziałem :). Lekarz też nic nie zlecił. Kazał czekać do 21 i tyle. Myślę że w tygodniu pójdę do innego lekarza prywatnie to skonsultować.

  • Ja miałam potworniaka niedojrzałego .ATP to podstawa. Jeśli się niepokoisz to idź zrób prywatnie (ja oprócz tego robię ca125, ca19-9) jeśli będą negatywne to myśle ze możesz spać spokojnie. A poprzednim razem, przy tamtym jajniku miałaś robione?

    Wpis edytowany dnia 03-11-2017 19:18 przez turczynka
  • Markery miałam robione, test roma i tak dalej. Ale to była inna sytuacja bo to wyszło przy pobycie w szpitalu, miałam łatwiejszą  drogę bo wszystko zrobili na miejscu. Idąc prywatnie muszę mieć skierowanie?. Bo w poniedziałek idę na morfologię i  może przy okazji by zrobili to.

  • Też mi jakoś ostatnio Kucja chodzi po głowie :(

  • Andzela, czy możesz zrobić markery bez skierowania musisz zapytać koleżanek, bo ja mieszkam za granica i tu może być inaczej. Wyniki były w normie przy potworniaku dojrzałym?

    Wpis edytowany dnia 03-11-2017 20:53 przez turczynka
  • 6 lat temu

    Markery bez skierowania zrobisz za opłatą chyba w każdym laboratorium. Za Ca125 płaci się w zależności od miejsca 20-40 zł.

  • Hej dziewczyny :). Tak tamtym razem markery były w granicach górnej normy. Chyba tylko ca15-3 z tego co pamiętam był lekko ponad normę, ale to o kilka oczek. W poniedziałek jak będę robic morfologie to zapytam przy okazji o to. Martwi mnie ten brak miesiączki i te nudności której mam codziennie. Do tego doszły mi te guzki w piersi. 14 będę mieć mamografię, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł bo mam 32 lata. Dużo słyszałam że badania mogą wyjść niedokładne.

  • Dlaczego masz wątpliwości co do mammografii? Ja będę miała pierwsza w styczniu a mam lat 34. Co do markerów to widać ze działają. W sensie, ze „zawiadomiły”, ze coś się dzieje w organizmie ale nie na tyle, żeby było to coś groźnego. Dla porównania przy potworniaku niedojrzałym miałam ATP na poziomie 659, a CA125 312. Masz dzieci?

  • Można zawsze zrobic u dobrego radiologa usg piersi.To również dokładne badanie. Ja bazuję na usg ale mam naprawde dobrego specjalistę i dobre usg co nie jest bez znaczenia:)Sa teraz naprawdę dobre sprzęty.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat