Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    witajcie, co do wlewów z wit c już raz się wypowiadałam. Wprost zapytałam się lekarki to  dostałam odpowiedź, że wit. C nie leczy raka a podawana w dużych dawkach uszkadza nerki a jak do tego dojdzie to nie dostanę chemii. Każdy robi na własną odpowiedzialność.

  • Witaj Łukasz.Co do witaminy C mam mieszane uczucia ale chciałam rzec że też jestem z Raciborskiej.Pozdrawiam

  • Cześć Łukasz! Twoja żona wygrała i tylko TO się liczy ! powodzenia!!!

  • Łukasz witamy, moja Mama też z Raciborskiej :) pozdrawiam

  • 6 lat temu

    Miło mi:)  dziękuję za przyjęcie co by nie było.:):)  

    Wiem że to będzie monotonne, jednak życzę wam każdej z osobna wytrwałości i siły- nigdy nie wolno się poddawać nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji.

    Pośrednio wiem co przeżywacie i czujecie.  JESTEM Z WAMI !

    DOBREGO DNIA :)

  • Carmen - zgadza się, 6-tą mam nadzieje, ze ostatnią w życiu chemię (bez avastinu) miałam 2.08, potem operacja usunięcia przepukliny, przerwa na zagojenie i 26.10 wlew avastinu. Przede mną jeszcze 12 wlewów. Na grudzień zaplanowany mam TK a w międzyczasie RM ręki bo mnie boli i nie przechodzi :/ (uczucie jak przy zakwasach, cierpnie mi, nie potrafię wykonać pełnych ruchów - miała tak któraś z Was?). Poza tym raz lepiej, a raz gorzej. Miewam słabsze dni, ale staram się złych emocji w sobie nie pielęgnować. 

    Pozdrawiam Was serdecznie dziewczęta (panów również :)

    Życzę dużo zdrowia ❤️

    Besos

    Wpis edytowany dnia 10-11-2017 12:06 przez juststaystrong
  • 6 lat temu

    Gorące Pozdrowienia !;)

    A propos tego Avastinu żona dostała razem z carbo i taxol 6 dawek, miała mieć jeszcze 12 ale doktor po tym jak były problemy z blizną po operacyjną ( nie goiła się) zrezygnowała z avastinu- może i dobrze:)?:):)

  • To ja dziewczyny też się pokaże :). Miłego dnia Wam życzę :).
  • 6 lat temu

    Juststaystrong, Andzela piekne z Was Kobietki :) Poznajemy się chociaż przez fotki :) Juststaystrong ja też miałam problem z ręką po avastinie bo on negatywnie wpływa na stawy. Ja miałam tzw. zamrożony lewy bark i chodziłam na kinezyterapię bo my nie możemy mieć żadnych laserów, pół magnetychnych itp. Co do krioterapii to nie ma badań jak wpływa na raka. Tak mi powiedziała dr onkolog. Możemy ew. korzystać na własną odpowiedzialność. Ja nie miałam odwagi. Moja ręka już prawie sprawna chociaż nie podniose jej wyprostowanej nad głową. Na początku było tak, że mąż pomagał mi się ubierać i wychodzić z wanny bo sama nie byłam w stanie.

    Pozdrowienia

  • 6 lat temu

    Dziewczęta widziałyście artykuł o nowatorskiej metodzie leczenia raka m.in. jajnika, która nazywa się PIPAC? Będzie dostepna w szpitalu w Bydgoszczy i finansowana przez PZU. Polega na wprowadzaniu laparoskopowo, pod ciśnieniem chemii w aerozolu, która działa bezpośrednio na nieoperacyjne przerzuty do otrzewnej. W szpitalu pozostaje się 2-3 dni i można ją powtarzać. Miejmy nadzieję, że niedługo będzie refundowana przez NFZ.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat