Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    Powiem tak, Margareta kiedy tylko może przypomina jak chemia jej zaszkodziła i chwali każdego kto z niej rezygnuje albo chemię odracza . Chwali za to "Ukryte terapie" pana Zięby, który największe sukcesy ma w marketingu a nie w leczeniu. Margareta wierzy też w horoskopy, co już całkiem mnie dobija. Dla mnie taka postawa to trolling i nic więcej. To tyle.

  • Tatmag każdy tu może wierzyć w co chce.To że wielu ludzi podnosi głosy że chemia jest takim" zalepiaczem "bo nie ma niczego innego jest poniekąd prawdą ale jak dotąd innej rozsądnej drogi nie ma.Trochę wiem co piszę bo wiem jak wyglądają testy nowych leków i przede wszystkim co dzieje się potem.Piszę ogólnie o lekach.Z Margaretką znam się trochę i piszemy trochę ze sobą.Biorąc pod uwagę że naprawdę źle reaguje jej organizm ma prawo sie poskarżyć.Zmieniając temat to zdaje się o 18.45 jest audycja w radiowej trójce o chemii celowanej.Warto posłuchać.Reportaż z onko z Gliwic,

  • Czarownica wrzuc link do audycji bo nie moge znależć tej audycji

  • Sierotka czekam bo słyszałam zapowiedz w trójce...

  • Ok :) 

  • "leczenie doładnie wycelowane "jest nagłówek w radiowej trójce ale teraz nie wiem czy juz nie było bo dzieci mi tu biegaly i słuchałam kontem ucha.Jest do posłuchania na stronie trójki.

  • No i było o 18.15 ale z pewnością można posłuchać na stronie 3ki.Przepraszam jak wprowadziłam kogoś w błąd:(

  • Szukam na stronie 3 hm 

    Trzeba poczekać na tę audycje online :) 

    Wpis edytowany dnia 03-10-2017 19:05 przez sierotka
  • 7 lat temu

    witajcie dziewczyny, byłam dzisiaj u mojej lekarki po skierowanie na TK i trochę sobie porozmawiałam na temat działania chemii i Avastinu. Dowiedziałam się, że jestem dlatego tak osłabiona bo dostałam 12 chemii w ciągu roku, przeszłam bardzo poważną i długą operację i mam zaburzenia w chłanianiu pokarmu. Sam Avastin nie daje takich objawów o jakich pisałam wcześniej. Po TK będę miała badanie Pet i badanie genetyczne. Tyle się dzisiaj dowiedziałam. 

  • 7 lat temu

    Margareta dużo przeszła w swoim życiu i jeszcze dużo jest przed nią. Każdy może sobie wierzyć w co chce nawet w Jerzego Ziębę. Nie spotkalam się aby polecała terapie tego pana. Każda z nas ma swój rozum którym kieruje się w leczeniu tak ciężkiej chorobie jaką mamy. Nie da się ukryć , że chemia zniszczyła nam nie tylko chore komórki ale wyrządziła spustoszenia w organizmie. Sama jeszcze półtora roku temu nawet nie pomyślałam , że będę w takim stanie w jakim jestem. Niestety takie leczenie podjęłam aby żyć. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat